bugün

görsel

izmir'in Buca ilçesinde, 29 Ağustos'ta eşi Feyzi Duran (28) tarafından çocuğunun gözü önünde dövülüp, başında şişe kırılan ardından 8'i ölümcül olmak üzere 104 yerinden bıçakla yaralanan Aysel Perkgün (28), yaşadıklarını anlatarak "Başka kadınlar da bunları yaşamasın, bana bunları yaşatan bu kişiye en büyük cezanın verilmesini istiyorum." dedi.

Olayın faili Feyzi Duran hakkında 'kasten yaralama' suçundan başlatılan soruşturma 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmeye teşebbüs' olarak değiştirildi.

https://t24.com.tr/haber/...ti-saclarimi-kesti,980531
benim şahsen bıçaklanacak 104 yerim yok, enteresan bir şiddet olayı...
Mahkeme kesin aferin deyip bırakmıştır tutuksuz yargılıyordur.
allah kahrı perişan eylesin.

ayrıca teşebbüs etmekle - yapmak suçunun karşılığı aynı olmalıdır.

iki tane hırsız düşün biri diğerinden beceriksiz diye neden az hapis yatsın.

bir katil diğerinden daha beceriksiz diye neden az hapis yatsın.
kesinlikle "kızım ne yapıyorsun, manyak mısın ki bu adamla hayatını birleştireceksin?" diyene sana ne benim hayatım demiştir.
siz bana karışamazsınız demiştir.

habere tıklamadım, bilmiyorum ama kesinlikle zorla yapılan evlilik değildir.
anası babası onu mal gibi para karşılığında satmamıştır.
berdel veya gelenek görenek vb gerekçelerle istemese de evlendirilmiş biri de değildir.

tüm uyarılara rağmen her gün 104 defa adamın kafasının etini yersen, adam da en sonunda bir kavga ayrılık vs durumunda seni 104 yerinden deşeceğini akıl etmemiş, aklını kullanmamış biridir.

suç veya ceza ya da şiddet asla tek taraflı tek neden sonucu değildir. 104 bıçak darbesi bir anlık öfke değil de birikimin patlaması.
ne ekersen onu biçersin.
arpa ektiğin tarladan buğday toplayamazsınız, elma ağacı dikip armut alınmaz.

üstelik bu 104 yerinden karısını bıçaklayan adamın yaşam sürecinde onu doğuran, ona eş olan, arkadaş olan, sevgili olan, bacı olan, yetişmesinde etken olan ve en sonunda eşini 104 yerinden bıçaklayan adam olmasında etken olan da bir kadın.

acıdım mı, hayır!

boşuna kadın diye duyar kasmayın.
bir erkeğin eğitimi bir kişiyi eğitmektir.
bir kadının eğitimi ise bir aileyi eğitmektir.
böylelikle ne eşini bıçaklayan baba olur ne eşini bıçaklayan oğul olur, ne de buna neden olacak anne eş kızkardeşler olur.

bu ülkede vajinam var haklıyım diyen...
neyse, fazla söze gerek yok.
zaten, lafın tamamı aptala anlatılır.
The Big gray Wolf yazısında tam psikopat olduğu belli biri ile evlenmiş kadın profili çizecek derken bir anda dırdır eden ve yaptıklarıyla 104 yerinden bıçaklanmayı hak eden bir kadın ve dolup dolup kadına bunu yapmış güya aslında mağdur kocaya konuyu getiriyor.

Abi kafan mı iyi.

Kim ne yaparak 104 yerinden bıçaklanmayı hak edebilir. Bence entryini düzeltmelisin çünkü bu entry hiç olmamış.
Kadin aldatmadiysa hak etmemistir ne yaparsa yapsin aldatma dişinda hiçbir sekilde siddet yanlisi değilim.ama aldatma durumunda erkek kadin fark etmez insanin gözü karariyordur.
Uyuşturucu ve alkol bağımlısıymış adam. normal davranması mucize olurdu zaten. Yine Allah korumuş kadını. Aklı varsa şehir değiştirsin, güven olmaz bizim adalet sistemine 2 gün sonra salarlar bu adamı.
Sözlük çomarlarının ortaya dökülmesine vesile olan çomar saldırısıdır.

