bugün

yıllardır dinliyorum da hala google da frozın diye arattığım grup. bi hatırlayamıyorum ya. ayrıca (bkz: acı gerçekler)

http://www.youtube.com/watch?v=X0CziX0Jsf4
psychedelic, arabesk, rock kafadan kırık bir grup. sen affetsen ben affetmem, acı gerçekler, topraktan bedene, güldür yüzümü, kalbini mahşere götür gibi müthiş coverlar yapan kendi albümleri de güzel olan grup. özellikle acı gerçekler süper söylenmiş tebrikler.
seni yakacaklar'ı harika icra eden şu an ne yaptığını bilmediğim arabesk rock'ın enteresan grubu. şu an aldığım habere göre yeni
albüm yapmışlar.
vapur yanaşmadan atlayanların müziği.
derinlikli elemanlar. severek dinliyoruz. evet.
rock, oryantal, funk, arabesk, pavyon müziği... vb. stilleri taban alıp, insan kulağının duyabildiği her sesi kullanma mantığıyla eserler yapmışlardır. " pilav üstü kurunun ağır hastası olanların müziğidir... düğün salonunda pasta ve gazoz dağıtıldığını görünce hemen yerine oturmuş çocukların müziğidir... limonatayı beğenmeyip çiçeğin dibine dökenlerin müziğidir ... makarnayı tencereden yiyenlerin müziğidir ... sevgilisine sarılıp, arkadan başkalarını kesenlerin müziğidir...yatay geçişin yatarak geçildiğini sananların müziğidir... gerçek sevgiye değer verenlerin müziğidir ...vb sloganlarla kendisini ifade etmiş & edilmiş bir gruptur. " sevgilerdir... sevgilerimledir...
sen affetsen ben affetmem adlı parçaya yaptıkları cover'la gönlümüzde taht kurmuş gruptur..
patlantis adlı yeni şarkılarının kayıtlarını yapmakla meşgul olan grup.
arabesk albümleri bazı beyaz türkler tarafından oldukça tepki toplasa da oldukça başarılı bir albüm olmuştur. onur ünlü acı aşk'ta soundtrack olarak bu albümden seni yakacaklar isimli parçayı kullanmıştır. ve filmin soundtrack albümünde bir kaç fairuz derin bulut güzellemesi daha bulunmaktadır.
ne oldum değil, ne oluyo lan diyenlerin müziği. *
-ıyy, arabesk mi? hayatta dinlemem- diyenlerin bile, 1,2 aşinalıktan sonra dinleyeceğini düşündüğüm grup.

edit: (bkz: topraktan bedene)
şu an sadece benim orda olup rebecca ya yolladığım grup.
yaptığı müzikler, coverlar fena olmasada çoğunda şarkıyı batırmış olduklarını gördüğüm grup. vokalistleri konusu ise daha vahim, arabesk albümünde sölettirdikleri tüm şarkıların duygularını almış götürmüş.
sabah sabah içilen kahveyi, rakı zihniyetiyle içiren grup.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=413161861413 **
canlı performansları çok iyi olan grup. gerçi arabasek albümlerini çıkartmadan önce izlemiştim onları 8 sene önce falan, hala iyi mi canlı performansları bilmiyorum.
en büyük hayallerinin 30 kişilik bir keman orketestrasıyla çalmak olduğunu belirten grup.bayan vokalinin sesi svrisinek gibi olmasına rağmen kendini acayip sevdiren oğlanımsı bir orgcuya sahip fakat bütün bu iticiliğe karşın yaptıkları müzikle yardıran grupdur.ailcek dinlenilesi.*
sınır,kural ve tarz gibi kavramları hiçe sayan bir iç güdüyle müzik yaptığı, eserlerinin temel oluşum süreci genelde doğaçlama ile başlayıp besteye bağlandığı, rock,oryantal,funk,arabesk,pavyon müziği v.b.gibi stiller tabanlaştırıp doğaçlama ile kaydetmiş müzisyen.
saklambaç isimli şarkıları harika olan grup.
1996'dan beri müzik yapan oryantalist grup.müziklerini manyakların müziği olarak nitelendirirler.
bateristleri lale evren kardeş'in gruptan ayrılması ile güçlü başarır ile çalmaya başlamışlardır ki albümde de güçlü çalmıştır..
psychedelic punk, rock, arabesk, pavyon arajman türünde müzik icra eden çorbamsı grup.
"Arabesk müzik toplumumuzun dili, kendini ifade etme biçimi.... bu su götürmez bir gerçek. Aşk acılarını, ihaneti, ölümü, özlemi kısacası hayatın kendisini anlatıyor. Arabesk 70li yıllardan bu yana, form olarak, büyük bir evrim geçirdi diyebiliriz ama etkisi hep baki, şiddeti ise ''koydu mu oturtan'' olarak kaldı, bozulmadı, bozmadı. insan faktörüne gelince de, En cool olanlarımız bile, kafası bozukken bu şarkıları dinleyip, derdine dert kattı. Hangimiz yapmadı ki? Arabeskin o acısından haz almayan adam tanımıyorum.

