bugün

sitenin başarısı applications diye geçen küçük uygulamalardır. eski arkadaşlarıma koyayım denilip, onlarca yüzlerce test sorusunu çözebilir. bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. he ama benim aklım çayda çırada diyorsanız gidin bir sürü adult site var. oralarda takılın. daha verimli olur.
her gün arkadaşlardan bir sürü gereksiz eklenti daveti gelen site. yok halayperestmiş,yok vampirlermiş falan. baştan ne oluyir aceba bunlar diye ekledim hepsini profilim çingene bohçasına döndü efenim. sonra gereksiz tartışmalar ,kırılganlıklar da oluyor "ay sen beni hiç poke muyorsun amaaa.." diye. hiç bi poke de yaramıyor halbuki. onun dışında pek faydalı gruplar oluyor arkadaşlar bulunuyor o güzel.
artık adını duyduğumda midemin bulandığı yegane sözcük. Baydı artık. Herkesin dilinde.
çekirge sürüsü gibi istila ettiğimiz; "ee noldu bizim müdüre, hatırlıyormusunlu" sohbetlerin gırla gittiği sonunda hep bir suskunluk, yine hep başka bir yere saldırıp talan etme isteği.
hala girilemeyen site.
Günler geçtikçe popülerliği artmak bilmeyen site.
ekşi sözlük'ten guru'nun da bir çalışanı olduğu firma.
5 ağustos'ta övdüğüm ama şimdi boku çıkmak tabirini en çok hakedenler arasında 1 numaraya kadar yükselen,nuri alço abimizden gazoz aldığım rakıların dansözlerin şakşukaların havada uçuştuğu,aynı zamanda poker oyniyip bir yandan da ciddi ülke sorunlarının gündeme getirildiği (bkz: ermeni soykırımı),kafamı allak bullak eden arkadaşlık sitesi. hala kendimi uzun zamandır görüşmediğim arkadaşlarımla buluştum diye avutuyorum ama o global warming adlı cause çalışmasına kimlerin neden para verdiğini anlamışta değilim ve o verilen para da nerelere gidiyor çok merak ediyorum.Marduk tutmadı bence yakında Facebook gelecek hepimizi ...
848,253 kişinin Türkiye ağında bulunduğu site. bir o kadarı da eminim maçı dışardan izliyor.
(bkz: Vay anasını ya)
en faydalı görünen kısmı, ilkokul ve lise grupları olan site. gerek eski günlerin yad edilmesi, gerek birinin çıkıp 16 sene önceki, hiç haberiniz olmayan bir fotoğrafınızı koyması ile insanı mutlu eder.
yakında bookunu cıkarmamız muhtemel site.
birçok kişinin gerçek isimleri ile kayıt oldukları site. ad soyad bu kadar basit. böyle olunca düzgün bir foto ile arkadaşınızı kolayca buluyorsunuz ya da sizi kolay buluyor arkadaşınız. aslında myspace ve de yonja da aynı kolaylığı sağlıyordu. hatta myspace de adınızı yazıyordunuz adrese çok da keyifliydi özel sayfa tasarımı vs. yonja ise ilgi alanları kısmına okul ya da iş bilgilerini yazınca sizi arkadaşınız buluyordu. yani aslında istenen ve aranan tek şey dürüstlük. yok efendim ebebi de bulucam facebookda isteyen yonjada da bulurdu. yonjanın ucuzluğu her profili kolayca gezebilmemizdi. ama facebookda öyle mi isteyen arkadaş listesini bile gizliyor ki bence de en güzeli. sadece arkadaşlar arkadaşların profilini görüyor bu yönü ile myspace gibi.
doğru düzgün bi network denilebilir. eski arkadaşlarınızın adını ve soyadını hatırlıyorsanız bulmanız mümkün.
sosyalleşmek diyenler var facebook'a. çok gülünç. gülünç çünkü facebook'ta arkadaşlarımı bulayımda konuşayım mantığı sosyalleşmenin değil antisosyalleşmenin göstergesi.

yıllardır görmediğim ama çok sevdiğim bir arkadaşımı buldum. peki neden yıllardır görmedin, görüşmedin? onu bulmak için şimdiye kadar ne çaba gösterdin? hadi buldun, peki telefonunu alıp bir sesini duydun mu, eğer gidebiliyorsan yanına gidip yüzünü gördün mu? hayır. çünkü o kadar gerekli değil sesini duymak. yüzünü görmek o kadar da mühim değil. listemde dursun iki satır kelam ederim arada. bayan bir ilkokul arkadaşımı bulursam (ki ilkokul arkadaşlarını isim soyisim şeklinde hatırlayanların hafızasına şapka çıkarıyorum) güzelleşmiş mi diye bakarım ve eğer ki güzelleşmişse yazılırım. mantık bu. apaçık bir şekilde bu. bu yüzden ortalıkta sevgi kelebeği edasıyla dolaşıp arkadaşlarımı buldum çok mutluyum çığlıkları atmak sadece gereksiz kafa s.kmek.

