bugün

Bir türkiye gerçeğini umursamazların yüzüne yüzüne vuran baba! Bundan utanmıyorlar aksine yokmuş gibi davranıyorlar! Zaten o adam yoktu çocukları da yok! Ne kadar yaşamak isteseler dahi yaşayamayacaklar. Aynı kader kovalayacak bir çoğunu kimisi aynı onun gibi yenilecek.

Hırsızlık yapabilirdi ne bileyim yoldan geçen iyi giyimli birini takip edip gasp edebilirdi. Veya daha kolay olanı seçip siyaset yapabilirdi. Kurban seçmek kurban aramak yerine kurban olmayı tercih edenlerden biri oldu.

Inşaatlarda çalışıp evine iki lokma ekmek götürmeye çalışan bu insanlar gibi onlarcası var! Çünkü bizim açık açık desteklediğimiz yanı başımızdaki bir savaştan kaçan milyonlarca suriyeli ekmek kavgasına tutuştu. Devlet bakamayacağı mülteciyi ülkenin sokaklarına salarken kimsenin umurunda değildi bu baba şimdide değil. inşaatlarda suriyeliler çalışıyor ambarlarda suriyeliler çalışıyor atölyelerde suriyeliler çalışıyor.

Onların suçu yok tabi. Yaşamaya çalışıyorlar tıpkı bizim gibi bu baba gibi. Suçlu onların ülkesindeki savaşı sözde "mezhep" sevdasına destekleyenler! Bundan nemalananlar bundan fayda sağlayanlar!

işte bu işsiz babanın katilleride onlar.

işte büyüklüğünüz bütün o şahşahalı ve depdebeli yaşantı ve söylemleriniz kömürlükte son bulan hayatların lanetinde kalacak! Bunları görenler bunlari hissedenler size asla boyun eğmeyecek! Ne parayla ne şiddetle nede başka birşeyle susturmaya gücünüz yetmeyecek! Bu kömürlüğün siyahı elbet boğacak zulmünüzü! Elbet alacak öcünü...

http://m.haberturk.com/gu...cocuk-babasi-intihar-etti
akp'ye oy vermeyin kardesim o zaman.

ulan chp 1500 lira asgari ucret vaat etmese basini alirdiniz 1300 liralik asgari ucretin ama hala utanmadan akp'ye oy veriyorsunuz. reis dediginiz adam 1000 odali sarayda yasiyor siz aldiginiz uc kurus parayla ona saksakcilik yapiyorsunuz.

hicbir sekilde oluye saygisizlik etmek istemem ama turkiye boyle bir gelecek secti. yapacak birsey yok.
görsel
(bkz: yoksulların it muamelesi gördüğü ülke)de doğma talihsizliğine uğramış babadır.

eğer din, iman diye kafakola aldıkları yoksullara bunları yapan hırsızları destekleyenlerdense kendi talihsizliğine kendisi sebep olmuştur.
Ülkenin yarısı açlık sınırı altında yaşam sürerken sosyal adaleti, işçi haklarını savunan solcu adamlara binbir tane iftira atıp sağcı ibneleri destekleyen, şakşakcılığını yapan ak-it lerin görmeyeceği baba ve ailesidir.
Gerçekten üzüldüğüm babadır. Keşke yapmak zorunda bırakılmasaydı, keşke yapmasaydı. Ailesini daha fazla zor durumda bıraktı çünkü. Ama neyse. Ona bunu reva görenler utansın.
First ladye sorulsaydı pasta da mı alamamış falan derdi herhalde.

http://m.sabah.com.tr/gun...yinda-sade-hayat-mutfakta

(bkz: mangoyu kurutup saklayın)
cebimdeki belki ufak bir miktar para var ama bu konuda kendimden utandım.
keşke paralarda oynayanlarda utansa...
Akp zihniyetli insanlarca , fakirliğin fitratinda var bu .

Lakin orospu çocukları , siz suriyeye milyarlarca dolar yardım yaparken hadi bu insanliktan olsun hadi olsun tamam orda savas var .

Peki ülkemize gelen mültecilere yaptığınız , para , ev , iş , ücretsiz eğitim +1000 lira burs , gıda , giyim yardımlarına gelirsek tam bir orospu çocukluğu değil midir ?
bu ulkeye yıllarca vergi veren bir turk vatandaşı Nasıl görmezden gelip , bir hiç gibi davranirsiniz ha ?

Emin olun bu adam sadece milyonlardan bir tanesi ve bu adam devlete her türlü başvuruda bulunmuştur , yardım için .

Peki ne oldu ? 1300 liralik bir köle vari iş ve biraz yardım vermek çok mu zordu ?

