bugün

ukte

öğrenci evinde kalan insanlar için gayet olası bir durumdur. yeterince iyi tanınmayan bir kişiyle mecburen bir eve çıkılır, zamanla ev arkadaşının göt olduğu belli olur. olan olmuştur boşanmak zor iş.
uzun zamandır yaşadığım durum. ancak ev arkadaşım 10 yıllık arkadaşım olduğu için bir yere gidememe sorununu da beraberinde getiren bir bağa sahip durumdayız. çıkış noktası olarak bir sevgili bulup beraber eve çıkmaktan başka çarem kalmadı sanırım.
elemanın yaptığı her hareketin size batmasıdır. sebebi yoktur. bir kere akla saplandı mı kıymık gibi çıkmaz bir daha.. normal zamanda umrunuzda bile olmayacak küçük detaylar size günün en önemli meselesiymiş gibi gelir;

-kumandayı alıp zırt pırt kanal değiştirmesi,
-bilgisayar başındaki yavşak oturuş şekli
-gelirken aldığınız ve soğusun diye dolaba attığınız çeşitli yiyecek veya içeceği sormadan yiyip içmesi falan...

daha sonra da "daha önce neden dikkat etmemişim lan" diye iç geçirdikleriniz kafanızı kurcalamaya başlar..

-tuvaletten çıkmadan evvel temiz bırakmaması
-eleman banyodan çıktıktan sonra küvetin ya da mekanın leş gibi olması
-birikmiş bulaşıkları sürekli senin yıkaman vs..

iş bu noktaya geldiyse gençler, fazla kafada kurup huzursuz olmanın manası yok. ayrılın hacım.. bu dünyada en önemli şey kafanın rahat olması.

gün gelir, "keşke" dersin.. "keşke fazladan 100 papel vereydim de huzurum olsaydı.."

bu dünyaya alemin kahrını çekmeye mi geldin olm, salla yaa..
mutlaka olabilecek durumdur.hele de iki kişi iseniz sonunda eve bir kedi alırsınız.Akabinde kediye ev arkadaşınızı çekiştirir durursunuz.hayvanında ona tepkili olmasını beklerken o nankör bünye bunu anlamaz ve sırnaşır. kendinizi yalnız, terkedilmiş ve satılmış hiseder, gece yürüyüşlerine başlarsınız.
yeni bir ev arkadaşı bulana kadar okul kapanır, tatil olur zaten.
yeni yılda birbirini özleyen ev arkadaşları bir kaç ay güllük gülistanlık yaşarlar gene. taa ki o lavaboda saç , mutfakta bulaşık ,ortalıkta sigara külü bırakana kadar...
ev arakadaşımı seviyorum. evet...
Hayatı çekilmez hale getirebilecek durumdur. Bu kişi günde en az 2-3 saat görürsünüz. Banyo mutfak gibi alanları beraber kullanırsınız. Bu kişiyle ortak hiç bir noktanız yoksa hatta uyuz oluyorsanız hayat çekilmez olur. O arkadaşı postalayıp yenisi bulmak lazım gelir.
(bkz: bir ev arkadaşı olarak köpek)
en dertli olduğum konudur ve buna tam oturmuş başlıktır. çook dertliyim.
yıllardır makarnayı sadece yoğurtlu yedim. oysa ben peynirli severim.
sayesinde pis olup temizlik yapmamayı öğrendim.
akşama kadar mal gibi uyumalarına sinirlenmemeyi öğrendim.
sigara izmaritini tabak çanak ve bardakta söndürmesi beni hep çıldırttı.
hep onun beğendiği peyniri zeytini aldık. bunlara da sustum.
ooohhh evlenip gidicem işte.
bardağın dolu tarafından bakılması gereken durumdur.çünkü günümüzde yurtta kalıp oda arkadaşına uyuz olanlarda vardır.en azından evde odanıza çekilip onu en az süre görürsünüz yurtta böyle bir durum söz konusu değildir.
çok ii anlaştığın arkadaşınla en geç 2. sınıfta eve çıkarsın ve de sıçarsın arkadaşlığın içine.
Arkadaş yan gel oğlum osman durumunda ne iş yapar ne bişe alır,anca ye iç sıç,eve sevgiliyi al, didiş.Sende a.g şeklinde amelelik yapmaya devam,gel bu uyuzu öldürme.
orospunun tekidir
elektrikler 7/24 açıktır gerek soba gerek klima aynı odada çift çalışmaktadırlar
hele ki zenginse ve öğrenci değil ise halden anlamaz
bi de tüm üzerine para hesabı güder ya genel de sinirlenme
elini yüzünü sikmek gelir içinden ama mecbursundur hele ki o eve sonradan girmişsen
sinir hastası edebilcek boyutta olabilir .

edit : gidicek yerin yoksa hele ki dönem içi düzen bozmak istemiyorsan ve o evi sen kurmadın yanına yerleştinse boku yedin.
Döveerek evden atılır, atmışlığım vardır.
her fırsatta tartişmak en sonunda tek eve çıkmaktır ve şuan içinde bulunduğum durumdur inş kirayı ödeyebilirm.
katlanmasi zor durumdur.

3 yildir uyuzum ama sokaga atamadigim icin ve kirayi da ortak verdigimiz icin mecburi birliktelik sonucu olusan durumdur benim icin.

tek hayalim bir camasir teli idi. her sey camasir telinin hayallerimi suslemesi ile basladi...

kiza dedim "butun esyalari ben aldim sen de bi camasir teli al da cingene evi gibi oldu ev, her yer camasir... " olur dedi; bundan tam 3 yil once...

almadi. hala almadi almadi. ben de inatla almiyorum. o da inatla almiyor. ama buzdolabinin kendisine ayirdigi bolmesinde, 5 camasir teli almak icin yeterli olacak para harcanmis yiyecekler var...

neden almiyormus? parasi yokmus... biktim sozluk biktim...