bugün

cevabı siz değerli sözlük yazarlarından beklenen sorunsaldır. arkadaşlar bildiğiniz üzere edirneliyim ve chp zihniyetinin hakim olduğu şehirlerde eşcinselleri görmek kaçınılmaz oluyor. bugün yine gördüm sokakta el ele tutuşmuş geziyorlardı, içim kalktı amk.
Sevmesen de saygı duy. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymalıyız ; durumu onaylamasak dahi. Çünkü bu ülke de birlikte yaşıyoruz.
Hiç kaldıramıyorsan çevir kafanı görme.
Saygı duyuyorum fakat ben de sevemiyorum.
Önyargılarınla yüzleş, daha iyi daha sevgi dolu bir insan olabilirsin.
Herşey tamam da yüz çocuktan biri bunları görüp özeniyor. Hadi gözümüzü kapatalım görmeyelim bize ne kim kimle sevişirse sevişsin diyelim yarın öbür gün çocuğunuz veya akrabanız bunlara özenip ibne olursa yapacak hiç bir şey kalmaz. Çocukların bir seçeneği olmaz, uyuşturucu gibi bir kere merak ettiler mi geriye dönüşü olmaz. Uyuşturucudan bile kurtulabilir insan ama bir kere ibne oldumu her zaman ibne olarak kalacak.

Kısacası sevilemez bunlar. Doğada iki kromozom vardır üçüncüsü yoktur. Cinsel sapkınlıktır.
Silk onları. Böylece sen de eşcinsel olmuş olursun.
sevme ama saygı duy. duy amk. eşcinsellere saygı duy bölücülere saygı duy gavatlara saygı duy ulu orta sevişenlere halka açık alanda alkol tüketene am benim belletirim diyenlere saygı duy. sevmesen bile saygı duy. ama varoşlara köylülere alt tabaka sınıfa muhafazakar kesime saygı duyma. sevme de onları. cahil onlar çünkü. yediklerine içtiklerine karış giyim kuşamlarını eleştir. onlar bu ülkeye yük çünkü. dinmiş diyanetmiş milli değerlermiş mukaddesatmış ağzına sakız et makaraya al eleştir ama saygı duyma.
Onlara sevgiyle yaklaşabilirsin.
"sevmiyorsan gidip konuşma" şeklinde öğüt verilebilecek bir yakınma hali.

(bkz: seviyorsan git konuş)
onlar seni seviyor mu? sadece saygı duy onlara. belki seninde başına birşekilde gelebilir. biraz empati yap.
(bkz: bakalım onlar seni seviyor mu)
Tedavi olması tavsiye edilir.
Öyle ya...
Eşcinsellik hastalık diyen ve Aspirin iç geçer diyen insanlar haklı ise eşcinsellik nefreti korkusu da hastalıktır.
Bir Aspirin iç geçer.

Unutmadan: mide rahatsızlığım var içmiyorum diyenler bunun yerine iğne olabilir.
Aspirinin iğnesi var mı yok mu bilinmez ama çok iyi sikap yapan (pardon çek AP diyecektim) Dr şahin k reyiz size aspirin iğnesi yapabilir.
istanbul fatih e taşın ama şıh bademlerse karışmam.
Koynuna alma yeter.
empati kurmak için bir homoseksüel ile birlikte ol.
hiç bir şey yapmana gerek yok, herkese nasıl davranıyorsan öyle davran.
Normalsin merak etme. Bırak eşcinseller sana saygı göstersin.
Kendini sev.
Onları sal gitsin.