bugün

buna bırakın da siz karar vermeyin. ha sizi etkileyen bir durum olsaydı tamam, ama bir siktirin. herkes ne çok bayılıyor başkalarını ilgilendiren durumlara maydonoz olmayı.

bu ülkede olması henüz zihniyet değişmedikçe mümkün değil, insan haklarıyla pek ilişiğimiz yok zira.
Sevdiğin insanla aşkını kutlamak için diğer herkesten izin almaya çalışmak da ayrı bi' aşağılayıcı be.

- Ya evlenelim mi biz nolur ya seviyoz işte hadi??
+ Bunlar da insan ya tamam bırakın evlensinler aman.

gibi hissettiriyor. Neyse, yasallaşırsa sevgilime nikahı basmam 2 saniye falan sürecek.
önce yaşama hakkı verilmeli.

sonra kim kime ne veriyorsa verir. evlilik cüzdanı mı verir, evin tapusunu mu yürütür, ne verir bilemem.
bence önce insan gibi bir işte çalışabilme ve yaşayabilme gibi temel haklarını elde etmeleri gerek. evlilik için çook erken.

Türkiye' den bahsediyorum.

Edit: ben 200 yıl diyorum. belki 175 olabilir ama daha önce olmaz. olsa bile çok sağlıklı ilerlemez.
Bana kalsa kimse evlenmemeli.
Çok saçma.
Ama bana sorsan verilmeli.
Milletin kime silkiceğinede mi karışacağız amk.

Edit: yukarıda arkadaşın çüküne geldi galiba o tarz şeyler pek bi bilgili.
Arkadaslar size ne allah askina. Size giren cikan ne? Isteyen istedigiyle birlikte olsun bize ne yani. Yarin biri gelip senin sevdiginle evlenmene siddetle karsi ciksa ya da birilerinden onay beklemek zorunda kalsan gururun incinmez mi? Uzulmez misin? Birakin kim nasil istiyosa oyle yasasin. Bizi ilgilendirmez. Kimseyi dislamaya gerek yok. Escinseller de senin benim gibi insan ve onlarin da duygulari var. evet duygulari var,senin gibi. Ama senin bu nefret soylemlerinle guzel duygularinin oldugunu ve guzel bir insan oldugunu sanmiyorum.
Anal sekse dayalı cinsellik yaşayan kişiler. Tedavi olsunlar bide evlilik istiyorlar. Ülke yanıyor bunlar hala götünün derdinde. Yapıosun madem illa gözümüze sokmanın manası da yok ayrıca.
cevabı "verilmeli" olan soru. Kimin kimi sevdiği, seviştiği yalnızca kendisini ilgilendirir.
verilmeli. herkes bu hayata bir kere geliyor, nasıl yaşayacağı ona kalmış. nasıl ki kimse istemiyor hayatına karışılmasını, onlara da saygı duyulmalı. görme, görmezden gel ama karışma da. bu hayat herkesin, bırak herkes istediği gibi yaşasın. sana zarar vermediği sürece, hiçbirşey, hiçkimse seni ilgilendirmez. saygı duymak elimiz de, üstünüze vazife değilse çenenizi kapatın, kafanızı çevirin efendim. kendi hayatınızı yeterince düzgün geçiriyor musunuz, önce onu sorgulayın.
(bkz: herkesin hayatı kendine)
(bkz: kendi hayatınızı yönetin)
elbette. onlarda insan nihayetinde. yargimamak lazim. olmasi gerekendir.
Siz kim köpeksiniz de birine hak veriyorsunuz lan.
Evlilik hakkı verilmeli mi diye soranları ciddiye almıyorum, onlar da insan diyenleri iki kere ciddiye almıyorum. Teşekkür ederim insan kategorisine soktuğun için. Maalesef Türkiye hariç birçok ülkede veriliyor, yakın zamanda buraya da gelir umarım.
Verilmemeli saçmalamayın amk lut kavmine dönüştürceksiniz bizi.
devletin bunu tanıması yada tanımaması önemli olan sorunsaldır..kesinlikle tanınmalıdır..sebep olarak aklıma gelen ilk örnek devlette çalışanların tayin meselesidir..
Evet bir gün gelecek ki Türkiye' de hem evlenme hakkı hem de evlat edinme hakkına sahip olacak eşcinseller.
Eksileyiniz homofobikler... Sözlükten atılma sebebi sayılmalı homofobizm.
görsel