bugün

teoridir abi..

kanıtlanmamış ki bi kere?

aman dikkatli olun çocuklar..

dinden çıkacaksanız sağlam çıkın.. sonra hangi yüzle geri döneceksiniz dimi?
Ülkemizde birlikte yaşamak zorunda olduğumuz bir ırk var ki sanki evrime ispat, onlar kendini biliyor .. d
benim için bir hayli ilginç bir konudur bu. altıncı nesil bir yazarım. bu sözlüğe ilk geldiğimde evrim teorisini kesinlikle reddediyordum. hatta şimdi o yazdığım entariler hala bu başlıkta bir yerde olmalı. şimdi okusam, gülerim kendime. velhasıl, o günden beri çok yol aldım. şu an hücrelerimin en derinine kadar inanıyorum. bizim bir biyolojik canlı olarak bir farkımız yok. özel olduğumuzu sanabiliriz, sorun değil. ama yaygın olmak yani sıradan olmak da kozmik anlamda özeldir bizim için. kendimizi doğadan bağımsız bir yere koymak yerine, doğanın bir parçalarından biri olduğumuzu kendimize hatırlatmamızda fayda vardır diye düşünüyorum.
gerek mantıksallığı, gerek tanrısal sistemle uyumsallığı ile aksine hiçbir makale yazılmaması doğru olduğunun kesinidir.
Kuranda alttaki ayetlerle tersinden bahsedilen teoridir. (bkz: tersten evrim)
içinizden cumartesi günü hakkındaki hükmü çiğneyenleri elbette bilirsiniz. Bu yüzden onlara, "Aşağılık maymunlar olun!" demiştik. Biz bunu, hem çağdaşlarına hem de sonradan gelenlere ibret veren bir ceza, müttakiler için de bir öğüt kıldık. (bakara/65-66)
ara geçiş formunu richard dawkins, açıklamış.

“insanların ara form olmadığının düşünmesinin nedeni ara formun neye benzeyeceği ile ilgili çok garip bir fikre sahip olmalarından kaynaklanıyor. bebek bir timsal ile yer sincabını gösterip; timsahlarla sincaplar arasında bir ara geçiş formu yoktur diyorlar. iyi de niye sincapla timsah arasında ara form olsun ki? sanıyorlar ki modern bir hayvanı ve diğer bir modern hayvanı alacaksınız ve bir çeşit ikisinin ortasını bulacaksınız. aslında ara geçiş formu diye birşey yoktur, çünkü bulacağınız her fosil bir şeyle başka bir şey arasında bir şey olacaktır zaten.”
“Tesadüflerden düzene geçiş fikri, yaratıcıdan yaradılana geçmek düşüncesinden hiç de daha anlaşılır değildir.”
yaratılışla, ilk canlının nasıl ortaya çıktığıyla zerre kadar ilgilenmeyen teori.

neyin ne olduğunu, neyi anlama ve anlatma çabası içerisinde olduğunu bir öğrenin ya.
En basit teoridir..

Nuhun gemisine inan..
Ayın ikiye yarılmasına inan..
Topraktan can olduğuna inan..

Evrime inanma...
teoriyi ileri süren, kendi teorisinin eksik olduğunu
“ilginç fakat insanda her şeyden evvel varolan bir tenkid şuuru olduğu görülüyor.” diyerek itiraf etmişken, boşa doluya ezberden atmamak lazım. allah bizi kraldan çok kralcılardan korusun. amin. selam ve tekâmül ile...
evrimcinin yobaz kesimi her yobaz cinsinden daha beter.

Nasıl bir inanma, nasıl bir kendini kandırmaktır ki evrime ''bilimsel bir gerçek'' diyebiliyorsun? evrimci yobaz olmanın altın kuralı bu mu?

Paleontoloji hangi ara formu buldu? Mikrobiyoloji dna'nın evrimleşebildigini ne zaman ispatladı? Hangi bilim dalı soğukkanlı canlıların sıcakkanlılara dönüşebildiğini gösterdi?

