bugün

(bkz: fantastic beasts and where to find them)
van gölü canavarı-van gölü.
Masallarda tabii ki slk.
Jk Rowling'in yazdığı, harry potter ile biraz ilgisi olan bir kitaptır.
Hobit gibi fiyasko olacaktır.
kuru fasulyeden sonra umumi tuvalette.
Harry Potter serisinin hem yardımcı kitaplarından biri, hem de aynı zamanda Harry Potter'ın ders kitaplarından biridir. Hikayenin içine Çok zekice yedirilmiştir yani. Aynı zamanda bu yılın son aylarında filmi gelecektir. Yönetmen koltuğunda ise son 4 filmi yöneten David Yates var.
Değişik bir film. Üç boyutlu izlenmesi iyi de görüntüler biraz flu olmuş. Önceden olsa saçmalık derdim. Bu ne böyle okus pokus çocuk işi bunlar diye. Ama çok düz bakmamak lazım diyorum artık. kendi içinde bir yaratıcılığı var. Zaten gerçek hayat sıkıcı bu da bir kurgu ve kendine göre ufak ufak soyut mesajları var. Fazla realistlik ve doğrudan anlatılan şeyler bir yerden sonra yavan geliyor insana. Bunun kendine göre bir parıltısı var. E o zaman seyretmeye değer.
Harry potter serisinin yan filmi diyebiliriz tam olarak olaylar hogwartsta geçiyor zaten bildiğim kadarıyla. Adını ve fragmanını izledikten sonra kesinlikle gitmeliyim dediğim ama zamanımın zıt düştüğü için hala izleyemediğim film.
Dayımdır şu an evde atletiyle uyuyor muhtemelen.
Eğlenceli bir film. Ama harry potter serisi kadar epik değil.
çomarlardır ve heryerde kolayca bulunabilirler.

mesela sokak ortasında böğüren, kusan, sıçan, taciz eden bir şey görürsen odur.
Odunu yemekle sonuçlanabilecek bir arayıs.
Rowling'in cebi boşalmaya başladı galiba dedirten, 5 film olarak planlanan serinin ilk filmidir. Tabi ismin asıl kaynağının harry potter hikayesinin yardımcı kitabı olduğunu yazmadan geçmeyelim. Ayrıca kitabın geliri de çocuklara yardım için kullanılmış. Kitap bir ansiklopedi aslında. Filme kitaplardaki canavarları hikaye içinde yedirmişler.Kadın öyle bir dünya yaratmış ki kitaplarla yüzyıl ekmeğini yer zaten. Film 1920'lerde geçiyor,5. filmle beraber hp hikayesindeki boşlukları doldurarak o dönemde bitecek gibi. Daha yetişkin işi bir de. Neyse efendim hp olsun da taştan olsun izleriz biz.
Televizyon, kitap vb. Yerlerde bulunanilirler.
+korkmuyorum ama geliyor.

-bak ben korkuyor muyum?

+ben de korkmuyorum ama geliyor.

-evet.

-seni çok seviyorum süt oğlan.

+peki ya babamı?

-asıl babanı severdim.
Bunu harry potter'a soralim mi ne dersin?
dızzolardır. bağcılarda bulunurlar.
Johnny depp'in grindelwald rolünde oynadığı 2016 yapımı film.
Aynı zamanda bir soru cümlesi de olabilir.
Hayri pıtır serisinin ekmeğini yemek için uydurulmuş seri.