bugün

ülkemmizin güzeide istanbul takımlarından bir tanesi.
büyük türkiye'nin büyük takımıdır. evet.
bayramda da türkiye nin en büyük kulübüdür.
bugünde türkiye nin en büyük kulübüdür. her gün yeniden büyür.
ne oldi rengin soldi.
futbol takımına bursalıları doldurarak kendi kendine eden türk spor kulübü. ya bu bursalıların neye yol açacağını 7 yaşındaki müstakbel kayınbiraderim alperen bile söylerdi be ! acı çekiyoruz ! acı !
Şamar oğlanı olan takım.
defansının ortası kötü durumda olan takım. böyle giderse çok gol atsak bile rahat maç kazanamayız.
''Beşiktaş'ı Beşiktaş'ın Büyüklüğünü bilemeyebilirsiniz.

Ama bilmeniz gereken haddiniz ve diliniz.

Yine de,

Siz bilirsiniz... ''
Bu sene üçüncü önemli maçını da kazanamadı.
Bu gece yavru şikeciye yenilmiş takım..
yıllar sonra takımda yapılan yenileme çalışması ile giden parazitlerden sonra gelen bir ton oyuncu ile yazın keyifler harikaydı. robbenle anlaşıp münichle anlaşamamak bile ayrı güzeldi.

van persie, nani gibi yıldızlığını kanıtlamış oyunculardan sonra gabriel barbosa , erik lima , divock origi , lazar markovic gibi genç yıldız adaylarıyla ilgilendikçe , feghouli,ospina son anda yatınca, transfer mantığından dolayı "ulan sanki fm'de ben takımı yönetiyorum" dedim. her mevkiye 2 oyuncu mantalitesi gerek rekabet , gerek oyuncu dinlendirme gerek de sakatlık gibi talihsiz olaylarda takımı iyi yönde etkileyecek birşeydi.

araya saçma sapan çerez oyuncular alındı. ribeiro gibi 3. lig kalecisini kiralayıp mert'i yollama hatası , bruno alves'i tutup egemen'i yollayıp üstüne bir de abdoulaye ba'nın gelmesi gibi fiyaskolar da olmadı değil. ya da dikine oynayan topu ileri taşıyacak orta saha bekledikçe boyuna defansif özelliği olan orta sahalar almak gibi hatalar. üstüne bir de defans'ın kabak gibi görünen , kevgir oluruz biz diye bağıran haline rağmen hızlı bir defans oyuncusu alınmadı. çok gol atar çok gol yeriz dedik. son dakika sow satıldı , 2 forvet kaldık. diego'yu adam yerine koyduk oyun kurucu varsaydık.

yani bu transfer döneminde yapılan olumlu hareketler kadar olumsuzları da vardı. bir sonraki sezon ilk iş genç hızlı bir forvet , topu ileri taşıyabilecek bir oyun kurucu orta saha , hızlı bir defans , yabancı ve ospina kalitesinde bir kaleci ve bir de hızlı genç markovic gibi bir kanat almak şart. yani nokta transfer olacak 5 transfer . bunun yanında kiralık gelen süprüntüleri yollamak , serdar gibi yatıp para kazanan parazitlerden kurtulmak , emenike , bruno alves gibi kalas oyuncuları 3'e 5'e bakmadan satmak , <<ki emenike iyi oynuyor şuan güzel satılabilir>> , vadesini dolduran meireles'i ve diego'yu postalamak ile açılan maaş zaten gelen 5 oyuncunun maaşını sağlar. olursa satıştan gelen parayla seneye koyulacak transfer parası birleşince 5 oyuncu rahatlıkla alınır.

pereira'yı da çok sevmiştik,hırslı başarıya aç,güzel vaatleri olan genç bir hocaydı. fatih terim'imizi bulduk dedik.

transfer dönemi güzeldi yani.hala transfer ekleyip çıkartıyoruz kafada , bir sonraki sezona gerçekten efsane 4 4'lük bir kadro bekliyoruz kendimizce.. ama sen bu takıma ister messi'yi ister neymar'ı ister suarez'i istersen de ronaldo'yu koy, bi cacık olmaz kardeşim. takım fiziksel açıdan bitik. kondisyon yetersiz. molde'de çok net görüldü. oyuncular zart zurt sakatlanıyor , öyle bir teknik adam düşün ki "evet laktat testi yapmadım , çünkü inanmıyorum ama bu sakatlıklar çok şutantremanı yapıyoruz diye oluyor , sanırım oyunular alışık değil" desin. ulan çok şut antreman yapan takımda ne bir güzel şut gördüm şu 10-15 maçta , ne de güzel bir gol. osuruk gibi şut çeken van persie mi istersin , tıngır mıngır şut atan mehmet topal mı , dağlara taşlara sarbi reiz gibi asılan nani mi , kaleyi bulan şutu olmayan diego mu. hangisi şut çalışıyo bunların hoca?

