bugün

(bkz: zina).
zevk meselesi.
günümüze göre konuşacak ve ailevi açıdan bakacak olursak kötü görülen durumdur.

konumuz uzun süreli birliktelik sonucunda evlenmeyi bekleyen çiftler.

evlenmeden önce yapılması gerekenlere kabaca ve tek bir açıdan bakıyorum; okul, askerlik, iş, para, evi düzecek para, evlenecek para. yaş oldu 25 iyi ihtimalle. otuzaa kadar da yolu var. kadınlar için de askerlik var, gideni beklemek.

sen aile olarak çocuğunun tüm bunları yapmasını istiyorsun ve evlenmesine engel oluyorsun. çocuk oluyor koca insan hala evlenmek için önünde aşması gereken bir sürü şey var. bunları aşarken de sevdiği ve evlenmek istediği insanla cinsel olarak bir ilişki yaşamamasını istiyorsun. normal bir şey mi bu ? sen bıraksan yirmi yaşında evlenecek insanları senelerce bekletiyorsun sonra zina yaptılar diyorsun.

bir yakınımın 9 yıldır biriyle beraber. orta okuldan süre gelen bi birliktelikleri var ve hala evlenemiyorlar. neden ? üniversitesi bitti, işe de başladı, askerliği bedelli düşünüyor. sorun ne ? para. şimdi düşünüyorum yakınımın sevgilisinin hamile olduğunu öğrensek topa tutar herkes. çok ayıpmış, günahmış. olur muymuş öyle şey. azmış mıymış. e bunun sebebi sensin, bunu neden anlayamıyorsun. ya anlayışla karşılayacaksın bu durumu, ya da insanların evlenmesine engel olmayacaksın. insanın dini açıdan, toplum açısından en önemlisi kendi açısından olsun belli düşünceleri vardır. sen önüne engel koydukça bu düşünceler değişir.

evlenmeden cinsel ilişki yaşamak artışta mıdır bilmiyorum. eğer öyle bir şey varsa bunun bir sebebi de ailedir.

edit: insanlar hamilelik gibi kutsal, güzel ve önemli bir şeyden bile rahatsız oluyor. bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünüyor, değer mi la buna.
hep söylerim yine söyleyeyim:

insan 3-5 yıl kullanacağı arabayı bile deneme sürüşüyle alıyor. bir ömür geçireceği insanı gerdek gecesi tanımaya kalkınca bu kadar boşanma oluyor. oysa sevgililik dönemi uzasa. birlikte yaşansa. çiftler birbirlerini tanısalar... işte şu kafaya ulaştığımız zaman boşanmalar çok çok azalacak.

ha, bir de kadını zardan ibaret gören zavallı kafaların değişmesi gerek. benim kızıma o muameleyi yapacak kafayı değiştirmem, uçururum.
arkadaşlar bu kadar mükemmel bişeyin olmaması gerektiğini düşünüp bu kuralı koyan kişiyi sikerek işe başlayabilirsiniz.
kim ulan bu erol egemen.
bir kadın olarak erkeğin daha az yara alacağını düşündüğüm eylem. bir müslüman olarak ikisinin de aynı günahı alacağını düşündüğüm eylem.
zina'dır net.
Ya ne yapacaktım?

Evlenirken kaynananım bohçam için aldığı o seksi iç çamaşır ve tahrik edici geceliği mi bekleyecektim?*
kafası sığ insanlar tarafından çok büyütülen bir mevzu.
evlenmeden cinsel ilişkiye girmek günah, çocuk yaştaki kızlarla evlenmek helal öyle mi?
Erkekler için avantaj, kızlar için dezavantajdır.
Zinadır. Neticesinde bir veledi zina ortaya çıkabilecek eylemdir.
Erkek için de kadın için de mallıktır. Erkek kıza çakar geçer şerefsizliktir yaptığı ama kız da maldır aq piçe verirsen olacağı budur. Halbuki efendi erkeğe verse o erkek ona çok değer verir.
kimsenin amının bekçisi değiliz.
isteyen istediğiyle vuruşsun bana ne.
twitterda burada her yerde hit muhabbet.
Solculara göre sevaptır.
kişiye özel bir karardır, partnerlerden başka kimseyi ilgilendirmez.
ilgilencek baṣka mesele mi kalmadı amk. baṣkasına zarar vermedikten sonra, rıza dıṣı bir tecavüz olmadıktan sonra bize ne amk. herkes mutlu olduğu gibi yaṣasın.
O zaman sevişmeden öbür dünyaya göçüp giderdik aq.