bugün

(bkz: şey)
ttnet'in internet hızını belli bir kotadan sonra daha rahat kestiği internet tir. normal bizim bildiğimiz internette arada bir denk gelipte görürlerse keserler fiber internette affetmeden yakalarlar.
iyi bir altyapı varsa çok çok hızlıdır.
4 çeşittir.
fttn: mahalledeki ana dağıtıcıya kadar fiber gelir. ondan sonrası bakır kablolarla devam eder.
fttc: mahalledeki ana dağıtıcıdan sokak başındaki kutuya kadar gelir. sonrası bakır kablolarla devam eder.
fttb: apartman kapısına kadar fiber gelmiştir. bina içinde bakır kablolarla devam eder.
ftth: daire kapısına kadar, hatta daire içine kadar girmiştir. en verimlisi bu türdür.
dünya varmış be dedirten internet. yıllardır çektiğim adsl çilesinden sonra ilaç gibi gelen internettir. sonunda altyapı oluştu ve geçebildik, iyi geldi hoşgeldi dedirten internet. hoşgeldin daha az para ödediğim hızlı internetim, hoşgeldin.

(bkz: superonline)
superonline'ın üstüne tanımadığım alan. geçenlerde arkadaşın evinden bir şey indireyim dedim. ttnet kullanıyor kendisi. ulan can çekiştim resmen. zulüm gibiydi resmen. kurban olayım superonline'a.
superonline kullanıyordum eski evimde sorunsuzdu hız sabitti kesilme olmazdı şuan olduğum yerde standart bakır kablo internet kullanıyorum hem yavaş hem kesilip duruyor hemde fiyat olarak aynı fiberle.
dialup internet hızından fiber internet hızına çıkmamızı sağlayan ak parti'ye ne kadar teşekkür etsek az.
zaman zaman dial up lı günlerimizi aramamıza neden olan sözde hızlı internettir.
fiber internet alt yapısı için turkcell'den başka bu işle ciddi manada uğraşan bir şirketin olmaması oldukça düşündürücü. hele hele bu ülkedeni en fazla internet abonesine sahip kurumunun (ttnet) hiçbir şey yapmamasına ne demeli?

fiber internet isteyenlerin turkcell superonline kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum.
türk telekom kullanmamış yazar beyanı. turkcell kadar pahalı br marka yoktur.
iletimin fiber optik kablolar ile sağlandığı internet. yani adsl internetten farkı adsl'in bakır telefon kablolarıyla yapılması bunun fiber optik kablolarla yapılması. ışık hızında iletim sağlayan bu kablolar sayesinde internet hızı 1000 mbps'ye çıkabiliyor.
bu hizmetten nasiplenebilmek için öncelikle evin fiber optik kablolarla döşenmesi lazım. bunun için bulunduğunuz muhitten fiber hattın geçip geçmediğine dair sorgulama yapmanız gerekiyor. varsa eğer şanslısınız hat çekiliyor gerekli işlemlerden sonra iletim sağlanıyor.
bilginin hızla yayılması, işlem hızlılığı bakımından ve özellikle ekonomiye katkısından dolayı oldukça gerekli bir hizmet. inşallah gerekli altyapı hizmeti gittikçe artar.
(bkz: 10 gbps internet)
Gerçekten çok eski bir bilgisayar bile siteleri jet gibi açıyor bu teknolojide. .
Gaziosmanpaşa merkezde olmasına karşın alt mahallelere alt yapı yapılmadı ve ben kol gibi Telekom faturası öduyorum.
evimiz çok ücra bir köşede olmasına rağmen kullanabildiğim füze gibi internettir. türk telekom altyapı konusunda kendini her geçen gün daha çok geliştiriyor.
yeni taşınacağımız evde fiber altyapının olmaması ve bizim bunu evi tuttuktan sonra öğrenmemiz beni bir hayli üzdü. ne yapacağımıza dair fikri olan yazabilir
Türkiye'de fiber internet abone sayısı 3.8 milyondur.
Türkiye’de fiber uzunluğu 413 bin kilometredir.
1000 mpbs hızolayı abartılmasın,türknet'te varmış .başka yerde yok.
belki özel olarak siyasi-ekonomi-güvenlik olarak istihbarat ağırlıklı devlet kuruluşlarında vardır.
ben türknet kullanıyorum, giga internet var diyor.
benim aldığım 100 hız -fiber. vdsl 92-4 ,vpn'de de 40- 60 falan.

bölgenizde hat ne verirse o...
türkiyenin yüzde 23ünün kullandığı altyapı.