bugün

Hayırlı olay. Hala ibâdete koşmuyoruz çok üzücü...
Sık sık rahatsız edici ezan sesini duymaya ve evin etrafının yobaz dolu olmasına neden olur.
Kayseriden, nevşehire kısa süreliğine taşınmıştık. 12 yaşındaydım. bu yeni taşındığım yerde kimseyi tanımıyordum. uzun süre de kimseyi tanımadım bana 5 vakit dost olan ezan sesi ise çok uzağımda değildi, evimizin dibinde idi. her geçen gün daha fazla dikkatimi çekiyordu orada ki cemaat, yaşlı beyaz sakallı dedeler. hemen hemen her gün aynı kişiler geliyordu. cuma günleri ise daha kalabalıktı. çocukken kuran kurslarında öğrendiğim duaları kullanmanın vakti gelmişti. yapacak bir şeyim yoktu. cemaatle namaz kılmaya karar vermiştim. sabahları uyanamadığım için 4 vakit namazı cemaatle hep beraber kılıyorduk. bu davranışım yaşlı amcaların dikkatini çekiyordu. çünkü benim yaşımda çok az kişi cemaatle birlikte namaz kılıyordu. onların her gün hayır dualarını alıyordum. istemsizce bi huzur kaplıyordu içimi.

aradan 2 hafta geçti. her zaman ki gibi abdest almaya çeşmenin başına geldim. amcalara selam verdim. yıkamak için sıra ayaklarıma gelmişti. sağ ayağımı yıkadım. sol ayağıma geçerken sağ ayağım destek aldığım demirden kayarak kafamı son derece zararsız duran çeşmeye çarptım. alnım açılmış.. ben su ile abdest almaya çalışırken suratım kanımla abdest alıyordu. o hoşuma giden, hoşuma gittiği için namaza başlamamı sağlayan cemaat benim için kılını kıpırdatmamıştı. sadece bakmakla yetindiler. ulan bi ambulans aramakta mı zor! içi boş '' çabuk evine git annen baksın, elinle tut orayı bastır fazla kan akmasın'' gibi tavsiyelerle yardımlarını yerine getirdiler.

o halimle 500 metre mesafede olan babamın iş yerine yürüyordum. çevrede ki insanların meraklı bakışlarına maruz kaldım. keşke birisinin de yardım sever bakışlarına maruz kalsaydım dedirtti o gün. o gün benim için insanlığın ölüm günüydü.

velhasıl kelam. atılan dikişlerin sayısını hatırlamasam da harry potter gibi geziyoruz. *
harika bir olaydır. cuma ve bayram namazlarında 30 saniye içerisinde camideyim.
inananlar için evi kiralama veya satın alma sebebidir.
esek-karga sesli bir muezzin varsa hic hos degildir. her sabah ezaninda ziplayarak uyaniliyor yaz aylarinda.
saykoyu akla getirir.
http://www.youtube.com/watch?v=YWZoZj1JJUI
ciddi derecede rahatsız edebilir.

bir mahalleye 3 cami düştüğünü farz edersek.
ezandan kurtulmak için insana müzik açtıran ve sövdüren rezil durum. kürt olsam çoktan o camiyi molotoflamıştım.
sabah ezanında kulak zarı patlatan durumdur. domuz gibi böğürcesine ezan okuyan bir müezzin de varsa tamamdır. cami ile aramızda 20 metre var yolun karşısı. eminim ben gibi rahatsız olan çok kişi vardır. plaktan hazır çalınsa güzel sesli biri okusa da bari bir nebze sussam.
Talihsizliktir. Özelikle sabah ezanlarında uykunuzun en güzel yerinde uyanmak zorunda kalırsınız.
Bahçesinde lokma dökülürse ilk siz alırsınız.