bugün

sevmediği kızın 5 aylık hamileyken söylediği çocuğun dünyasını kararttığı durum.
Doğurganlık özelliği olan her Bayan ve Sperm üreten her Erkeğin her an yapabileceği bir eylemdir.

Not: Bir çift Çocuk sahibi olmak istiyorsa bunu bir kağıda imza atmadanda yapabilir yeterki o çocuğu ileride madur etmeyecek kadar gelişmiş olsunlar.
hayvanlardan farkı olmayan insanların yaptıkları.
eğer birbirini çok seven iki insan söz konusuysa atılacak bir imzanın birşeyi değiştirmeyeceğine göre sorun olmayacak durumdur. kaldı ki türkiyede resmi nikahı olmayip sadece imam nikahıyla 10 çocuk üzeri yapan oldukça fazla çift vardır.
aslında kalıplardan sıyrılıp düşününce, iyi fikirden de öte, ilaç gibi geliyor kulağa. düşünsene, çocuk özlemini gidericem diye forever kölelik imzası atmak zorunda kalmıyorsun..
tercih meselesidir.
kimseyi ilgilendirmeyen, herkesin tercihi kendinedir durumudur ama hoş mudur bana göre değildir.
evlilik kurumunun tarihini, ne olduğunu bilmeden, insanlık tarihinin gelişim basamakları hakkında bilimsel bilgi bahibi olunmadan yorum yapılınca boka sardıran konu.

evlilik kutsiyet taşıyan bir kavram değildir.o kutsallığı insan atfeder.birine olan sevginiz veya bağlılığınız veyahut sadakatiniz, devlet güvencesiyle(basit bir imzayla) olmamalıdır.birey olduğunu farkeden, kendini tanıyan ve duygularında samimi olan kişi için o imzanın herhangi bir gerekliliği yoktur.

ancak, toplumdaki her bireyin gelişim evrelerini tamamlamadığı gerçeği, bu tip kurumları zorunlu kılar.zira, eğer evlilik kurumu toplumsal olarak bir zorunluluk haline gelmezse, gelişmemiş bir toplumda, ikili ilişkiler inanılmaz derecede yozlaşarak sürdürülür.

insanın bilinç düzeyinin yükselmesiyle (tüm toplum olarak insan) bu tip doğal olmayan kurumlar zaten "ilga" olur.

şu an bizim toplumumuz için evlilik gerekli midir denilecek olursa, cevabı(herkes için) "evet" olmalıdır.çünkü bizim toplumumuzda birey olamamış, kendinin farkına varamamış, kişisel olarak gelişmemiş insan sayısı, nüfusun neredeyse yüzde 90 gibi büyük bir kısmını oluşturmakta.

edit:ben bilinçliyim, o zaman evlenmeden çocuk sahibi olurum demek hatalı bir yaklaşım olur.zira toplum denen aygıt, görünmez bir bandoya benzer.ve o bandoya uymadığınızda hemen deşifre olursunuz.bu durum sıkıntı yaratır.eğer bu sıkıntıdan salt kişi etkilense mesele olmaz.alırsınız sorumluluğu, kimse umrumda değil dersiniz ve çıkarsınız işin içinden.ancak yaşanılacak olan olumsuzluklar sadece sizi bağlamayacaktır.ailenizi ve çevrenizi ve daha da önemlisi, yaşam konusundaki seçimleri henüz belli olamamış "evlilik dışı" çocuğu etkisi altına alacaktır bu durum.aileniz ve çevrenizle ilgili sıkıntılar yine göze alınabilir.ancak daha "insan" olma becerisi olmamış bir canlının geleceğiyle ilgili sorumluluğu alma hakkınız yoktur.
derlere dert katabilir. sıkıntılı bir süreçtir.
merhametli bi yüreğe sahip insanın daha bekarken evlatlık alması ile olabilecek durum.
gunumuz turkiyesinde gerceklesmesi ciftler dahil tum aile esrafini sikintiya dusurecek olan hadisedir.

insanlarin elinden bu ozgurlugu almanin sebebi ya da cevabi nedir bilmiyorum ama her kadin annelik duygusunu tatmak ister bu hakki elinden almak neyin nesi? pskolojik olarak yetersizlikse mevzu birey tek basina buyutmeyi kafasina koyacak kadar cesursa zaten bunun ustedinden gelecektir.

bir yandan kurtaji yasal olarak yasaklamaya calisan hukumet oteyandan cocuk sahibi olmak icin ilk kriterden birinin de evlilik olmasi. nasil bir ulkede yasiyoruz lan biz?
Bir çocuğa baba sevgisi nedir kasdi ve iradi olarak yaşatmamaktır.
evlat edinmekle de mümkün olabilen durum.
Aileni kendini ve kız arkadaşının kendisinin ve ailesinin kötü bir duruma sokmaktır.
türkiyede pek sicak karsilanmayandir.

oysa arada ask ve sevgi varsa gayet olagandir.
(bkz: sperm bankası)
bir erkek olarak hayal edilendir. ama örf adetlere toplum yapısına ve biyoojiye biraz ters olduğu için hayallerde kalmakta sadece..

evlilik için beni tek umutlandıran şey, bir gün erkek çocuğum olması ve ismini metin oktay koymam. onun dışında hiçbirşey beni evliliğe teşvik etmiyor.
evlenmeden fakirin çocuğu olursa piç denir zenginin olursa yasak aşk meyvesi denir.
doğaldır.
aile yapisini bozar.
Cop konteynerinda, cami de, tuvalette birakilan cocuklar gormemize neden olan durumdur.
Adiliktir.

Hani kafirsiniz anladık da bari Çocuğu da düşünün az.
isteğimdir. öyle düşünüldüğü gibi kötü bir durum değildir.
zina çocuğudur
şeytanın hilelerini okumanızı tavsiye ederim .
orada aynen şu yazar doğan çocuk şeytandandır.
ayrıca ek olarak şunu da demeliyim ki evli bile olsanız besmele olmazsa olmazdır yoksa doğan çocuklar şeytandandır .* daha da açık yazamazdım herhalde isteyen okur benim uydurmam değil.
dünyaya bir piç daha getirdiniz tebriklerini alabilirsiniz.