bugün

Fethullahçı öğretmenlerin sendikasıdır. Akp nasıl destek vermesin ki ! Ha bir de iktidarın nimetlerinden yararlanmaya çalışan üçkağıtçıların da tercih ettiği bir sendikadır. Aslında sendika bile değildir.Akp iktidarının eğitimdeki işbirlikçileridir.
ne kadar eğitimci yobgenç ebeveyni varsa bunun içindedir.
milli eğitim eski bakanı hüseyin çelik 'in giderayak yaptığı müdür atamaları hakkında tek kelime söyleyemeyen sendika(!)

http://www.egitimbirsen.org.tr bağlantısından web şeysine ulaşılabilir.
sendika falan değil.

tek işlevi, akp'nin köleleştirme politikaları karşısında üyelerinin sessiz kalmasını sağlamak.

ösym'nin şifre skandalı hakkında da tek kelime etmediler (edemediler).

ne skime yaradıkları konusunda derin şüphelerim var.
tamamen akp güdümünde olan şuan ülkede eğitim bir senli olmayıpta okullarda idareci olanı zor görürsünüz. yapılan idarecilik sınavlarında kitapçıklarındaki soruların hepsinin çıkmasıyla ne kadar pislik oldukları anlaşılmış olup buna üye olan öğretmenlerin eline çocuk vermek zorunda kalanlara acımaktayım.
(bkz: itinayla şakirt yetiştirilir)
(bkz: bir sen bir ben bir de bebek)
sendika kavramının kendisine cepheden karşı olmakla birlikte, buradaki hezeyanları okuyunca her eylem yeniden diriltir beni diyen m akif inan'ın kurduğu bu sendikaya daha yakın hissettim kendimi.
kağıthane lisesi öğretmenlerinin yüzde sekseninin üye olduğu sendika. sendika akp'nin sendikası, öğretmen akp'nin öğretmeni, okul akp'nin okulu.
(bkz: sarı sendika)

ne yazık ki ülkemiz de bunlara da sendika deniliyor.
--spoiler--
önemli olan bizim sendikamızda olmak değil bir sendikalı olmanız. önceden sendikalar partilerin arka bahçeleri olarak görünüyordu ancak artık öyle değil. bakın sendikamızın şuana kadar yaptıkları bık bık bık
--spoiler--

diye başlayan saçmalıkları yaklaşık bir ay önce bizzat dinledim. neden sadece işini oluruna sokmak isteyenler bu sendikada hocam? neden önce sizin sendikadan olup olmadığıma göre değerlendiriliyorum peki?(şahıs ilçe milli eğitim şube müdürüdür) kendisi sadece hayır olur mu tarzında içimin yağlarını eriten cevaplar sundu.

okulumuzdan ayrılırken yanındakilere hakkımda söylediği şu söz beni benden etti. ''sen izin istemeye gel o zaman görüşürüz''
yaşasın badem bıyıklılar.
yaşasın kadrolaşma.
yaşasın...
sandık-a

sözleşmeli öğretmenlere baskı yapan, türlü zorluklar çıkartan müdürlerin genellikle üye olsukları sendika.
ayrıca şöyle de bir durum var; müdür yardımcısı olmak için nedense öncelikle bu sendikaya üye olma şartı aranıyor bazı yerlerde.
hakkında bilip bilmeyen herkesin atıp tuttuğu sendikadır.

yok efendim, tüm hocalara buna bağlıymış, müdürleri şöyleymiş. aynştayn kardeşlerim, hiç bir öğretmen bağlı bulunduğu sendikayı, yakın dostlarına dahi açıklamaz. buna rağmen ufak beyinlerin sendikalar hakkında atıp tutmaları, komedi filmi gibidir.
bütün sendikalar gibi işverene yarar.
Toplu sözleşme fiyaskosundan sonra hızla üye kaybedecek olan sendika.*
müdür, müdür yardımcısı vs.. olma hevesiyle yanıp tutuşan iktidar yalakaları tarafından doldurulmuş sendikamsıdır.
türkiye nin en etkili sendikasıdır.
yeni bir yazar mı? inşallah kızdır.

şaka bi yana üye olduğum sendika.sağcı olmasına rağmen öğretmenlerin hakkını hükümete karşı gelmeyi göze alarak savunan sendikadır.

hemen hemen her hafta bu birsen den mesaj gelir bana. kız galiba.
(bkz: yandaş sendika)
Hükümetin sendikası. AKP Sen.
05.10.2013 tarihinden itibaren kadın ve erkeklerin kamuda kıyafet özgürlüğü için bir eylem başlatmıştır. Bu sayede kamuda başörtüsü özgürlüğü için anlamlı bir başlangıç yapmıştır. Aynı zamanda yalnızca kadınlar değil erkekler de kravatsız vb. şekilde okula gelebilmektedir.
2014 seçimlerinden sonra Akp'nin milli eğitimde yönetici atama yetkisini (büyük bir oranda) bu sendikaya verdiği de doğrudur.
Kamuda giyime özgürlük çalışmalarıyla gönlünü kazanan (hatta üyesi olduğum) ancak atama olayındaki "seviyesizlik" le ilgili olarak da uzaklaşılası (üyelikten çıkma kararı aldırtacak cinsten) olan sendika.
eğitimsen adlı sendikayı düşündüğümüzde mükemmel denilecek sendikadır.
gezi parkı hadiseleri sırasında okullardan gezi eylemlerine hangi öğretmenlerin katıldığına dair üyelerinden jurnalcilik yapmalarını isteyen bir oluşumdu. şimdilerde yeni çıkacak memurlar yasası ile, idareciler artık jurnale de gerek duymadan, çalışanları işten attırabilecek. tabi 4 yılı dolduran okul idarecilerin değişmesine dair yasa uygulamaya geçince ayrıyeten ihbara gerek kalmayacak. çok yakında memur olan birçok rte karşıtı yakınlarınızın işsiz kaldığını ve mahkemece yıllar boyu süründürüldükten sonra bile geri döndüğünde kendisine bu suçlamayı yapanlara bir müeyyide uygulanmadığını görürseniz bilin ki işin peçeteciliğini yapan, bu nazi örgütü ve onun üyeleridir.
Hükümetin bu sendikaya üye olmayanı müdürlük gibi üst makamlara getirmedigi muhafazakar,çıkarcı memurlar sendikası.
sapkın dinci eğitim derneğidir. şimdide karma eğitime karşıDIRLAR.

sapıklıklarını utanmadan tv de dile getiriyorlar pes dogrusu denir buna.
akp destekli sapık ve gerici bir topluluk. bunlara sendika bile denemez.