bugün

gerçeği kabullenip yola devam etmek gerekir. bardağa dolu tarafından bakıldığı takdir de iş kolaylaşır.
bir çocuk sahibi iseniz dünya turu yapmak mümkün olmayabilir, olsa bile zehir olabilir. lakin çift hala çok ateşli bir dünya turu yapabilir. paran mı yok? al çadırını kur karadeniz de bir kamp alanına takıl paşa paşa. örnekler çoğaltılabilinir yeter ki sevin birbirinizi.

edit: eklemeyi unutmuşum, korunmadan sex yapabileceğinizin bilincine varmak da bardağın dolup taşmış tarafı, ayrıca oldukça güzel bir örnek.
eşten vazgeçmeye sebep değildir. böylece çocuk bakarak bir on yıl daha yaşlanmamış olursunuz.

kendimden bir parça olsa iyi olurdu diye üzülmektense bu yönüne bakılmalı.
takdiri ilahi şeklinde karşılayıp sıkı sıkıya sarılmak ile neticelenecek olan mevzudur. evlat edinme gibi bir seçenek varken ve evlat edinilmeyi bekleyen onlarca yetim varken başka türlüsü saçma sanki biraz. neticede eşinin ne kabahati var sende de olabilirdi terk edilmek veya başka türlü muamele hoş olur muydu ?
muhakkak üzer lakin dünya başına yıkılmış gibi bi hale bürünmemeyi gerektirir. hayat devam ediyor sonuçta.

ayrıca bir çocuk evlat edinip onun hayatını güzelleştirmeye adayabilirsiniz kendinizi. bunun güzel örneklerini gördüm. avuç kadarken aldıkları bebeğin büyüyüp de düğünde kendisi isteyip aldığı pastayı yedikten sonra tabağı getirip "baba yedim pastamı , hem de kendim aldım yedim " demesi bence çok hoş !
eşine dünyalık gözle bakıyorsan o bakışın ömrü taş çatlasa 20 yıldır, sonra ellerindeki damarlar görülmeye başlayınca senin için önemini kaybeder,

ama eşine dünyada ve ahirette hayat arkadaşım ve ahirette muhteşem güzellikte yoldaşım gözüyle bakarsan bu dünyadaki kusurlarının ehemmiyeti yoktur,

hem çocuk olmasına senin hiç bir dahlin yoktur, elinden bir şey gelmez, doktorlar dahi sadece spermi alır yumurtayla birleştirir çok çok, çocuk dünyaya gelmesi mucizedir, çok karşılaştığımız için farkına varmadığımız bir mucize,

yoksa o çocuğun tırnağını yapmaya bütün prof lar bir araya gelse gücü yetmez,

madem senin kontrolünde değildir bu durum, ve madem bu durum 20-30 yıllık bir sorundur senin için, ve madem toprağa girerken yanında götüremeyeceğin bir sorundur, ve madem sabredersen mükafatı büyüktür, sabırla karşılamak gerekir,

sabredenlere ödülleri hesapsız verilecektir.
Sevginden bir şey kaybettirmemeli.
çok çok üzülürüm ama yapacak bir şey yok, allah öyle dilemiş.
(bkz: sperm kalitesi yüksek erkek aramak)

biz bunları hep söyledik. dolu bkz!