bugün

Veled-i zina.

Swh.
Doğacak çocuğun resmi işlemlerinde sıkıntı oluşturacak bir durum. O yüzden pek doğru bulmuyorum.
(bkz: zina yapmak)
Neden olmasın? Çok Eski insanlar böyle yapıyordu herhalde. Evlendirme dairesi, nikah memuru var mıydı o zamanlar? Bilen yazsın. Evet.
dünyanın birçok yerinde artık normalleşme ve normal bir şeymiş gibi görülme durumunun hızlıca arttığı eylem. ancak orta doğu ülkelerinde bu eylem ne yazık ki hoş karşılanmaz. din, ahlak (?!), trk örf ve adetlerine karşıdır bu durum.

kişiler eğer evlenmek istemiyorsa ve çocuğunun olmasını istiyorsa bu durumu göz ardı etmeli ve diledikleri şekilde yaşamalıdır. evlilik intihardır.
yapmayın olan çocuğa oluyor.
dinen haramdır.

evlenmeden doğurana orospu,
bebeğe piç,
babasına pezevenk denir.
yürek yemeyi gerektirir.
riskli bir durumdur.
Aile kurmak için ya evlenmeniz ya da çocuk sahibi olmanız gerek.

Baba çocuğu nüfusuna aldığı sürece bir sakıncası yoktur.

Çünkü zaten Evliliğin çocuğa tek yararı babasının otomatik olarak belirlenmesidir.

Bir de Günümüzde dava vs açılabiliyor baba çocuğu reddederse. Hatta dna testi vs derken şüphe kalmıyor zaten. Ortada kalma riski yok normalde.

Bu durum aslında toleransı 0 yobazlardan başka kimseye batmıyor.

Bana soracak olursanız (ki hiç sormuyorsunuz ama olsun) Yine de evlenip çocuk yapmak resmi ve sembolik açılardan daha hoş.

Edit: ciddi ilişkisi olan çiftlerden bahsediyorum. Zevk uğruna saçmalayan ergenlerden değil.
Prezervatif takmak çok zor sanki anasını satıyım.
sadece cinsellik anlamında bencil düşünce sahiplerine göre normal olan, çocuk açısından bakıldığında ise rezalet eylemdir. sadece birbirinizi değil, bir çocuğun hayatını, psikolojisini, size bakış açısını da sikiyorsunuz.
tercih meselesi olan nahoş olmayan eylem. insanlar belediyeden izin almak istemiyor olabilirler.
dört kadından 20 çocuk doğurtturan hewalden medenicedir..
evlenilince herkesin rahatlayacağı olaydır.
Gerici olmaktır.
sarhoştum hatırlamıyorum.
Dizilerde cok moda olan bir sey. Sanki evlenmeden cocuk sahibi olmak iyi bir sey gibi empoze ediyorlar birde.
bunu nasıl normal karşılıyorlar anlamak zor. bir de toplum içinde ünlüler yapınca hiçbir şey demeyip normal sıradan vatandaş yapınca saldırıya geçenler var ki tam iki yüzlülük. evet.
Anne ve baba adayı tarafından enine boyuna düşünülüp verilen, Saygı duyulacak karardır.
O baba bir gün zart diye çeker giderse o imzanın önemi anlaşılır.
(bkz: bunu cumbabaya söylesene)
zina yaparak çocuk sahibi olmaktır. bu doğan çocuğa veledi zina yani p. ç denir. zinanın yasaklığının (çevrede az olan zinanın) bize kattığı en önemli şeylerden biri toplumsal düzen ve ahlaktır. hani derler ya senin bacına yapılsa hoşuna gider mi diye. işte gerçekten o zaman anlıyorsun kötü bir şey olduğunu başka çerçeveden de bakmak gerek bazen.
(bkz: single parent)
gayrimeşru olandır. hoş değildir. olan çocuğa olur.
dünyaya bir piç daha getirdiniz tebriklerini alabilirsiniz.