Hazinedeki ve bizden almayıp , caldiginiz milyarlara oğluna yatlar kızına malikaneler kendine kaçak saraylar al ve sana oy versinler .
götümle güldüğümdür..

o artık şehadet şerbetini içmiş bir babadır..

hiçbir şey yolunda gitmeyebilir yani bunda bozulup kızacak, üzülüp ağlayacak ve canına kıyacak ne var ki?

inanın hiç anlamıyorum bu tipleri..

her şey allahtan, bunlar hep allahın takdiri..

o yüzden boş beleş duyar kasmayın ciğerini siktiklerim..

ölmek hepimizin fıtratında var sonuçta..

bütün fakirler gebersin..

bana giren-çıkan bir şey yok..
olsun adamlar yol yaptı yol.
Her şeyi anlıyorum tamam da insanların da şunu kabul etmesi gerekiyo artık. Kapitalist bir dünya düzeninde yaşıyoruz ve evlenip çocuk yapmak demek bunu kabullenmek demek. Olmuyosa da vurursun kendini yollara tek başına yaşarsın. Sen o 5 çocuğu yaparken karınlarını doyurman gerektiğini bilmiyor musun? Niye bakamayacağı çocukları yapar bu insanlar bunu anlamıyorum işte.
"iktidarımızda gsmh'yı üçe katladık" yalanını sıkanların kurbanı olan babadır.

bir kere o işin aslı öyle değil, açıkça yalan söylüyorlar ama şimdi ekonomi hikayelerine girip kafa şişirmeyelim. diyelim ki dedikleri gibi olsun.

adama sorarlar 15 yılda türkiye nüfusu üçe mi katlandı? eğer nüfus üçe katlanmadıysa -ki tabi ki katlanmadı- üçe katlanan gsmh kimin cebine girdi? bak, bu intihar eden aile babasının cebine girmediği kesin.

sakın şunun kemal mısırakıtan ın ölümü gibilerin cebine girmiş olmasın? ya da sayısı japonya'daki dolar milyarderi sayısını bilmem kaça katlayan yeni dolar milyarderlerimizin? ya da "adı lazım değil, damda gezer, miyav der"lerin?
Reis ne diyor?

"En az 3 çocuk! En güzeli 5 çocuk!"

Vatandaşa kızmanın manası yok yani. Sorun 5 çocuğa sahip olması değil zaten. Bu adamın istediği saraylar lüks arabalar değildi muhtemelen o hissiyatla intihar etmedi. istediği günde 50 lira kazanıp 5 ekmek 1 paket bulgur karnını doyurmaktı.

Suriyeli olsaydı belki lindsay lohan gelir fotoğraf falan çektirirdi!

Sudanlı olsaydı çocuklarının reis ve emine erdoğan ile bile fotoğrafı olabilirdi.

görsel

Şov güzeldir.
neredesin ya ömer.
sen dicle kenarında kuzuyu kurt kapsa hesabı benden sorulur diyordun.
benim memleketimde evine ekmek alamadığı için intihar eden babalar var
senin adaletine muhtacız.
bizi bu rezillikten ancak sen kurtarırsın.
bu ülkenin işvereni acilen etik kanunlara uymaya zorlanmalıdır. gerçekten işin boku çıkıyor artık. sırtından para kazandığın adamı insan gibi yaşatmaya mecbursun. bu kadar net.
adamlar yol yabdı.
aklı, vicdanı olanın, malum yiyicilere (bkz: paralar nerede lan) diye sormasına vesile olan babadır.
zavallı bir insandır.onu yargılamak bize düşmez ama belli ki zekasını kullanıp bir sike derman olamamış.allah böyle durumlara düşürmesin kimseyi.geride kalan çocuklarına da yardım etsin.
iyi para kazanip modern köle olmaktansa simit sat onurlu yâşa.
ülkenin içine etmesine rağmen paraları götürüp, ülkeyi daha da büyük çukurlara sokmak isteyen bir adam değildir.
Şşş -ekonomi iyi-.
(bkz: who cares)
intihar etmek, yaşadıklarının en sonunda tepkisel bir dışavurum olup kendi seçimiyle kendi kendine yazık etmiş olma durumu olsa da, dolaylı olarak bir çok insanın payının olduğu bir olayı yaşamış olması ihtimali de göz ardı edilmemesi gereken adamdır. en azından vicdan varsa, onu bu duruma hangi faktörler itti? onu da düşünmek gereklidir...
En azından Şeref sahibi bir babadır. Bu amina kodumun hayatı böyle işte, kimisi alamadaği 3. 4. Arabası için dertlenir, kimisi havuz partisinde içkisini yudumlar, kimisininde evine ekmek götürecek parasi yoktur. Adalet dünyada yaşamıyor maaalesef.