önde basan , ofansif düşünen , agresif futbol oynayan , yüksek tempolu çok koşan , göze hoş futbol oynayan bir takım görecektik sözde. ofansif düşününce kontradan gol yiyen , önce basmayı başaramayıp gör götüm yolları kalesine dönen , yüksek tempoyu zorlayıp 60. dakikadan sonra yürüyen/sürünen , kaleye kadar gidip orda top çevirip kaptıran ve gol yiyen göte hoş giren futbol izliyoruz biz?

yani sen transferleri yapsan da bu hocayla olmaz bu çok net. adam sadece konuşuyor. konuştuğu kadar çalışsa molde'yi farka boğmuş beşiktaş'ı yenmiş olurdun. bırak beşiktaş'ı yenmeyi ligdeki diğer maçları da bala göte kazandık zaten.temmuzda bu takım birlikte çalımaya başladı. ekime geldik , hiç bi sikime derman olmayan takım gördük. kağıt üstünde olduğunun yarısı kadar oynasa amı götü dağıtır lan bu takım. her hafta farklı varyasyonlarla 11 çıkart , oyuncuları küstür , her hafta farklı taktik sür sahaya. senin deneme tahtan mı lan bu takım?

şu takımı emery unai , klopp , diego simeone hadi bilemedin lucescu'ya ver bak shaktar'a bile döşer miydi döşemez miydi.ben şu takımda futbolcu olsam pereira'ya zerre saygım olmaz , sikime bile takmam. hocalığın "h"sini bilmiyor lan bu adam. sikko sopan liglerde şampiyonluk almış. en iyisi portekiz ligi. orda da portoyla ve porto'nun hangi kadrosuyla olduğuna dikkat çekmek isterim. burdan arabistan'a doğru postalarız seni de en geç mayısta pereira.

başta da dediğim gibi, transfer dönemi çok güzeldi de sezon öyle gitmiyor ,sabırlar taşıyor,kadro ziyan ediliyor. alışamadık denilen takımın 4'te biri bursa'dan 4'te biri porto'dan 4'te biri sağdan soldan yıldız oyuncular , 4'te biri de yıllardır burada olan oyuncular. 3 ayda neyine alışamadınız lan? bjk maçında iyi oynadık diyenleri de ağır kınıyorum. götüm gibi oynadık ne iyisi amk. kadroya rağmen bize bu sene de güzel futbol izleme şansı yok hadi geçmiş olsun.

edit:imla.
Beşiktaşa yenilerek beni hayal kırıklığına uğratan aynı zamanda tutmuş olduğum takımdır.
berbat oynayan bir takım.bu işin sonu kötü gibi.

topal,meireles,ozan 3 lü orta sahası berbat.
geçen seneki 0-0 trabzon maçında hiç bir şey yokken mahmut uslu çıkıp trabzon defansa çıkmadı böyle futbol olmaz demişti bu adam ne zaman puan kaybetse çıkıp birşeyler diyor 3 golde bile faul var diyorlar şaka gibi bi forvet kendine avantaj sağlayacak herşeyi yapar tıpkı dennis Bergkamp newcastle attığı efsane gol gibi ama bizim herşeyi bilen yorumcular ve yöneticiler onada faul derlerdi ulan herşeyi geçtim şenerin mario gomezi elinden tutup indirmesi bırakın penaltı hiç kimse konuşmadı renkli basınıda hakemleride böyle yöneticileride dün yendik son kez daha fener ağlamaaaa.
zamanında anelka'yı sağ kanada çekip nobre'yi forvet oynatmış takımdır. biz biliriz ki fenerbahçe'ye gelmiş her süper forvet sağ kanatta oynayacaktır.
bu grupta kimi yenecen fener, kimi?
kuralar çekildiğinde fener birinci, molde sonuncu olur denildi ama 2. maçlar sonunda tam tersie.
Celtic maçında ikinci yarı şahane oynayan takım. Hatadan dönüp diego'yu oyuna almak güzel hamleydi. Van persie sağ bekte adam kovalıyormuş. Kovalayacak tabi amk futbol bu takım oyunu nerde görev verilirse orada oynar böyle şeylere takmayın. Evet.
Önünde ki 2 Ajax maçından 4 puan çıkarması halinde, gruptan çıkıp, erkenden konuşan orospu çocuklarını göt edecek takımdır.
Türkiye'nin en iyi spor kulübü. Evet.
tayyip babalarının mahkemelerinde kaç kez aklanırsa aklansın şikecidir şikeci olarak kalacaktır.

ciddi ciddi aklanacaklarını sanıyor garipler. *

he amk aklanacaksınız...
Bazılarının bok atmaktan bıkılmayan takım. Mahkeme şikeci deyince inanacaksın mahkeme şikeci değil deyince inanmayacaksın. En baştan zamana göre karar değiştiren mahkemeler var bu mahkemeler ergenekon balyoz oda tv internet andıcı davalarında önce suçlu deyip bugün aklarken fenerbahçe'yi aklamış çok mu? Gerçekleri köpek gibi bilenlerin işine geldiği gibi gerçeği çarptırması acizliktir. Fenerbahçe şike yapmadı tıpkı ergenekon balyoz gibi sahte delillerle komplo kurularak bu hale getirildi. Nasıl dün beraat etti türkan saylan'lar fenerbahçe'de öyle beraat edeceklerdir. Zorunuza gidecek soda alın iyi gelir.

Son olarak tayyip babaları diyenler geçen sene bayram değil seyran değilken 2 kere ak saray'a çıkan takımdır. Bunlardan bahset sen saçmalıklarından değil. Evet.
eskiden tuttuğum takım. büyüdükçe saçma olduğunu düşündüğüm şeylere ekledim takım tutmayı ama.
http://www.uludagsozluk.com/e/28917335/

Ben ufaktan kaçtım.