bugün

(bkz: buffalo osuruğunu taklit edebilmesi)

bundan tam 2 yıl önceydi. * *
sabahın bir köründe okula gitmek için kalktım. üniversitenin anlamadığım noktalarından biri de buydu. hani lan istediğin saat gidip geliyorsun? yalan amk. sabah 8 buçuk ders başı. 8 buçukta gitmek için 7 gibi uyanmak lazım, malum erkek evi, duş alan var, sıçan var var oğlu var.

ayıptır söylemesi mehmet diye bir arkadaşım var, kişilik olarak gördüğüm en temiz insanlardan lakin adamın bir osurması var ki evlere şenlik. 3 oda 1 salon ev. lan hepsi mi kokar amk. işin garip tarafı camlar pencereler kapılar falan da açık. böyle osuruyo şerefli arkadaşım. bir kötü huyu daha var adamın. o da 2 günde bir sıçması. ben mi tuhafım bilmiyorum ama her gün tuvalete gider işimi* hallederim. aslında 2 günde bir sıçması önemli değil. kimsenin bokuna bir şey diyemem. önemli olan 2 günde bir sıçıp tuvaletten 2 saat boyunca çıkmaması.
ee sabah 7 de kalktığımı düşünün. mehmet gece osurduysa sabah esnerken kusarsın amk. gece osurmadıysa ki nadiren olur bu tuvaletin acil geldiyse bil ki bu adam bir saattir sıçmakla meşgul ve daha en az bir saat daha yapacak o işi*. lan tuvaletimi gidermek için bakkala gittiğimi bilirim. benim gibi titiz bir insan için de ölüm gibi bir şeydir.

çok kere söyledim. mehmet dedim olum dedim, gece yatarken kapını kapalı tut dedim, cereyanda kalma dedim- osuruğun benim odama gelmesin demek istedim- yatmadan tuvaletini yap rahat uyursun dedim-sabah 2 saat tuvaletten çıkmıyorsun demek istedim.

bütün bunları osuruğuyla sinek avlayan adama dedim. evet adamın osuruğundan evde ne kadar sinek varsa bayılıp düşüyo amk. ayaklı sinek ilacı gibi adam.
mehmet tabi ki anlamadı dediklerimi. kalbini de kırmak istemiyordum çünkü iyi biri.

neyse efenim işte o gün horozlar ötmeden kalktım. evden sanki göç eden buffolo sürüsü geçmişti ve her buffolo her adımda osurmuştu. beynim döndü, odamdan çıktım, tuvalete koştum, kusmak üzereydim. kapıya dayandım ki kapı kitliydi amk. o sırada hay amuna koyim dedim ki yere yığılmışım.
ne kadar geçti bilmiyorum ayıldığımda başım tuvaletin duvarına dayalı bir biçimde sırtüstü uzanmıştım hela yoluna.

neyse ki koku geçmişti, zor bela ayağa kalktım. tuvaletin ordan yayılan kokudan kaçmak için kendimi dışarı attım..

mehmet mi o hala tuvaletteydi..

artık dayanamadigim için sonrasında 3 odalı 500 lira kira verdiğimiz evden çıktık.

mehmet i ikna edene kadar kırk takla attım.
ev güzel ya hem karşıda kız yurdu da var
falan diyordu. haklıydı, zira kızların hepsi
afetti. başka bir kız yurdunun yakınında çift
tuvaletli bir ev buldum. kirası da aynıydı.
hemen tuttuk evi.

mehmet in odası da benim odama en uzak
olan oda oldu.

sabahları 2 saatlik tuvalet beklemeleri tarihe
karıştı. çünkü mehmet in odası ebeveyn
odası olarak düşünüldüğü için tuvaleti
banyosu içindeydi. bundan sonra kendi
osuruğunda boğulsun kerata dedim içimden.
şimdi ise herkes çok mutlu.
Yeni temizledğiniz evi 2 günde tekrar dingonun ahırına çevirmesi sıkça görülen bir ev arkadaşı yeteneğidir.
Üniversitedeki ev arkadaşım baklava açıyordu ya ilk duyduğumda küfür etmiştim ancak baklavayı yapınca inanmıştım. Adam bildiğin oturdu baklava açtı.
bizimki öksürürken osurup vurmalı çalgılara taş çıkartıyor.
Komşunun Elektrik borcu yüzünden kapıya onları sormayı gelen memurlara " abi biz de 3 aydır ödemiyoruz sorun olur mu? Diye sorarak oturduğumuz evi de elektriksiz bırakabilmesi.
adam marmaris'in en iyi masörü.
Bale yapabilmesi. Hiç ders almamis. Gizli gizli yaptığına şahit olduk diğer ev arkadaşimla. Belki de yöresel bir dansla ilgili hareketler yapmaktaydı. Biz anlamadik.