Yok kadın aldatırsaymış da yok birikimmiş de...

La s.... Sizi gidi aşağılık çomarlar. Saldırıyorsunuz çünkü saldırdığınızın kendini savunacak gücü olmadığını biliyorsunuz.

Size tek bir sorum var: hayatınızda bir kere olsun kışkırtıldığınızda, kışkırtan sizden çok daha güçlü bir veya bir grup kişi ise kavga etme cesaretini gösterebildiniz mi yoksa her seferinde kuyruğunuzu boklu götünüze kıstırdınız mı?

Cevabı siz de biz de gayet iyi biliyoruz, öyle değil mi?
lafı klitorisinden anlayan kezbanlar ile lafı götünden anlayan cahillere konuyu nasıl anlatabiliriz?

şiddet sadece kadına mı, ya erkeğe uygulanan şiddet?
karısı tarafından öldürülen, şiddet gören erkekler yok mu sanıyorsunuz?
şiddeti bile bilek gücü, klitoris testis çerçevesinde, güç olgusunda tartışma aptallığını yapıyorsunuz.

bu kızdan karı olmaz gelin olmaz eş olmaz yenge olmaz diyen arkadaş akraba eş dost tavsiyesini dinlemeyen aşk sevgi abazanlık ile aklını kullanmadan körü körüne hayatını paylaştığı kişi yüzünden sürünen parası evi arabası işi kariyeri yaşamı mahvolan erkek tanırım.
hayatını kaybeden insanlar haberini okuyorum.

eşine "benim hayatıma karışamazsın" diyen ve çocuğuna bile annesine baktıran, birden bire gelen sınıf atlama, sosyal çevre değişikliği ile artan satınalma gücünün getirdiği şaşkınlığı içinde bocalayan kadın, ev araba alıp boşanıp nafaka parasıyla evliyken tanıştığı adamla nikahsız yaşayıp, nafaka aldığı kocasına "bana sike sike bakacaksın, paranı da sevgilimle çatır çatır yiyeceğim" diyerek çocuğu her zaman koz olarak kullanması (kimsenin bu durumda olmasını istemem) düşünülürse...

sarıyer de rakı balık keyfi yaptığımız sırada arkadaş "bu karıyı gidip delik deşik etmek istiyorum. çocuğum yanında ve adamla dost hayatı yaşıyor. çocuğuma aile olma sorumluluk duygusunu bu kadın nasıl verecek? bu kadına mahkeme nasıl vekalet verebilir?" diye isyan etmesi ve bazen gidip o kadını öldürmek istiyorum demesi, yolda görsem üzerine arabayı sürer ezerim demesi beni dehşete düşürmüştü.

oysa ona kaç defa demiştik, yapma etme diye...
birini sevmeniz hoşlanmanız, birisiyle eğlenmeniz, onun yanında mutlu olmanız, yatakta çok iyi olması, güzel olması evlenmeniz için gerekçe değildir.
hadi evlendin, ilk yıldan çocuk istiyorum demesine de bari evet deme diye kaç defa dedik.

gönül sevince göz kör olur.
hatalarını siz değil yanında ki inanlar görür.

bu sadece şahit olduğum yaşamış-yaşanan bir durum.

hele birisi de var ki...
görev için bulunduğu adana da bir kız ile tanışıp evlendi.
ne mi oldu?
boşandı ve 1 yıl sonra nafaka vermemek için en sonunda kendi isteği ile istifa etti ve hiç bir tazminat vb ödeme de kabul etmedi.
çok güzel işini kariyerini sildi, elinde ne var yok çıkardı.
evet, ya adana'ya gidip onu öldürecektim ya da nafaka vermemek için işimi kariyerimi mesleğimi sildim attım dedi.
şimdi ailesi ile kalıyor ve 10 yaşında çocuk gibi ailesi ona bakıyor.
neler yaşamış ki çok güzel işini maaşını kariyerini silip attı?

