bugün

iddiayı dile getiren nerede ve ne zaman fatih sultan mehmete domalmış? bu sorunun cevabını versin bize inanalım. öyle bedava yok.

not: mehmete özel bir isimdir ve değişmez, yumuşama olmaz. sakın uyarı falan filan yazmayın.

edit: eksileyenler fatih sultan mehmete hangi şartlarda ve ne zaman domaldınız açıklayın.
dolaylı olarak doğru olan iddadır... zira bizansın ve diğer avrupalıların .mına koymuştur...
birçok padişah haremlerinde oglanlar varmış bu bilinen ve tarihçilerin bilidiği birşeydir. fatih de bunu yaptıysa bu onu bi yapar sanırım.
(bkz: since 1453)
velevki öyle (ki hiç sanmıyorum)ama bu tarihi rolüne leke sürmez. zira ,fatih her zaman için istanbul'u alan başarılı komutan olarak kalacaktır.
sanane cinsel tercihinin ne olduğundan? adam ülkeyi veya savaşı yatağından yada hareminden yönetmiyor. dünyalar güzeli şu ili bana kazandırmış ya gerisi çok da umrumda değil.
(bkz: bir osmanlı tokat ı şart mirim)
böyle birşey varsa sadece youtube da yunanlılarla türkler arasındaki 'siz şöle topsunuz, siz böle şeysiniz bıdıbıdıbıdı' şeklindeki video atışmalarında yunanlıların eline bir tane koz geçmiş olur, kimse de sallamaz haliyle. zaten youtube a da giremiyoruz o zaman bir sorun yok. (bkz: sansürü seviyorum)
fatih de birçok osmanlı padişahı gibi din alimidir hatta aldığı eğitimle ulemadan bile sayılabilir. gemileri karadan kaydırması bu iddiaları ne kadar destekler bilmiyorum ama belli ki gemilerden birisi ya da birkaçı yanlışlıkla haliç yerine başka bir yerlere girmiş. bu tür iddiaları ciddiye almamak lazımdır.
gül koklarkenki duyarlı ve de ince kaşlı fotoğrafından kaynaklanıyor gibi görünen iddia.
yalandır, bunu söylemelerinin nedeni fatih sultan mehmedin ince bir ruha sahip olduğu için kılıcında çiçek motifleri olması, bir gazelde kilisede papaz bir genci övmesi vb.dir.birde, fatih dönemde veziri ahmet paşa'yı eşcinsel olduğunu anladığı için zindana atmıştır.
mevlana nın gizli eşcinsel olma olasılığında olduğu gibi bir durum söz konusudur bu iddiada da,-> sana nee!

-sen bu kişilerin geçmişte yapmış oldukları işleri değerlendireceğin yerde, yatak odalarını merak ediyorsan, asıl sorunu kendinde aramalısın bence...
aynı türkiye'de olduğu gibi avrupada da bazı saplantılı ve kompleksli tarihçilerin herhangi kaynak ya da kanıt göstermeden ortaya attığı iddiadır. aynı avrupalı tarihçiler, türklerin haliç e büyü ile indiklerini, tüm makedon imparatorlarının gay olduklarını da söylerler, hoş günahsız kadınları cadı diye yakacak kadar kör bir anlayıştan ve gelenekten gelen bir neslin evlatlarının tarihçiliği bu kadar olur zaten bu gibi adamlara farklı amaçlarla, fikren katılarak ortalığı karıştırmak isteyen yerli tarihçilerin o diplomalarının tam ortasına sıçıyor, işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum.
yine bizlere ayrılan sürenin sonuna geldik,
haftaya aynı saatte görüşmek üzere, esen kalın efendim...
fatih sultan mehmet,türk düsmanlarinin en cok ugrastiklari türklerdendir. büyük sahsiyetleri kötülemeye calismak, bir kültüre yapilacabilecek en ciddi saldirilardandir. bir topluma en iyi nasil saldirirsin?...o toplumun yüce degerlerine saldirirsin ve o degerlerin degersiz olduklarini ispatlamaya calisirsin.

