bugün

1- birçok oratk özellikleri nedeniyle bir araya getirilen cinsler topluluğu.

2- aile.
(bkz: sagrada familia)
ortak özellikleri aynı olan yakın cinslerin topluluğu. Familya isimleri kendisine dahil olan bir cins adından yola çıkarılarak, sonuna bitkilerde -ceae hayvanlarda -dae ilave edilerek belirlenir. Türkçe isimlendirme Türkçe cins adı ve gil eki birleştirilerek oluşturular. Örneğin Pinus cinsine çam adı verilir, Pina-ceae ve çam+giller gibi. Bazen bu kuralın dışına çıkıldığı da görülür. Familya isimleri tek kelimedir ve hiçbir zaman italik yazılmaz.

Sınıflandırmayı kolaylaştırmak amacıyla bazen üst familya ve alt familya gibi taksonomik basamaklar kullanılır.

* Üst familya
* Familya
* Alt familya
ilginçtir ki aynı alt gruba dahil olan bütün canlılar aynı üst gruplara dahil olmak zorunda olmalarına karşın, aynı takımda bulunan canlıların aynı alemde bile bulunduğu garanti değildir. sözgelimi böcekkapan ile kurt hayvanlarını karşılaştırırsak ikisi de etçiller takımına girer lakin aynı alemde bulunmamaktadırlar.*
Uğur Yücel güven Kıraç ve şükran ovalı nın da yer aldığı FOX un yeni dizisi.
fox'ta az önce başlayan yeni dizi. arabanın plakası 85'ti ben mi yanlış gördüm bilmiyorum.
sıcak olacağız diye vıcık vıcık diyaloglar kasan dizi. uğur yücel'den daha orijinal daha marjinal işler bekliyoruz. süper baba sendromunu bırakmalı artık.
başarılı canım ailem dizisinden sonra, araya başarısız bir dizi sokan uğur yücel'in, bu sefer tutacak gibi gözüken yeni dizisidir. ilk bölümü seyrettirdi.

tek eleştirim, tamam komedi dizisi de, yan karakterlerdeki çok karikatür tipleri biraz törpülemeleri iyi olur, normal karakterlerle bir arada aynı dizide olmuyor. ya dizinin tamamı karikatür olacak misal, avrupa yakası, yalan dünya, ya da karakterlerin hepsi normal ve normale yakın olmalı. ikisi bir arada itici oluyor.
saçma başarısız tırt bir fox dizisidir..
Aile ne kadar kalabalık olursa senaryo da kalabalık olur mantığı ile hazırlanmış kof dizi.
görsel
konu, senaryo önemli. zira 3. bölümde reytingi dibi görmüş. sadece uğur yücel ve ucuz beşiktaşlılık propagandasına yaslanarak vasat senaryolarla dizi yaparsanız böyle olur.
iyi gitmediği için bitecek. ama bitişi bu fenevbahçe olayına bağlanacak.
Fenerbahçe camiası ve taraftarından az önce özür dileyen dizi. Evet.
hiç bir şeye değil sadece uğur yücel'in oğlunu yönetmen yapma sevdasına kurban gitmiş dizi.

görsel
yedinci bölümünde masumiyet filminin efsane tiradına selam çakıp beni kahkahalara gark eden harikulade dizi.

-bozuk lan bu sapan

-al bide sen dene.

-çocuk neden super zeka abi.
final yapıyormuş.

http://www.hurriyet.com.t...0283080&utm_term=post
Fenerbahçeyle uğraşan ve sonunda çöküşü iliklerine kadar hisseden her örgüt, kurum, kuruluş gibi bu dizide bitmemiş, bitirilmiştir. Fenerbahçeyle uğraşmayın...
bol salyalı, sümüklü, entrikalı, koyun bakışmalı dizilerle mücadele edememiş ve maalesef şu anda son bölümü başlayan dizidir.
beşincil ana takson basamağı. aile de denir.

(bkz: insansılar)
(bkz: kuyruksuz maymunlar)