Günümüze gelindiğinde ise, ''manyakların müziğini yapıyoruz'' diyen Fairuz Derin Bulut 2. stüdyo albümünü arabesk konsepti ile yapma kararı alıp, arabesk tarihine yön vermiş 10 adet Ali Tekintüre bestesini yorumlamaya karar verdi. Onlar müziklerinde arabesk ögeleri hep kullandılar fakat bu tamamen, mevzunun ortasına saplanmak, yerinden anlatmak olacaktı. Amatör ruhunu hep koruyan grup, bu bağlamda plak şirketlerinde çalışan, daha önce sesini Zeki Demirkubuz'un Kader filminin bir sahnesinde fonda duyduğumuz Gonca Öncel'e birkaç şarkının vokalini emanet etti. Grup elemanlarından Kerem'in askerlik arkadaşı Serkan Döver de vokallerde yer alıyor. Kim mi bu adam? Serkan, Kerem'in askerde sesine hayran olduğu, bazı geceler onu dinleyip ağladığı yakın bir arkadaşı. Terhis olduktan sonra, teklif götürüyor, Serkan da aynen tak albümde. Amatör ruh? Evet! Albümü açtığımızda bizi, ibrahim Tatlıses'in yorumladığı Ali Tekintüre şarkısı Acı gerçekler karşılıyor. Karşılamak ki ne karşılamak.... deliyor resmen. Gonca'nın güzel sesiyle bu şarkı 10 level daha delici olmuş. Acı gerçekler haricinde Müslüm Gürses'in yorumladığı Güldür yüzümü dikkat çeken şarkılardan. Bu şarkıda da gonca'yı vokallerde dinliyoruz. Diğer parçalara kısaca bir bakalım;

1. Acı Gerçekler
2. Kalbini Mahşere Götür
3. Sen Affetsen Ben Affetmem
4. Benim için Üzülme
5. Topraktan Bedene
6. Canım Dediklerim
7. Güldür Yüzümü
8. Büyük Aşkımız
9. Seni Yakacaklar
10. Senden Vazgeçmem

Zamanında, Orhan Gencebay, Gülden Karaböcek, Müslüm Gürses gibi dev isimlerden dinlediğimiz arabesk klasiklerini bir de bu arkadaşlardan dinleyin. Asla pişman olmayacaksınız."

http://viskosite.blogspot...a-selam-damara-devam.html
distortion ve mağara mode ekonun iki ayrı çataldan gelip birleşip tavan yaptığı ve alaturka ezgilerin damarlarınızda sirküle olduğu bir arabesk-psychodelic rock sentezi belki de arabesk-industrial denebilecek bir albümle karşımıza çıkan,elinizi göğsünüze koyup ''eyvallah baba'' dedirtecek bir grup.
Rapci Ceza ile birlikte seslendirdiği 'Zerk-i Ziyan' adlı şarkısı 'Homegrown istanbul Vol.2' adlı toplama albümde yer alan grup.
ali tekintüre'yle yaptıkları albüm hoştur. Bazı şarkılar gerçekten hiç olmamışsa da,çoğu şahanedir.
albümlerinin çıkması ile beni mutlu eden canlı performansı kesinlikle dinlenmesi gereken gayet hoş bir grup.