Utanmadan bilimi ağzınıza dolama cüretini gösteriyorsunuz ya en çok ona tutuluyorum. Bilim geliştikçe evrimin köşeye sıkıştıgını, bilim geliştikçe evrimcilerin her hipotezinin çürüdügünü ne zaman itiraf edeceksiniz merak ediyorum evrimci yobazlar.

hadi şimdi gidin, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan 3-5 makâle okuyup kendinizi tatmin edin, kandırmacalarınızı sürdürün.

Yok, ''Ben gerçekleri öğrenmek istiyorum'' diyen varsa kambriyen canlı patlamasıyla canlı filumlarının bir anda nasıl oluştuğunu araştırmakla işe başlayabilir.

T: size göre teori bana göre sahte bir metafiziksel hipotez.
Evrimde geri kalanların kabul etmediği süreç. Hâlâ devam ediyor ve bunu göremeyip reddeden insanlarla birlikte yaşıyoruz.
görsel
insana kendisini değersiz hissetmesi için uydurulan fantastik masal.

bunun yanına bir de uzay masalları eklerseniz voltranı oluşturuyosunuz.

ikisinde de insanın toz kadar değeri yok.

gerçek bilim bu değil!
Evrim fenomenini açıklayan teori.
israil değil, israyil oyunudur.
masal tadında.
0:00 0:07
Angut teorisi.
bunu desteklemek için uydurulan hikaye *
görsel
Buradaki sorun evrim teorisinin bilimselliği ve ya ne kadar gözlemlendiği ve ya ispat edildiği vs değil.
Ortada adı üstünde bir teori var. Teori haline gelene kadar geçirilen yığınla bir süreç var. Attım tuttu teori oldu diye bir durum değil yani.

Aksine akıllı tasarımcıların, evrim karşıtlarının sosyal medya dışında yayınlanmış bir tek makalesi yok. Akıllı tasarımı anlatan bir fikir yok. Akıllı tasarım denilen hedenin, bilimin karşısında simülasyon denilen varsayımdan daha önemli bir pozisyonu yok. Akıllı tasarım ne kadar gerçekçe uçan spagetti canavarı o kadar gerçek.

Evrimse bir teori.

Aradaki fark aslında bu kadar basit.
Evrimin yanlışlanabilir olması, sizin haklı değil evrimin bilimsel olduğunu gösterir.
ilk proteinin nasıl oluştuğunu incelemeyen bilimsel teori.
ilk proteini merak edenler için (bkz: abiogenesis)
Arabistan da bir maymunu bir sene kafeste bekletmisler ve insan olmamış. O yüzden inananlarınin mal olduğu teori.
Evrim teorisi, yaşamın başlangıcı ortaya çıkış teorimizdir, eğer adaptasyon, mutasyon,doğal seçilim konularını dikkatlice öğrenirseniz ve bunun üzerine kayaların yaşları, körelmiş organlar, kısa zamanlı adaptasyon ve evrim örneklerini eklerseniz,
Evrimin gerçek olduğunu anlarsınız, lakin sakın tanrı inancınız var diye akıllı tasarım muhabbetine hiç girmeyin akıllı tasarım sadece dindarlara evrimi kabul ettirmek için oluşturulmuş bir olgudur.
ilk modern insanın 2 veya 3 milyon yıl önce ortaya çıktığı söyleniyordu.

oysa günümüzde giritte ortaya çıkmış 6 milyon yıl öncesine ait insan ayak izine rastlandı. bu ayak izi insan ayak izi ile hemen hemen aynı benzerlikleri gösteriyor. evrimcilere göre şempanze veya orangutan cinsinde bir ara geçiş formuna ait ayak izi olmalıydı. oysa bu tam olarak bir insan ayak izi.

https://tv.haberler.com/6...in-ayak-10000250-videosu/