bugün

--spoiler--
fatmagül'ün baygınken kerim tarafından taşınması ve kerimin gözyaşıyla kendine gelmesi çok güzeldi.

edit: kerimin de fg. kendisine baktığında gözlerini kaçırıp başka taraflara bakması beni epey güldürüyor*
--spoiler--
--spoiler--
fatmagül topu doksana taktı* yok artık lebron james fatmagül! artık selimovic düşünsün!
--spoiler--
fatmagül ün suçu ne ismi yanlış olmuş bence tamam başına kötü birşey geldi ama dizide gerçekten bir o seviliyor herkes onun başında pervane.dizide daha kötü durumda olanlar var mesala asu ona çok üzülüyorum.neyse güzel dizi izliyoruz buarada selim çok itici .
--spoiler--
18.bölümü geçen bölüm gibi çok güzeldi. kerim-fatmagül sahneleri çok fazlaydı ve birçoğu güzeldi. fatmagül belli ki kerimi sevmeye başladı. yani ona karşı yumuşuyor ve bu onu korkutuyor. yumuşamak istemiyor. ama eninde sonunda yumuşayacaktır.
-fatmagül'ün kerime "tek başına ne yapabilirsin ki" demesi çok pis koydu kerime. o nasıl bakıştı öyle. ha ağladı ha ağlayacak. ezme kız şu kerimi. yazık ya çocuğa. tabi bu sahne'de kerim yine oyunculuğunu konuşturdu. onu da ekleyelim.
-fatmagül sonunda konuşmaya başladı. ezik kız hallerinden de kurtuldu artık. iyi de oldu. iyi oldu da kerime çok çıkışmasa daha iyi olur. çıkışsın tabi de çok değil. "tek başına ne yapabilirsin ki" çok ağır bir çıkış mesela... işte son anda yaptığı gibi o zengin p.çlerinden intikam alsın, onlarla uğraşsın. kerim korur zaten onu.
-fatmagül'ün yengesi bu sefer şirretliğini konuşturamadı. fatmagül baskın çıkınca sus pus oldu kaldı ama çenesi kapandı dersek yalan olur. onun çenesi asla kapanmaz.
-selimovic! göte geldin ollüm. inşallah vazgeçmez fatmagül anlatmaktan. gerçi ay-kü seviyesi sıfırın altında olan meltemi ikna etmeleri çok zor olmayacaktır. artı olarak bir tüyo aldım. buna göre 19'da meltem kerimle fatmagülün evine geliyor.
-tahminim ne olrsa olsun kerim fg'yi yaşaranlara karşı koruyacaktır. bu bölümde rüküşlükte zirve yapan ama herşeye rağmen daş olan meltem salağı ne yapar onu bilemem.
--spoiler--
dizi iyi gidiyor, sıkıcılıktan kurtuluyor. böyle devam.
fatmagül, birden cinnet geçirip bihter ziyagil' e dönüşüp ortalığın feci şekilde amına koymuştur. iyi oldu, süper oldu, çok da güzel oldu tamam mı? *
gelecek bölümü heyecanla bekliyorum. korkudan selim' in şeyinin içine kaçmasını ve münirciğimin suratını görmek istiyorum. gol beklemediğin yerden geldi bebeğim. * sahayı kotarırken çok önemli birini unuttun.
--spoiler--
19.bölüm fragmanıyla beni ezel'Deki ali moduna sokup "noluyo lan?" dedirtmiştir. ama muhtemelen rüyadır. fragman 12 saat içerisinde yaklaşık 1000 yorum aldı youtube'ta. oha diyorum.

edit : ama rüya olmasa, kerim fatmagülü kurtarsa, sonra fatmagül kerimin yaralarını sarsa, hayat bayram olsa ne güzel olur.
bence erdoğan tehtid edip gidecek, fg kerimin yaralarını saracak, kerim bu işin öcünü çok pis alacak.
--spoiler--

