bugün

(#16720275) gülümsetmiştir.
(#17622581) çok güldürdü.
selam ben muhabbete selamsız giren adam(güzel nick olur bundan haa hem ironik, ''selam ben muhabbete selamsız giren adam'' neyse fazla uzunmuş vazgeçtim...)

ne haber dostum???

içimde bir şeyler yazma isteğime karşı savaş açtı yorgunluğum, hangisi kazanacak öngöremiyorum? zaman ilaçmış öyle dediler bana?? ''herkesi öldürmüyor mu nasıl ilaç bu'' diye sordum. ''fazla alınan ilaçlarda öldürmez mi??'' dediler, haklı olabilirler mı????

bu günlerde şunu gördüm ki ''sadece para kazanmak için çalışmak'' berbat bir duyguymuş.

selam ben alakasız şekilde konu değiştiren adam;

geleceğim konusunda büyük muammalardayım dostum bir yanım 1-2 tane sağlam yazılım dili öğreneyim diyor ama türkçe kaynak eksikliği ve ingilizcemin teknik cümleleri çevirecek yetiye sahip olmaması önümü tıkıyor. acaba diyorum öğretmen mi olsam??? ahh kpss...

13 sene önce bu bölümden mezun olsam direkt öğretmen olacaktım be??? hani ilaçtı lan zaman?? zaman ilaç değil buldozerdir bana göre herşeyi yıkar...

aşkları, umutları, evleri, arabaları, hayatları, insanları yıkar. akrabası(kader) olan mütahitlere de aynı arsa üzerine başka binalar, aşklar yaptırır.

işim planlarım dahilinde değil be dostum.

selam ben insanat bahçesinde hayat denen otobüsün şöförlüğünü yapan adam.

otobüs koltuklarında yalnızlıktan yaşlanan...
o yazsin ben okuyayim yazari.
sözlüğün en iyi yazarlarından birisi, uzun yazılarının arasına inanılmaz tanımlar sıkıştırabiliyor.
Yazılarından küçük küçük bölümleri bir kenara yazıyorum.
Sözlüğün hakkını teslim etmediği yazarların en başında gelir.
bu adamla benim nickaltımda aynı sayıda entry var, haksızlık lan bu.
sözlüğün en über yazarlarından birisidir.
burada daha önce birkaç yazara yapmış olduğumuz bir derleme yapacağız.

(bkz: daha mutlu olamamdan bir daha mutlu olamama geçmek/#17807432)

yazar bu entrysinde coşturmuş ve severtmiştir.
adamın yaptğı tanımlamalara bakın lan! olayları bağlayış şekline bakın.

(bkz: f628/#17717103)

burada insan kendine nasıl nickaltı girer, nickaltı girmek nedir dersi vermiş. (bkz: insanın kendine girmesi) (bkz: bunlar ayıp şeyler)

(bkz: s7v7n/#17625138)

bir dosta nasıl girilirin dersini vermiş burada. *
(bkz: ironi/#17462938)

ironi nedir, ne değildir?

(bkz: avea/#16942489)

aynı dertten müzdaribiz.
avea duy sesimizi!

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları/#16733613)

çok haklı, pek haklı. uludağ sözlük bir entry olsa diye başlık açacsım geldi. *
(bkz: oxford dan gelen burslu okuma teklifini yakan anne/#16720275)

hoşça bir çözümleme.

(bkz: her kızı beğenme eşiği/#15965702)

resmen bizi anlatmış. (bkz:sözlük abazanları
)

(bkz: kaideyi taciz eden istisna/#15943708)

pek de mütevazi bir yazar. kaideyi taciz eden istisna harika bir yazardı ama emin olsun ki kendisinin de ondan bir eksiği yok.
yazdıklarıyla elit yazarlar seviyesine çoktan ulaştı.

(bkz: kim milyoner olmak ister/#14999696)

bilgi içerikli entry girerek seviyeyi düşürmüş.

beşiktaşlıymış ama futbol içerikli pek entrysi yok.

(bkz: baban ne iş yapıyor diye soran öğretmen/#14777357)

yıllardır yaşarım şu acıklı sahneyi, keşke sormasalar amk... sorunca ne oluyor ki?