tüm bu vb örneklere bakınca sorun para mı, evlilik mi, boşanma mı, nafaka mı, çocuk mu, eşin başka adamla nikahsız yaşayıp senin paranı çatır çatır yiyeceğim demesi mi, bana sike sike bakacaksın demesi mi?
hayır!
sorun; aldığı nafaka için bir teşekkür mesajı yazmaması.

bunun için tek taraflı düşünmeyin, yaklaşım yapmayın.
https://www.youtube.com/watch?v=6kt55bh0FWw

https://www.youtube.com/watch?v=LeYN4t1oJ2E

https://www.youtube.com/watch?v=RE9fVYJWcKA

https://www.youtube.com/watch?v=ynWBfhzMEV4

Bazı kadınlar, dünya'nın neresinde olursa olsun; bir erkeğe istediklerini yapabileceklerini düşündükleri ve kadın oldukları için suçlu olsalar bile onlara hiçbir şey olmaması gerektiği anlamında kendilerini ayrıcalıklı hissederler.

cinsiyet bir mazeret haklılık ayrıcalık hoşgörü imtiyaz üstünlük veya düşkünlük gerekçesi değildir.
Çomarların hak etmiştir demeye getirdiği kadındır.

Hiç boşuna uğraşmayın çomarlar, her dediğinize cevabım var.

Efendim kadınlar tarafından şiddete uğrayan erkekler yok muymuş! Var elbette ama bir kere bu kapsama giren olay sayısı çok az, ikincisi mevcut olayların %99'unda kadınlar kendilerini döven, öldürmekle tehdit eden, peşlerini bırakmayan azgın herifleri hacamat ediyorlar. Efendim işte videolar, kadınlar polise bıçak çekiyor filan. Yahu burada kadınların asla şiddet uygulandığını iddia eden mi var? Bir çoğu çocuklarına şiddet uyguluyor. Sebep? Ahan da bu kadına bu eziyeti yapan şerefsizin sebebiyle aynı sebep: karşısındakinin savunmasız olduğunu biliyorlar.

Sonra? Vay hem nafaka alıp, hem de elin herifiyle kırıştırıyorlarmış, çocuklarını babalarından uzaklaştırıp, elin herifine yaklaştırıyorlarmış.

Sonuç? Çözüm karıyı 104 yerinden doğramak mıdır? Ulan insan olan kuduz köpeğe bile bunu yapamaz be!

Önce adam olun, karnınızdan konuşmayın. Olay ortada, birisi birisini kanuni tabiriyle "canavarca hisle acı çektirerek öldürmeye" teşebbüs ediyor, siz de bir takım bahaneler ileri sürerek bu iti haklı göstermeye çalışıyorsunuz.

Madem onca bahane yazıyorsun, açıkça diyeceksin ki "aha da bunları yapan ortaçağ işkenceleri ile öldürülmeyi hak eder".
Magandaların savunduğu olay.
bir kadının 104 tane yeri bu şekilde gündeme gelmemeli.
Yine kadın cinayeti yine vahşet allah bin türlü belasızı versin diyeceğim de vermiyor ki oda, devlet versin diyeceğim cezasını ondada tık yok alır içeri göstermelik iki üç ay sonra serbest yine çıkacak ortalığa kadınları katledecek yok bizden bi adam olmaz.
daha bu sabah rehabilitasyondaki fizik tedavi sonrasında kurumun mutfağında çay içerken gazetede görür görmez hem şaşırdım, hem şoke oldum hem de üzüldüm. ülkemde böyle 3. sayfa haberine hiç denk gelmemiştim. ayrıca o vahşi canavar kocanın gelmişini geçmişini sikeyim. allah belasını verir inşallah