bugün

çok satmayı, tanınmayı, konuşulmayı hiç umursamayan, dilin olanaklarını, sınırlarını sürekli ve ustalıkla zorlayan, yazınsallıktan asla taviz vermeyen, tarihin dehlizlerinde masalsı bir söylemle ve keyifle dolanan genç ve saygıdeğer öykücü, romancı.
"av dönüşleri" isimli kitabıyla, beni çocukluğumun tren yolculuklarına, puslu ankara sabahlarına, bir varmış bir yokmuşlarla dolu masalsı bilinmezlerine sürükleyen; kısa ve vurucu cümleleriyle derdini anlatabilmeyi pek iyi beceren; öykülerinde yarattığı dünya ile okuyucunun gerçek dünyası arasındaki dengeyi başarıyla kurabilen ve imzalı bir kitap koparmayı başarabildiğim yazar.
incir tarihi isimli kitabı ile karşımıza tekrar çıkmış doğa sever yazar.
've bir pars hüzünle kaybolur' başlıklı ismi güzel kendi güzel kitabıyla yeniden gündeme gelmiştir.
adasız deniz isimli kitabıyla beni kendisine hayran bırakan insan. incecik kitaptan 4 sayfa not, 3 denemesinin fotokopisi, 1 sayfa okuma notları aldım. iyi ki var dediğimiz cinsten bir yazar. var olsundur.
ÇOK BÜYÜK BiR YAZAR DEĞiLSE DE ÇOK USTA, SAĞLAM BiR YAZARDIR. Başyapıtı Piri'dir.
faruk duman, kitaplarını henüz okumadığım ama az da olsa merak ettiğim yazar.