bugün

hayatta herhangi bir başarısı olmayan, sosyal becerisi düşük, bir baltaya bile sap olamayacak zavallıdır. facebook sosyal yaşamın bir aynası olduğunu varsayarsak bu ezik normal yaşantısında büyük olasılıkla evden dahi çıkamayan, iki çift laf edecek bir konusu olmayan büyük bir ihtimalle yaşantısını televizyon dizileri izleyerek geçirir.

ulan bir insanın topu topu 30-40 tanıdığımı olur lan. feys okeye girsen hiç tanıdığın birini bile göremiyeceksin. feysi istatistiklere göre milyonlarca insan kullanıyor ve sen ancak 40 kişi ekleyebilmişin. yazık yahu. boşuna hava soluyorsun. git intihar et daha iyi, insan fazlalığından kurtulur dünya en azından.
bazen banada ekleme talepleri geliyor bu eziklerden. 40 arkadaş yazısını görünce direk reddediyorum. kendini geçtin bizim karizmamızla ne oynuyorsun be adam?
sigara aldığı büfeciyi sabah çayına yarenlik eden simidi aldığı simitçiyi ekleyen 400 sınırını selam verdiği insanları dahi eklemekten çekinmeyerek aşan ezikten iyidir.ayrıca ezik falanda değildir.
Ne oldu lan ilkokul arkadaşımı ekledimde?
+ooo ahmet olum çok değişmişsin lan
-sen sanki değişmemişsin
akabinde 3-5 absürt soru sonra...
sonra mı? sonrası sadece arkadaş listeni süsleyen bir sap daha.
sanalda değil gerçekte yaşayan olabilir. gerçekte slm bile vermediği kişileri tutupta face e eklemeyen de olabilir.

ne insanlar gördüm face i adam kaynar ama dışarıda tek bir dostu yok,
ne faceler gördüm hesabında arkadaş yok dışarıda dost kaynar.*
aksine hayatında yeterince sosyal, başarılı, her türlü baltaya sap olabilmiş biri de olabilir. facebooku sosyal yaşamın bir aynası sayamadığımız gibi bu adamın zavallı olduğunu söyleyemeyiz. aksine işi gücü olduğundan, yeterince sosyal olup siktiriboktan facebookta karı kız eklemekle uğraşmadığından daha da insan gibi insan olduğunu pek bi rahat söyleriz aslında.
facebook'ta her önüne geleni kabul eden tipten iyi olandır.
facebook'ta 7/24 online olup,fazla arkadaşa sahip olan asosyalden daha sosyal olduğu bi gerçektir ama..
az ama öz arkadası olan bir sahsiyettir belki de kendisi. listesinde 300 kişi olupta herhangi birini yolda görünce tanımayan kişiden iyidir laf olsun die alakasız kişilerle muhatap olmak istemeyebilir. bi nebze eziklik vardır ama doğrudur
Tamamen yanlış bir düşüncedir. bu başlığı açmanın amacını da çözebilmiş değilim henüz azizim.
hiç sohbeti olmayanları bile ekleyenler asıl eziktir. sırf ortak arkadaş sayısı fazla diye ekleyenler eziktir. çünkü onlar gerçek hayatta asosyaldir. kendilerini internet ortamında kanıtlama çabasındadırlar. (bak ne çok arkadaşım var gibi...)
listesinde 100lerce arkadasi olup da bu kim diye sorunca kem kum eden ezik kisinin yaninda lafi bile edilmez.
ezik değildir. ezik olan, 1500 arkadaşı olup sağa sola hava atandır. hava atarak aslında kendi kendilerini eziyorlardır.
ezik değildir,zamanla açılır abisi böyledir bu işler.
yanlış önerme. listesinde çok arkadaşı olup taksimin göbeğinde konuşacak insan bulamayan yaşam alanını face yapmış eziklikler daha çok göze çarpmıştır.
varmış lan harbiden böyle arkadaş sayısının fazlalığını hırs yapan ezikler. bence o daha komik mına koyyim ve daha ezik bi durum. en güzeli, tanısanız bile sevmiyosanız eklemeyin, kabulde etmeyin. öyle daha iyi lan, valla ben denedim pişman olmazsınız. arkadaş listemden bi 100 kişiyi afaroz ettim öyle tanıdığım halde.
az olsun öz olsun. o bin tane arkadaşı olanlarıda biliyoruz.
gercek sosyal yasami tercih etmesi muhtemeldir.

facebook hicbir zaman bir sosyal yasam aynasi degildir ve olamaz. kalitesiz, gunubirlik yuzeysel arkadaslik iliskilerinin yasandigi, bilmem nerde bir gun gordugunuz biriyle hayata yuzeyinden surtmek olarak tabir edilebilecek yerdir facebook.
bu 'kişiye' önerilebilecek basit yöntem.
kaldır arkadaşım tüm resimlerini.
koy bir bacak resmi. yada bir dudak resmi. *
sonrasında bir kaç popüler gruba katıl.
bak bakalım nasıl arkadaşlık teklifi yağıyor.

edit: madem başlık editlenmiş benimde entry'imi editlemem icap etti.
Profil resmi olarak vesikalık fotoğraf kullanıyorudur.
asosyal değil büyük ihtimalle sosyal bir kişiliktir. etrafındaki kişiler onu davetlere, evlerine yada yemeğe çağırırlar.
tanıdığı kişi sayısı azdır. ama o kişilerden herbiri olmasada facebook'taki 400 kişiye bedeldir.
işbu prototip, facebook ta hiç arkadaşı olmayan yavşak gibi üst modellere yükseltilebilir.
facebook'ta çok arkadaşı olan kişiden çok daha fazla dostu olan kişidir.

(bkz: dost)
(bkz: kime göre)
facebook'u amacı dahilinde kullanan insandır. çöpçatanlığa gerek duymayandır.
facebook'daki arkadaş sayısına göre insanları sosyal-asosyal, başarılı-başarısız, baltaya sap olan-baltaya sap olamayan gibi sınıflara ayıran günümüz amatör sosyologlarından çok daha rasyonel olması muhtemel insan evladıdır. bu uzun cümleyi anlamadın di mi iddia sahibi? normaldir canım, facebook'da 15 tane daha yeni arkadaş edindiğinde bunu anlayabilecek levele ulaşmış olacaksın. bol şans.
(bkz: az olsun öz olsun)
sadece tanıdığı kişileri ekleyen , öyle her merhaba diyeni eklemeyen kişidir.**
(bkz: hassiktir diyorum)