bugün

Fen liseleri candır. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama bundan 6-7 yıl önce türkiyenin en iyi okullarıydı. Burda Geçirdiğim seneler heybeme çok şey kattı.
yürüyen beyin olarak hitap ettiğim insancıklardır.
köhneleşmiş eğitim sistemimizin ayakta duran kaleleri bunlar idi en son. şimdi sanırım eski forsu kalmamış. eskisi gibi devam etse ülkenin kurtuluşu bu liselerde biel diyebilirdik.
Mezunların mesaj atmasını iatediğim lise çeşidi. Bu ne amk herkes anadolu düz. yok mu bir fen lisesi mezunu.
Aşkı bile matematiksel yaşayacak olan öğrenciler topluluğudur.
Kazanmak için göt yırtmanın anlamsız olduğu lise türü. Her lise anadolu ve teknik anadolu yapılmış, en kral anadolu liselerinde bile dandik dandik öğretmenler çalışırken,üniversitelerde meslek lisesinden gelip fen liseliden daha güzel kafası çalışan insanlar varken, gereksiz yere kazanılmaya çalışılmaktadır.
Kedi ve uzanilamayan ciğer sendromu.
Mezun olduğum lise tipi.bana yararı dokunmadı ama dokunanlar illaki var.
Hayatımın en güzel en verimli çağlarından 4 sene çalan lise. Hiç bir numarası yok. şahsen benim lisemdeki eğitim en basit düz lisedekinden farksızdı. Fen lisesi deyince aklıma hiç güzel şeyler gelmiyor.
Amaçlarından sapan lise.
Bu liseler az olacaktı. Amaç bilim adamı yetistirmekti. Küçük yastan cevherleri keşfedip cahit arf'lar yetiştirmekti. Olmadı. Bozuldu.
öğrencilerin birer at misali yarıştırıldığı doğrudur.

bir arkadaşım gözlerimin önünde kişneyerek can vermişti.
Okunması bir anlam ifade etmeyen okul. Moronlarla doludur tenefüste polinom çözen manyaklar da vardır az sayıda da sosyal insan bulundurur içinde. Sigara içmek veya lise yurduna sarhoş gelmek okuldan atılma sebebidir.
mezun olduğum lise tipidir.

gezi, piknik, boş ders nedir hiç görmedik.

gençliğimizi soldurdunuz ulan!
mezun olduğum lise tipidir.

Gezi, piknik, boş ders nedir hepsini gördük.

Güzel bir gençlik dönemiydi.
kafayı sıyırmadan mezun olmanın büyük bir mucize olarak görülebileceği okul türü.

bir gün taksim'de içerken, yan masada geniş bir fen lisesi (mezun) grubu vardı, neredeyse tamamı erkeklerden oluşan. sürekli fen lisesi ve lise günleri muhabbeti döndürdükleri için, bunu anlamak zor olmadı. (fen lisesini kazanamamış bir kişi olarak ne kadar içime oturduysa.)

bizim muhabbetin yavaşladığı bir sırada, bir tanesi diğerlerine şunu söyledi:

"şaka maka bizim şu anda normal insanlar olarak hayata tutunmuş olmamız büyük mucize."

işin kötüsü, grubun geri kalanın düşüncelere dalıp "valla doğru" demesiydi.
Mezun olmadığım lise tipidir.

Yaşasın anadolu liseleri.

Yaşasın geziler, piknikler, boş dersler!
Benim de mezun olduğum lisedir. Unutmayın fen lisesinin farkı ygs de değil lys de belli olur.
Hocaların resmen aşağılandığı lisedir. En azından bizim lise öyleydi. Zaten gelen hocalar da öğrenciler kadar bilmiyordu ya. Bunlar da fırsat buldukça dayatıyorlardı zor soruları hoca yapamayınca da kıs kıs gülüyorlardı. Yine de güzel günlerimiz olmuştu. Tahmin edildiği kadar inek değillerdir.
bu adamların tek bilgin oldukları şey derslerdir. onlara ogretileni bilirler. hususi gidipte bir şey ogrenmezler. sanki her konuda meslek liselerinden üstün olarak gözükürler lakin öyle değildir. pirinç kaynağının kaç amperde atıldığını sorsanız
'pirinçten pilav olmaz mi ya?' derler.
Ders çalışmaktan hayata küsmüş insan topluluğu,

En iyisi anadolu liseleleri ne çok çalışıyorsun, ne az.
Cok kazanmak isteyip hic caba sarfetmedigimdir.
Sonuc olarak istanbul'da ortalama bir anadolu lisesinde okudum. Pismam degilim.
liseyi türkiyede okurken eğitim gördüğüm lise türüdür.
anadolu liselerine benzemez bu işler. sınıf ineklerle doluydu.
14 yaşındayken salakça bir şekilde kimya derslerinde tnt gibi patlayıcı maddeler işlenir diye korkup tercih etmediğim liselerdi.
okulun en vasat tembel öğrencisi bile sınavlarda şov yapıyor. fen lisesinin hem ortamı hem de hocaları falan bayağı bayağı iyi.