bugün

Okuduğu kitaplarla mutlu olmaya çalışan ama aslında mutsuzluğun dibinde yüzen kadındır. Sorsan, kendince bir sebebi vardır. gerçekten sebep mi yoksa arkasına sığındığı bahane mi asla bilinmez.

Biliyorum; okumak, daha çok okumak, hayatı sorgulamak, kariyer vs bunlar da önemli ama o treni kaçırmayacaktın be gülüm. Doğanın kanununa direnmeyecektin.
iyi yapmış bu devirde erkeklere de güven kalmadı.
Sonun mutsuz olacağına kendi başına kal daha iyi
yok yani çoluk çocuğa yazık etme bari.
Hangi evde kaldığı mühim olan kadındır. Cihangircde bir evdeyse kendi isteğindendir. Bağcılar'da ise istemdışı sebeplerdendir.
evlenip sahte gülücükler saçmaz etrafa bazıları gibi. ben çok mutluyum, çok seviliyorum, dünyanın en iyi kocasına sahibim havalarında gezmez. yaşadıklarını ve yaşamadıklarını bekar arkadaşlarına ballandıra ballandıra anlatarak onlarda yaratmak istediği özenme duygusuyla bir nebze olsun kendi mutsuzluğunu giderme ihtiyacı duyacak kadar zavallılaşmaz, kendini kandırmaz. toplum içerisindeki görüntüsünü kimileri kadar önemseyip bunu ego tatmini aracı haline getirmez. kısacası kitaplarıyla ve yalnızlığıyla mutludur. çekilemiyordur belki de.

not: sözüm meclisten dışarı.
dışarı çıkıp hava alsın dediğim kadındır.
Kedisi olan kadındır genç bir sevgili arıyorsa beni bulsun.
Bunun erkek versiyonunu taniyorum. Kisa bir sohbet sonrasi aslinda evlenmedigi icin böyle bir birikime sahip Oldugunu anladim. istedigi saatte piyano calabilecek kadar cocuksuz,1500 kitap biriktirecek kadar hesapsiz bir insan olduğunu ima etti ya da dümdüz konustu ama ben bu anlamlari Cikardim. Handikap evlilik ve yurtdışı olsun demisti. Anlamamıştım, maalesef anlayamiyorum. Ama bu adam kesinlikle evlenemez bunu biliyorum. Tıpkı bu kadın gibi.
ikisi birbiriyle evlense çocuklari nasıl olur acaba.
evde kaldıysa bakteri kültürüdür o.

zamana karşı koyamayıp küflenmiş kadındır.
+ay bunu benmi doğurdum,
-evet şekerim, senden çıktı,
+ay sus düşünmesi bile iğrenç,
-hayatım saçmalama ya o bizim canımız,
+ne canı tanju kakası çok kötü kokuyor ya,
-kreşe mi versek!
+bak bu çok iyi fikir,
-emzirme işi?
+stresten süt gelmiyor zaten. boşver emmesin.

allah düşmanımın başına vermesin. bize vicdan lazım, yürek lazım.
kültürlü olmasa idi zaten evde kalmazdı.. evde kalanlar genelde kültürlü bayanlardır.. çünkü ....... nedenini siz de biliyorsunuz işte.. bana uzun uzun yazdırmayın sabah sabah..
kendine uygun birini bulamamıştır.
Evde kalmış yani evde oturan kadın, canı isterse dışarıya çıkabilecek kadın. Kültürlü de o zaman kesin çıkar o çıkar merak etmemek lazım.
alırım bir dal dediğim kadın türüdür.
fazla kültürlü kadındır. o kadar fazla dolmuştur ki entelektüel bilgi, sosyalizm vesaire vesaire. karşısına çıkan adamlardan yorulmuş, onları eleştirmiş, onları yetersiz görmüştür. davul bile dengi dengine diyerek burnu havada kültürlü bayanlarımız bu nedenle adına sanına, rütbesine, ailesine, statüsüne , parasına, mesleğine laf getirtmemek için kendi gibi birini beklemekle (o aramaz, ayağına geleceğine inanır) vaktini harcar ne nah bulur.
var etrafımda, erkek beğenmezler. erkeği karpuz gibi seçmeye çalışırlar. sonları feminenizm e dayanır.
çok cahilsin diye diye milleti aşağılayan kadın olabilir aşırı kültürlüdür adeta bir kültür mantarıdır mantara bağlamıştır. Kıssadan hisse herşeyin fazlası zarar.
Armutun sapı üzümün çöpü derken zamanın nasıl geçtiğini anlamamış kedisi olan kadındır.
sorsan öyle mutludur.
ilerde üyesi olacağım tarikat.
birgun canına tak edecek kadındır. ya evlenir, ya intihar eder. ucuncu bir seceneği olmayacaktır. bu kadınlar, sabretmesini ogrenırler, hayat her anlamda koymuştur, ha bir eksik ha bir fazla; onun için değişen bir şey yoktur ve olmayacaktır.
bu tarz insanlar çoktur efendim. sosyo kültürel bakımdan toplumla zıt düşerler genelde. kültür çakışması oluştuğundan kimseyi beğenmezler (doğal olarak). çünkü onu anlayan yoktur.
gelen taliplerin hiç birisini beğenmeyip 3-5 yıl sonra mumla arayacak olan kadın.
Bizim savcı hanımdır. Yok yani yaşı 38 olmuş, üstüne savcı bile olmuş, bir de bana evde kalmışsın deyip takılıyor.

Sen önce kendine bak. Annem kadarsın..

Erkeğim mesaj atmayın.