bende kafa s.ktim farkındayım ama bıktım facebook lafını duymaktan.
bir türlü üye olmayı başaramadığım,son günlerin popüler sitesi.
bugün avrupa yakası'nın delikanlı çocuğu tanrıverdi tarafından "this is a book" olarak anılan internet sitesi.
yakında üzerinden iş çalışmaları da yapılacakmış. şirketler eleman alımı yapacak, cv'lerle dolup taşacakmış.
----------000000000------------

You have exceeded the limit for search!
You are temporarily blocked from search. Block times vary depending on the feature and scale of abuse. Blocks cannot be lifted.

Misuse of Facebook's features may result in your account being disabled.

If you have questions or concerns, you can visit our FAQ page here.

Click here to go home.

-----------00000000000-----------

arkadaş arama kısmının bir şekilde engellendiği site. liseden beri kullanmadığım ingilizcem ile çözmeye çalıştım. sonuç şu. bir arkadaş arama ağı değil, arkadaşı davet etme ağı ve de grup kurma ağı. diğer türlü olunca yani isim yazıp aratınca bir gün sonra limit yiyor ve de bloklanıyorsunuz. ilginç. yonjada da günde 100 profil gezme olayı vardı. şimdi bu facebook bir saadet zinciri gibi arkadaşları arkadaşlara bağlıyorsa ben nasıl hiç bağım kalmayan kişilere ulaşcam. bu limit nedir. bir de amacı dışında kullandınız diyor tercüme edince. vah benim ikiyüzlü kardeşim yüz kitabı ben seni adam gibi kullandım sen top çıktıysan ben napayım. *
insan olanın zaman kaybı olarak algılaması gereken web sitesidir.

elbette bu zaman kaybı değil diyenleri hayvan yapmamakta ama kişisel görüşün oluştuğu bakış açısı şu şekilde;

ilkokul arkadaşımı aradım, çocuk az esmer çöp bacaklı biri idi. baktım hala aynı.

lise arkadaşımın vardı, adı kemal soyadı da eroğlu. baktım adam tam tahmin ettiğim gibi. o sıralarda yasak olmasına rağmen dartanyanvari bir sakal bırakmaya çalışır, t-shirt giyerse kollarını omuza kadar sıyırır, poz verirken fotoğraf makinasına değil başka bir mecralara dalar gözleri ufka kayardı. hala aynı , sadece biraz tepeden saç dökülmesi olmuş.

üniversitedeki arkadaşlara göz atım. alayı karı kız peşindeler, en azından fotomontajlı resimleri ile o havayı vermeye çalışmışlar. beni inandırdılar biraz.

yahu enteresandır burada insanlar şayet kamu kurumunda çalışıyorlarsa mutlaka özlük dosyalarına verdikleri vesikalıklardan birisini koymuşlar buraya.

ama en çok beni üzen bir delikanlı kardeşimin orada bulunma sebebi idi.

" looking for a man " üzüldüm...taş gibi delikanlı idi.
sozlesmesini dikkatle okursaniz insanlarin koyun gibi butun kisisel bilgilerini verdigi ve evet buyrun istediginiz gibi kullanmaniza izin veriyorum diye onaylayip sonrada arkadaslarini aradigi bir site.
artık üye olmamanın ayrıcalık olduğu web sitesi ayrıca sahibine köşeyi döndürmüştür.
(bkz: bana arkadaşını söyle, sana kaç para kazandığımı söyleyeyim) şekline dönüşmüş oluşum.
Bir de geçmiş her zaman davulla zurnayla gelmez diye düşündürüyor insana
Bir insan gerçekten akıllı mı bunu anlamak için kullanılabilecek site *. Adını aratın, eğer siteye kayıtlı ise pek de akıllı biri değildir.
sevgiliyle ilişkiyi zedeleyen link.*
bir grup öğrencinin eğlenip keyiflenmesi amacıyla kurulmuş, akın akın yayılması kimseler tarafından durdurulamamış, 23 yaşındaki sahibini milyar dolarlarla oynar hale getirmiş bir aparat. en son bahsedilen değeri 15 milyar doların üzerindedir. türkçe menüsünün kullanıma açılmasıyla, zaten tartışılan kalitesini iyice çürütecek bir oluşum.