bugün

verilmemelidir. normaller evlenemiyorken bunlar benden önce evlenirse adaletini ....... dünya.
Verilmesini desteklesem de toplum yargılarından dolayı kimse buna cesaret edemez, eden de muhtemelen dışlanır. Kısacası, bir şey fark etmez.
evlilikten önce sikleri ve kafaları kesilmeli ve tanrılara armağan edilmeli. Onlar ne yapacağını bilir.
abi evlilik denilen şey altı üstü 2 imza ve soyad değişikliği amk. evlense ne olacak evlenmese ne olacak. birlikte yaşasınlar amk. ben ibne değilim, ben bile evlenmeyi düşünmüyorum herhangi bi' kızla ama bu ibneler bile evlilik peşinde amk ya
Verilip verilmemesi tartışılmamalıydı bile denilesi durumdur. Herkeşin hayatına kimse garışamaz.
bir soru cümlesi.

verilmemeli. olm çok saçma lan. evlilik falan...
(bkz: homofobik)
Verilmeli tabikide. Kimse bunu tercih olarak secmez. Sonradan gelen bi dürtü değildir. Ellerinde olmayan bi durumdur bunu devlet neden engel koyar acaba.
evliliğin sevgiyle, sevişmekle ilgisi olduğunu sananlarca desteklenen soru.

birader, senin ananla baban aşk evliliği mi yaptılar? ya onların ana babaları? kimin kimi seveceğine, kiminle sevişeceğine kimse karışamaz. buna devlet de dahildir. ancak evlilik toplumsal yapıya ait bir kurumdur.
verilsin ki; "Ülkenin %10= yani 7 milyon insan istemediği evliligi yapmasın."
devlet verse ble toplumun hazır olmadığı gün gibi aşikardır. geçen yıl bu zamanlarda evlenen bir gay çift vardı ailelerinden ölüm tehditleri kiradan atılmalar falan. anlayacağınız ülkenin o duruma gelmesi için baya bir şeylerin olması lazım.
verilmemeli. arkadaş evleneceklerde ne olacak aynı evde yaşıyor zaten bir çoğu evlilik ne alaka. nikah bir ilişkiyi meşru hale getirmektir ve aslında tamamen kadının güvenliği ve gelecekte olacak çocukların güvenli geleceği içindir.
he verilmeli amk!...

doğaya ihanet eden 3-5 geri zekalıya "bırakın yapsınlar laa yasallaşsın" demenin mantığı nedir lan? En son hollanda da "hayvanlarla cinsel ilişki serbest bırakılmalı suç sayılmamalı" diyen bir grup çıkmıştı halada varlar. gerekçeleri ise "ben köpeğimle ilişkiye giriyorum ve ikimizde çok mutlu oluyoruz bu hakkımız elimizden alınamaz ve suç sayılamaz"...

bence her şey serbest bırakılsın. madem mevzu özgürlük ve cinsel yönelim? isteyen köpek siksin isteyen eşek. * pedofili de serbest bırakılsın isteyen 10 yaşındaki biriyle cinsel ilişkiye girsin suç olmasın falan. sonuçta cinsel yönelim aga... kimse kimseye karışamaz.
Verilmesin dir efendim. Yok birde imam nikahı felan yapsınlar. Homoların umrunda değilken, bizim gerzeklere dert olmuş sorunsaldır.
Türkiye'de hayır denmesi lazım soru, veya buna yönelik koruyucu düzenlemeler getirilmeli.

Zengin -ve azmış gözü dönmüş- eşcinselleri tavlayıp onların mallarına konmak isteyen bıçkın varoş delikanlılarına gün doğacak. Eşcinseller çocuk mocuk olmadığı için maşallah bi tek kendilerine kazanıyorlar ve gani gani de para sahibi oluyorlar. Bunları yemek isteyen yüzlerce Bagcılar Sultanbeyli genci var orada burada; orta yaşlı, romantik, heyecanlı -ve gözden düşmüş- bir eşcinselin yakışıklı, çakı gibi ama kötü niyetli bir delikanlıyla evlenirken piyes oynuyormuş gibi hissedeceğine ve bunu romantik bir şölene dönüştüreceğine eminim. Evlendikten sonra yanılmıyorsam medeni kanun uyarınca mallar falan eşit oluyor, en azından belli bir kısmı üzerinde eşler ortak oluyor şu bu. Hop gitti mi bizim eşcinselin malları? Tabi kanunu tam ayrıntılarıyla bilmiyorum ama eşcinselleri suistimale yönelik boşluklar olduğuna eminim. Bunlar giderilmeden evliliğe izin verilmemeli.
her kuşu şeyettik bir leylek kaldı.

eşcinsellere yolda el ele yürüme hakkı bile verilmiyor, ama bir erkeğe 3 kadınla imam nikahıyla evlenme hakkı veriliyor.
ne iş?
tartışmanın bile çirkin olduğu soru. Sen heteroseksüel olarak evlenebiliyorsan homoseksüel de evlenebilir. istismardan sana ne? Sanki heteroseksüel ilişkilerde olmuyor istismar. En temel haklar bile tartışılıyor muhafazakarlık ayağına. Çok yanlış. Ülkenin geri kalmışlığının sebeplerinden biri de budur. Eşcinseli öcü gibi görmek. Öcü sizsiniz yobazlar, karanlık fikirliler.
herkesin tercihi kendine ona diyecek yok yalnız evlilik konusu serbest olursa önüne geçilemeyecek bir hal alması olasıdır.
elbette. onlarda insan nihayetinde. yargimamak lazim. olmasi gerekendir.
buna bırakın da siz karar vermeyin. ha sizi etkileyen bir durum olsaydı tamam, ama bir siktirin. herkes ne çok bayılıyor başkalarını ilgilendiren durumlara maydonoz olmayı.

bu ülkede olması henüz zihniyet değişmedikçe mümkün değil, insan haklarıyla pek ilişiğimiz yok zira.
Sevdiğin insanla aşkını kutlamak için diğer herkesten izin almaya çalışmak da ayrı bi' aşağılayıcı be.

- Ya evlenelim mi biz nolur ya seviyoz işte hadi??
+ Bunlar da insan ya tamam bırakın evlensinler aman.

gibi hissettiriyor. Neyse, yasallaşırsa sevgilime nikahı basmam 2 saniye falan sürecek.
Verilmelidir.bu insanların bana hiçbir zararı yok. Olsa olsa ancak kendi neseplerini kuruturlar o kadar.
Arkadaslar size ne allah askina. Size giren cikan ne? Isteyen istedigiyle birlikte olsun bize ne yani. Yarin biri gelip senin sevdiginle evlenmene siddetle karsi ciksa ya da birilerinden onay beklemek zorunda kalsan gururun incinmez mi? Uzulmez misin? Birakin kim nasil istiyosa oyle yasasin. Bizi ilgilendirmez. Kimseyi dislamaya gerek yok. Escinseller de senin benim gibi insan ve onlarin da duygulari var. evet duygulari var,senin gibi. Ama senin bu nefret soylemlerinle guzel duygularinin oldugunu ve guzel bir insan oldugunu sanmiyorum.
VERiLMELi. kimse kimsenin kalbinden geçeni sorgulamamalı.
neden? ne gerek var? evlenince nolucak? zaten vuruş serbest. sanki her eşcinsel tek çift takılıyor .
Tanrı istediğini sevme hakkı vermişken, kullarına yadırgamak, yasak koymak düşer mi?

Bir soru.