--spoiler--
-artık bu sefer de kerim fatmagü'ü kurtaramazsa senaristlere çok pis söveceğim. 16'da olacak dedik olmadı, 17'de olacak dedik olmadı. bunda olsun bari. bölümle ilgili emin olduğum tek şey bunu istememdir.
-fragman çok moral bozucu ama tüyo'dan anldığımız kerim - fatmagül yakınlaşması olacak. bunla avunuyoruz kerimin dayak yemesi üzerine. dayak yiyecek ama bu bir işe yarayacak. bence dizi'nin en güzel kerim - fatmagül sahnelerini izleyebiliriz bu bölümde. tüyo'da diyor ki fatmagül yaralanan kerime yardım edecek. o sahneler muhteşem olur bence.
fg'nin zarar göreceğini hiç sanmam. zaten herkes de farkında ki senaristler fg'nin yeniden incineceği bir sahne yapmaz. ama ben herşeye rağmen bir şekilde kerimin fatmagülü kurtaracağı bir sahne istiyorum. er ya da geç.
-vural'ın böyle bir şeye izin verdiğini hiç sanmam. ne fg'ye ne de kerim'e birşey olmasına izi vermez o. bence erdoğan falan kandırmıştır onu. hatta kerime yardım etmeye gelebilir sonradan.
-münir ve reşat yaşaranın buna izin vereceğini sanmam. münir olsa olsa lafla ikna etmeye çallışırdı. kerimi falan dövdürecekse erdoğan korkağı değil, kendisi ya da adamları gelirdi. muhtemelen kerim daha da düşman olsun diye erdoğana, münir gaza getirip göndermiştir inbe erdoğanı.
ha bir de ibnenin oğlu erdoğan mezarını kazdın ollüm. fg'nin koluna dokundun ya. kerim senin fg'nin koluna dokunan elini alır bir tarafında monte eder. er ya da geç!...

not : kerimin 23.saniye'Deki som mohikan-son samuray karışımı çıkışına da bittim. çok iyi oyuncu bu ya!
not 2 : anlaşılan bunlar karı-koca son samuray ; http://www.facebook.com/p...37&id=128881747174544
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=PrDoUTd63zc
(bkz: kerim e vuran eller kırılsın)
(bkz: kerim e bir şey olursa yakarız bu gezegeni yakarız)
(bkz: erdoğan sen ne göt adamsın lan)
19. bölüm özeti..çok heyecanlı bir bölüm olacak gibi.

--spoiler--
Fatmagülden gelen telefon ile sarsılan Meltem şaşırır. Ancak babasının itibarı zedelenmesin diye evlenmeye razı olacaktır .Evlenmiş olsalar da bu durum Selim ile arasına mesafe koyacaktır. Fatmagülden beklenmeyen atak karşısında Yaşaranlar deliye döner.Erdoğan Vural'ı ve birkaç adamı yanına alarak fatmagül ve kerime göz dağı vermek için evlerini basar. Kerim'i özellikle epey hırpalarlar.Kerim'in hırpalanması karşısında fatmagül kerime yardım eder. Kerim yalnız bunun acısını yaşaranlardan çıkarmaya kararlıdır. Bu amaçla çıktığı yolda karşısına bambaşka biri çıkacaktır. Bu karşılaşma tüm sırların açığa çıkması için bir fırsat olacaktır!

fragman: http://www.facebook.com/v...492329698311&comments
--spoiler--
erdoğana her bölüm yarıldığım dizidir.özellikle kelli felli kısmında.
(bkz: fatmagül ılgaz)
Kızarak izlediğim dizi.bir kadın nasıl tecavüzcüsüne asık olur?bu senaryoyu yazanlar nasıl böylesine cirkin bir seyi romantikmis gibi gösterebilirler?o insanın yasadığı caresızlıkten bambaska bir durum ortaya konabilirdi ancak reytingler garanti olmazdı tabi.buna rağmen beren saat'in ne kadar basarılı bir oyuncu olduğunu görüyoruz.ask-ı memnuyu unutturamaz diyenler yanılıyorlar.ask-ı memnu unutturmasına gerek olmadığı gibi ordaki oyunculuğunun üzerine çok sey koyup daha iyi olacaktır.
19.bölüm fragmanıyla youtube'ta tık rekoru kıran dizidir* yorum sayısı da 2000'e yaklaşıyor.

edit : 3 günde 100 bin'i geçti tıklanma sayısı. maşallah diyorum.

--spoiler--
19.bölüm'de geçmesi muhtemelen (tüyo) replik :
fatmagül: ölme sakın.. ölme aç gözünü...
kerim: iyi misin..
kerim: sana zarar verdiler mi?
--spoiler--
bu bölüm kaçmaz.
vay amenake!!! 19.bölüm 2.fragmanı da çıkmış olan dizi. ilk fragman kadar güzel ve heyecan verici.