(bkz: mesaj atacak kadar beğenip şuku vermemek/#14557635)

okumaya kendimi kaptırınca benim de oylamadığım oluyor ama sonra dönüp oluyorum üstad.

(bkz: f628/#14503318)

uzun yazma sevdasından vazgeçmesin.

(bkz: namaz kılmıyorum eksikliğini hissetmiyorum/#14433230)

ayakta alkışladım, kıyamda alkışladım.

(bkz: yazarların başına gelen talihsizlikler/#14355948)

kendisinin daha dikkatli bi öğretmen olması dileklerimle... * * *

(bkz: kendini güzel sanan çirkin kız/#14347054)

talihsizlikleriyle güldüren, niyetli, kalp kırmayan yazar. *
(bkz: yer yarılsa da içine girsem denilen anlar/#14286041)

okuyoruz ve yarılıyoruz üstad. *

(bkz: piyonla evlenen vezir/#14196130)

bu kadar mütevaziliğe gerek yok be üstad. kömürcü başı olmuşsun sen.

10 sayfalık entrysini okuduktan sonra burad ara veriyorum.

sık sık yazması dileklerimle...
ve de bu s.kten entry için beni affetmesi dileklerimle...

ben kim miyim?

bu adamın feykiyim tabii si.

oyluyorum, sonra sözlükten çıkıp tekrar oyluyorum, sonra internet cafeye gidip tekrar oyluyorum.

adam süper lan, kıymetini bilin.
(#14196130) görsel
yazılarını beğendiğiniz popüler bir yazar vardır, nickaltına bir şeyler yazarsınız, belki size mesaj atar biraz konuşursunuz sonra muhabbet biter.
Ulan muhabbeti de hoş adamdı bi ara bi mesaj atayım diye düşünürsünüz, sonra neyse adama kim bilir günde kaç tane mesaj gidiyordur diye düşünüp sözlükten çıkarsınız.
Akşam, sözlüğe tekrar girersiniz bir bakarsınız ki mesaj kutunuz yanıyor, heyecanlanır girersiniz, popüler yazardan mesaj gelmiştir.
Sevindirik olursunuz.

Iyi bir yazar ve de iyi bir insan.

Mesaj attığı için mi iyi bir insan?
Kendisiyle ilgili düşüncelerimi yazacaktım ama benim aklımdan geçenleri aynen yazmış birisi.
(bkz: f628/#17812774)

Yemin ederek söylüyorum vallahi daha 5 dakika önce yazılarından küçük bir parça kopyalayıp not defterime ekledim.

Nick altı bomboş yazılarla onlarca sayfaya ulaşmış bomboş insanlar var. Mesele nick altı değil, mesele birilerinin dimağına yeni bir şeyler katmak. Bin kişinin kullanıp attığı bir meta olmaktan daha değerlidir bir kişinin zihninde iz bırakmak.
güzel kitap tavsiyeleri veren, edebi bilgisi iyi olan bunu da yazılarına bir derece yansıtan yazar.

tavsiye etmek istediğim bir kaç edebi hikayesi;
(#18896544)
(#17956079)
(#17807432)

daha çok nickaltını hakettiği kesin. bu da sözlüğün adaletsizliğinin göstergesi.
''keşke nickaltını kitleme gibi bir seçenek olsa'' diye geçirdim aklımdan. böyle bir seçenek lazımdı sözlüğe. en basitinden kavgaları, trolleri azaltırdı. malum troll ilgiyle beslenen bir varlıktı. tabi bunların yanında benim gibi insanlar için ''abi kitledim o yüzden kimse yazmıyor'' deme seçeneği oluşturur, gönlümüzü ferah tutardı.

az önce ''geçmiş istatistikleri''me bakayım dedim. ağır işsizdim. amacım kaç kere günün beğenilenlerime girdiğimi öğrenmekti. tıkladığımda önüne alt alta dizilmiş cümleler sıralandı. tek tek sayamazdım. işsizim dediysem o kadar da değildi. ctrl+f'ye bastım ekranın sağ üst köşesinde çıkan pencereye ''dünün'' yazdım. ekranın sağ tarafında bulunduğum internet sayfasında kaç tane ''dünün'' kelimesi geçtiği yazılıydı. 46, amk tam 46 kere günün beğenilenlerine girmiştim. fakat o kadar bile nickaltım yoktu.

