bugün

çok fazla aramaya gerek yoktur. evlilere bakılması yeterli...*
yatağın istediğin tarafında uyuyabilmek.
sevgilinin artık kirli çamaşırlarını görüp, onları ütülemek zorunda kalmak.
kendimizi beğendirecek bir eş bulamamak. *
(bkz: hergün aynı yemeği yemek)
evlenebileceğin değerde kadın bulamammak.
(bkz: evlenmemek icin nedenler)
başlangıcı olan herşeyin bir sonu vardır.
bu yüzden seninle evlenmek istemiyorum.
evlenmek için gerekli olan araç ve gereçlerin artık gitgide yok oluyor olması. *
(bkz: evlenebilinecek doğru partnere denk gelememek)
bir evladın en çok yaratıcı olduğu andır?
- oğlum neden evlenmek istemiyorsun? bak filanca evlendi çoluk çocuğa karıştı...
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=1151620596588&ref=mfşunu bir defa izleyen böyle düşünmeyedebilir.
(bkz: bekarlık sultanlık)
sevmediğiniz birinle yapmak zorunda olduğunuz bir işlemse evlilik, bütün nedenleri biliyorsunuzdur. en acısıda sizi kurtaracak hiç birşey yoktur.
(bkz: aldatılmak)
(bkz: evlilik danışmanı)
bekarlık sultanlıktır sözünden yola çıkarak iyi birşey olmadığı bellidir başka sebep aramaya gerek yoktur.bekar ol tüm kadınlar senin olsundur.
doğru zamanda, doğru insanla karşılaşmamış olmak.
işten çıkıp yorgun argın eve geldiğinizde hani yemeğim diyebileceğiniz annenizin olmaması hatta bunun size söylenmesi, odanızı toplamadan evden çıktığınızda aman annem toplar nasıl olsa diyememeniz, hasta olduğunuzda hastayım, ölüyorum dediğinizde sabaha kadar üşenmeden sızlanmadan başınızda bekleyecek annenizin olmaması, paranız olmadığında bittiğinde utanmadan sıkılmadan hatta yüzsüzlüğe vurarak anne para versene ya diyebilmeniz.kısaca "anne"dir evlenmemenin en güzel nedeni.böyle güzel bir neden varken sadece cinselliği yasal kılıyor diye sürüye dahil olmanın mantığı var mıdır?
(bkz: ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz)
tek başına yalnızlığın iki kişilik yalnızlıktan daha çekilebilir olmasıdır.
hiç olmazsa umut vardır birinde.
yüreğim hiç benle konuşmadı. hiç işte bu hayatını geçireceğin insan demedi.
kör sağır dilsiz mi yoksa benim yüreğim. *
kokan çorabındak şikayet almak istememeleri.
aşk yok, iş yok. Nereye evleniyon yeğen?
(bkz: bekarlık sultanlıktır)
(bkz: sultanlık bekarlıktır).
çoğunun hayat felsefesi yemek,içmek,* ve yatmaktan ibaret..evlilik ise sorumluluk ister,fedakarlık ister,onu ister bunu ister...