bugün

kız için daha üzücü. evleneceği erkeği son ana kadar insan sanması..
O kızı sevmiyor olduğunun kanıtı bu durum.
Nikahı daha çabuk kıymayı gerektirir.
o mumları kıçında söndürmek için alan kızdır zira senin gibi bir organizmaya bakıyorsa alevi olamaz. trollük yapacağım diye bu kadar küfür yemek neden ?
Kızın aklına tükürürdüm. Senin gibi su katılmamış bir yobaz için Aleviliğini sakladı diye.
Hayâl kırıklığıdır.
kendi başlığını tutsun diye uplayan ezik troll. sunni çıkmasından farksızdır.
eee insan değil mi o?
sen sunni olunca ne oluyor ? sende mezhep sahibisin alevi de şii de.
şuan alevilerin sunnilerden farkı yok.
hepsi çöp. hak mezhepmişmiş resmen insan ayrımı.
önemli olan gerçeği kabul etmek,allaha inanmak.
(bkz: nefret suçu)

bu devirde bu kafalardan kaldı mı diye merak ederken merakımı gideren hede.
tmm onu öğrenince eğer sünniysen başından aşağı kaynar sular dökülür de mum olayını alevilikle bağdaştırmak yersizdir.
karı koca anlaşsa dahi ailelerin anlaşamayacağı birlikteliktir. gönül ister ki olsun ama olması çok çok zordur..
son derece normal bir şekilde karşılaşılacak durumdur.
insanın insana verdiği değer özden olmayıp soydan gelen bir mezhep veya dini bir etnik kökenden dolayı son buluyorsa eğer konuşmanın zaten lüzumu yok. Zira bu iki insan birde evlilik hayalindeyse ve gerçekten sevdilerse birbirlerini, böyle gereksiz şeylere zaten yer vermezler.
Alevilikle ilgili açılan başlıkların çoğunun troll olduğunun farkındayım. Fakat bazı yazarların mum söndü safsatasını ciddiye alıp, rahatsız ve tahrik edici şekilde cümleler kurması midemi bulandırmakta. Böyle birşeyin ne trollü nede dalgası olur. Herkesi saygıya davet etmek durumundayım. Saygı ve vicdan önemli olgulardır. Sevmek zorunluluk değil fakat saygı zorunluluktur.

"SAYGILAR".
Haline şükret lan putperest pezeveng diye serzenişte bulunabileceğim hadise. Uyar veya uymaz meshebini biliyor en azindan kiz. Bir de sorduğunda bön bön balanlar var.
Tevhidi tamsa hayırlı olsun.
Sen ne sığır bir insansın ki bu saÇma şey senin iÇin bu kadar önemli bir yerdeyken evlenme aşamasına geldiğinde bunu öğreniyorsun. Sonra da gelip burada bu başlığı aÇabiliyorsun.
Mezhep farkı gözetilerek ayrımcılık yapan orospu çocuğu insanlara dert olmuştur.
Her zaman diyorum, bu troller bıkmadı kendilerine küfredilmesinden.
öğrenen kişinin çok da dindar olmadığını kanıtlayan durumdur. nitekim iki gram dini vecibesini yerine getirse konu ille açılırdı ve muhakkak karşı tarafın da dini yahut mezhebi görüşünü öğrenebilirdi.

arkadaşımıza ''sen önce bi siktir git kendi inancını yaşa sonra milletinkiyle uğraş'' diyor ve ''bi siktir git amk'' ile uğurluyoruz..

edit: lan sen miydin. ben de diyorum kim ortalık tokuşturuyor yine..
genelde evlenecek kişiler bunu sorun etmez ancak kafasını siktiğim at kafalı anne babalar sorun eder. *
bana kalsa kıza göre değişik tepki göstereceğim eylemdir.
Aliyi sevmek alevilikse ben de Aleviyim!derim hemen
(bkz: adamın adam olmadığını 3 5 kelime ile anlamak)
(bkz: cahille sohbet etme küstürürsün)
sizde kandırıldınız değil mi evlenilecek noktaya kadar gelip son anda fark ettiniz.
Sırf dini inanç yüzünden sevdiği, evlenmek istediği bir kızdan ayrılacak kadar beyinsiz olan bir öküzden ayrıldığı için kızın mutlu olması gerekir.
Benim için nikah işlemlerimi hızlandırırmama neden olur,

Ama o ana kadar evleneceğiniz kızın alevi olduğunu öğrenmediyseniz iyi onu iyi tanımadığınızı gösterir. Ve zaten o insan samimi ise size alevi olduğunu söyler. Zira bilir saklanılacak bir şey olmadığını. Kendi hayatımdan örnek vermek gerekirse yeni tanıştığım bir kızın, daha ilk buluşmada bana "ben aleviyim" demesini hatırladım, bunu sorun edebileceğimi düşünmüş olacak ki bunu bana söylemişti.
Merak etmeyin herkes sizin kadar düşüncesiz değil.

Ve 2017 yılında Evleneceği insanın etnik özelliklerinden bu derece uzak bir tanışma olanaksızdır. Üstelik bu kadar sosyal medya hesabı varken. En basitinden bir yiyecek alırken dahi son kullanma tarihine bakan insanlarımız Evleneceği insan hakkında zerre bilgiye sahip olmaması düşündürücü ve bir o kadar da korkutucudur.

Bu yüzden Böyle bir başlık açmak, başlığı uplamak anlamsızdır.

Selam ve insanlık ile.
(bkz: son anda Alevi)

Çok salaksınız, biliyorsunuz değil mi?