''her nickaltı için beğenilenlere giren yazar'' biye bir kategori olsa başı çekerdim'' diye düşündüm. baktım en son nickaltı 182 gün önce girilmişti. ben bu devrede 60 dan fazla oy alan 3 yazı yazmış, haftanın beğenilenlerinde 1. olmuştum ama 1 kişi de bir şey yazmamıştı. ''belki de troll olmalı'' diye düşündüm. Aklıma ''Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, Biraz deli ol dünya senin kahrını çeksin'' diyen ismail yk geldi. ahh kendimi ismail yk ifadeleriyle tabir edecek seviyeye gelmiştim. kendimden utandım.

tam o sırada ''dur lan'' deyip ''bunları nickaltıma yazayım. hem bir kerede kendim için beğenilenlere girmiş olurum kötü mü???'' diye ekledim.

kötü amk kötü.

getirin şu nickatını kitleme işini.

not: bunu görüp nickaltı yazmayın ulan. artık kuş kaçtı, kafesi kapatmak abes.
çevresinde olan biten olayları çok iyi gözlemleyip, süper tespitler yapan yazar. bir de bunu mükemmel şekilde yazabiliyor daha ne olsun yaa.
değerli bir yazardır. fikirleriyle sizi sarıp sarmalar, bambaşka diyarlara götürür. sanırım sözlüğün ender 'yazarlarından'. tanıdığıma memnun olduğum, herkesin de tanımasını istediğim yazardır. *
"Adam yazıyor"'u tam olarak hak eden yazar.
mükemmel tespitlerin adamı, bütün erkeklerin hayatı boyunca dert yandığı konu hakkın anca bu kadar güzel bir yazı yazılabilirdi.

(#20200710)
her geçen gün daha iyi yazıyor ama bütün ısrarlarıma rağmen her gün yazmıyor.
hayallerimin bir hokkası olsa, dökülmese hiç, dağılmasa keşke.

büyümek için sabırsızlanan çocuk olsam, içim ağlayınca yansa sadece.

hastaya hizmet ederde herkes, kalbi kırık olana neden bakmaz ki kimse?

söyle, diyaliz makinelerimi bozmaktan ne zevk alıyorsun hayat?

ey pis kahpe...
Yazdıklarına baktığınızda sözlükte kaliteli bir yazar olduğunu anlıyorsunuz.
dert ortağım sekizinci nesil yazar.
CAN SIKINTISINDAN ŞUKU BUTONUNDA Ki ENTRLERi OKURKEN RASTLADIĞIM iÇiMi BURKAN AYNI ZAMANDA ÇOK GÜZEL BiR YAZI. *
(#21890576)
(bkz: güzel kızlara tanınan ayrıcalıklar/#20200710)

(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler/#19351771)

entryleri ile 2013 yılının en beğenilenlerine girmiş, tebrik ederiz.
geç tanımış olmanın hüznünü yaşatan iyi bir kalem. yazıları baya akıcı ve geniş çerçeveli. iş var bu arkadaşta.
pic ile kafayı fena bozmuştur.
sayılı yazarlardan, evet evet kaç bin yazar arasından sayılı bu adam. o yazarsa biz değiliz.
sözlükte kaç kişi başkaları da iyi yazabilsin diye çabaladı?
kaçımız bir konuya kafa yorup, usta bir kalemle anlatabilmenin derdine düştük?
kaçımız daha iyi yazabilelim diye hevesle kitap okuduk?

biz yapamadık o yaptı,
biz yazamadı o yazdı,
bizim aklıma gelmedi onun geldi.
hem güldürüp, hem de içinizi cız edebilecek bir yazar.

ama burası uludağ, ne yazık ki emeğe saygı göstermemeyi ve iyi yazarları kovalamayı çok iyi beceriyoruz. bu adam da giderse yakında şaşırmam. hangisi kaldı ki zaten.
Denk gelip entrylerini okudum, kaliteli bir yazar, selamlar olsun. *