http://www.youtube.com/us...cunecom#p/u/0/giixnelqiqi

--spoiler--
kerim herşeyi anlatıyor mustafa'ya*
--spoiler--

--spoiler--
Fatmagül'ün bir suçu yok Mustafa!
Suçlu Erdoğan Yaşarandır.
Suçlu Selim Yaşarandır.
Suçlu Vuraldır.
Suçlu benim...
--spoiler--
http://www.facebook.com/p...36492329698311&ref=nf
vaziyete bakilirsa tek sucu bir kuku sahibi olmasi diyebiliriz.
(bkz: tecavüz vakalarının çoğunun alkol kaynaklı olması)
fazla düşünmeye gerek yok genç bir kadın ve güzel olması yeterli bir suçlanma nedenidir.
19.bölüm fragmanlarıyla yardıran dizidir. ilki 3 günde yaklaşık 110 bin tık aldı youtube'ta. ikincisi de 1 günde 20 bin'i geçti.
aşağıdakiler de 19.bölüm resimleri ;

19.bölüm'De fatmagül son mohikan-son samuray karışımı bir şey olmuş anlaşılan* koş fatmagül koş kurtar kerimi.

http://www.facebook.com/p...37&id=128881747174544

ha bir de bakalım kerim kurşundan hızlı mı? ;

http://www.facebook.com/p...=5875572&id=617074398
http://www.facebook.com/p...=5875574&id=617074398

edit : erdoğan karakteri fg'ye birşey yaparsa yine, erdoğanı oynayan çocuk çok pis dayak yer dışarıda dolaştığı zaman* yiyeceği küfürler hesaba katmadım daha. gerçi dokunmadan da yedi zaten onları*

edit 2 : doğru mudur bilmiyorum ama 19.bölümle ilgili bir başka tüyo ;

--spoiler--
Kerim Fatmagülü erdoganin elinden kurtardiktan sonra iyice bir dayak yer adamlardan.Fatmagül kerimi yerde agir yarali yatarken bulur ve aglayarak ona kosar.Fatmagülün gözyasi kerimin yüzüne damlar. Ona ebe nineden ögrendigi pansumanlari yapar ve kerimin onu nasil korudugunu görünce saskinlik icinde kalir.
--spoiler--
Adı Fatmagül olanların suçu ne ?
şöyle bir diyalog geçmesine sebebiyet vermiş dizidir.

-kaldırsalardı fatmagül ün suçu neyi kaldırırlardı.
+ama fatmagül ün suçu ne?
Fatmagülün hic bir sucu yok, iddia ediyorum temize cikacak, bütün suc kerime kalacak.bende kerimin namusunu temizlemek icin onunla hemde bir kurus almadan evlenecegim.
sözünden dönen ne olsun.
senaryosunda bir takım saçmalıklar bulunduran dizidir. aynı senaristler aşk-ı memnu'da adnan ve nihal karakterini bildiğin mal yapmışlardı. ne kadar kanıt olursa olsun bir türlü bihter-behlül aşkına inanmıyorlardı. Burada da mustafa karakterimiz malum olaydan sonra fatmagül'ün hastanede olduğunu öğreniyor. odasına gidiyor. kız hastanede demek ki bişiler olmuş işte. ama gel gör ki kaç bölüm geçti hâlâ kerimle ilişkisi varmış buna inanıyor. bildiğin mal diyorum ya. sevgili değil miydi bunlar? insan kızsa bile sorar, soruşturur, kızın ağzından lafı alır. bu zaten hastanede bi gördü, direkt dövmeye başladı kızı. sonra da evi yaktı bi daha da görüşmedi fatmayla. olacak iş mi? kulağına gelmez mi tecavüz edilmiş diye? hem bi de, mustafa'nın inandığı gibi, kızın gerçekten ilişkisi varsa neden tecavüz ayağına yatsın? sevdiğine tecavüzcü damgası yapıştırmak ister mi ki? tuhaf...
--spoiler--
"fatmagül'ün suçu yok mustafa! suçlu erdoğan yaşaran'dır, suçlu selimdir, suçlu vuraldır... suçlu benim!" - kerim
--spoiler--
meltem adında beyni tek hücreden oluşan bir canlıyı barındıran dizi.
zuhahaha. rahmigene yardı: rahmi, meryem, muko paralı bir şekilde restoranda yemek yerler...
muko : bana da hep methederlerdi burayı ama tuzlu diye gelememiştik.
rahmi : yo bana tuzlu gelmedi. hatta tuz attım//*
meryem : asdasdsadasd çok yaşa sen
-söyler misin
fatmagülün suçu ne
vuralın derdi ne
selimin günahı ne
erdoğann sapıklğı ne

-erdoğanın gözü dönmüş ,
selimin başı yanmış,
vural kafayı yemiş,
fatmagülde aranmış
kerimde varmış yokmuş