fatih sultan mehmet, 7 dil konusan, müslüman olmasina ragmen portresini bellini´ye yaptirtan, ve bu davranisiyla ne kadar ileri oldugunu dünyaya gösteren, bizansli tarihci kritobulos a görer balistik alaninda matematiksel devrimler gerceklestiren. "avni" lakabiyla siirler yazan, istanbul´u fethettikten sonra hocasi aksemseddin´in elini öpüp dervis olmak ve padisah olmak istemeyen, ve venedik kralliginin casusu yakup pasa tarafindan zehirlenerek öldürülen, tarihte bir esi daha neredeyse olmayan bir türk büyügüdür.

beyazit 2 onun öz ogludur. yukaridaki zatin hayalini bile kuramayacagi kadar güzel ve cok kadinlardan olusan bir haremi vardi fatih´in.

fatih zehirlendiginde italya´da günlerce top atislari ve gösterilerle kutlanmistir. cok genc öldü.

fatih sultan mehmet gibi mevlana´da sems isimli bir filozofa hayrandi, bundan dolayi mevlana´nin da escinsel oldugunu iddia ederler. sümme hasa- peygamberimiz efendimizin de ebu bekir´le iliski yasadigini da iddia ederler, ebu bekir peygamberimizi canindan cok severdi cünkü.

bu cok cirkin saldirilarin sebebi insanlari psikolojik olarak cöküntüye ugratmaya calismaktir. bunlar, gülünc iddialardir. bunu yazan kisi olsa olsa türk düsmani olabilir, baskaca da bir ihtimal aklima gelmiyor.
ya eşcinsel değildir ya da eşcinseldir. kim bilir, belki de biseksüeldir.

iyi de kime ne adamın götünden, sikinden.
ataları bizanslı olan birinin hazımsızlık çekip ortaya attığı iftiradır.
(bkz: zamanında fatih sultan mehmet in iyi koyması)
*
(bkz: etkilerinin sürmesi)
henüz kanıtlanamamış iddia. o dönemde eşcinsellik insanların gözünde bugünkü kadar kötü bir şey olmadığından, insanların çok umrunda değildi padişahın uçkuru.
dünya tarihinin en büyük komutanına yapılmış igrenç iftiradır, yaşadıgı kısa hayatta, 10 büyük fetih e imza atmış olan, anadoluda ki rum hakimiyetini de kıran hükümdardır aynı zamanda, rumların hala ciyakladıgı trabzon rum imapartorlugunuda yıkan padişahdır kendisi, gidecegi yönü kimseye haber vermeksizin ordunun hazırlanmasını istemiş ama o son sefere çıkamadan şehid edilmiştir, bu seferin roma üzerine olacagı düşünülmektedir.

bu iddiayı ortaya atan bünyenin bir orospu çocugu oldugu kesin, ancak bir orospu çocugundan bu şekilde bir iddia ortaya çıkabilir, birde çetin altan var, her istanbul un fethi gündeme geldiginde o hristiyan dı yazar, aynı şiirleri kaynak göstererek, o da ayrı muamma.
Fatih'in Avni mahlasıyla yazdığı divan incelenirse - ki edebiyat okumuş kişiler görmüştür- erkek kölelerine yazdığı şiirler vardır. ha bu neyi kanıtlar bilemiyorum. son tanım : önemi olmayan iddiadır, bize ne ?
istanbuldaki düşmanları, kadınlı erkekli diz çöktürdüğü için ortaya atılan iddia.
önünde domalmak için sabırsızlananların doğrulamaya çalıştığı iftiradır.
hiç kimseyi ilgilendirmeyecek olan durumdur.

eşcinseldir veya değildir bilemem ama sanane be kardeşim. eşcinsel olsa bile benim gözümdeki değeri hep aynıdır.
- duydun mu mahmut abi fsm geymis...
+ o zaman bizde geyiz demektir olm, dön götünü.
- mahmut abi yapm....
+ ohss fatih...
hitlerin yahudileri kardeşi olarak gördüğü iddiasıyla aynı oranda doğrudur.