bugün

yine aklıma düştü.

marketten üç eti ahenk alıp gömeyim ben.
ülkerin bulaşık deterjanından hallica aroması ve kıvamıyla kıyaslandığında çıkardığı ürünlerin lezzeti takdire şayan!

hele ki eti ahengin!
görsel
Şanlı atalarımızdan Hitit li abilerimizin diğer adı.
ülker'in yurt içi piyasadaki en büyük rakibi olan ve tıpkı ülker gibi bisküvi kökenli olan bir firma.
Çikolataları hiç iyi değil normalde; ama bu çok başka bir şeymiş. Aroması sakin ve çikolatanın boğazda yarattığı o gerli tat bunda yok. Sevdim gerçekten.

görsel
Yine şaşırtmadı dediğim firmadır. Bambaşka, fark yaratan bir ürün daha geliştirmişler. Umarım günün birinde dünya markası olurlar.

görsel
Ürünlerine 25 ila 50 kuruş zam gelmiş markadır.

Lan allahsızlar zaten ürünlerinizde gramajı düşürüyorsunuz üstüne neden zam yapıyorsunuz.
Sadece ülkere değil torkuya fark atar kalite bakımından.
eti cin mesela, hacı hoca ayağına takılanların çocuklarına almadığı (bkz: püskevit)
Aylık hedefimi gerçekleştirdiğim insentiflerimi takip ettiğim halde aylık %5 büyüyemediğimi gerekçe göstererek beni işsiz bırakan firmadır. Canı sağolsundur, bana iş mi yok. Ayrıca aylık üç bin lira kazandığım fakat 1400 lira bankaya yatırıp kalan kısmı elden verecek kadar da vizyonsuzdur.
kalitesinden ödün vermeyen marka. zamlasın tek de, herkesin kaliteyi ayağa düşürdüğü şu günlerde çizgisini bozmasın. pötibörünü çok sevirem.
En guzel cikolatalara sahip marka.
en son ürünleri pastamia olan eskişehir menşeli bir gıda firması.
Yeni ürün geliştirme konusunda üst düzey bir firmadır. Ne zaman markete gitsem acaba yeni ne yaptılar diye raflarda kendimi kaybediyorum.
Bir aydır satış temsilcisi olarak çalıştığım ve inşallah uzun yıllar çalışacağım canım işverenimdir.
görsel
Yahudi asıllı ülker tarafından sürekli karalanan marka.
görsel
Babam orada çalışırken ilk çıkan ürünleri piyasa sürülmeden önce yiyenlerden biriydim.
acilen bumbo'yu geri getirmesi gereken gıda şirketi. portakallı tadını ayrı özledim, hayvan şekillerini ayrı özledim. hayır, neden piyasadan kaldırmayı tercih ettiler ki? gayet de satılıyordu yani. eğer diğer bir portakallı lezzet cin'i de satmayı bırakırlarsa olmayan çocuklarımı keserim.

(bkz: eti bumbo yu geri istiyoruz kampanyası)

hep beraber uğraşırsak bence bir şeyler yapabiliriz.
Asker püskeviti.
aydınlık şehrin güzel markası. eti olsun çamurdan olsun.
Torku'nun konya'ya, konyaspor'a üç yılda yaptığını eses'e 50 yıldır yapamamış, ürünleri iyi ama biraz pazarlama ve pr çalışması gereken şirket.

Ha ben bir Fenerbahçeli olarak zehir satsa Ülker alırım o ayrı.
Çikolatası, ve şu anda çayla test ettiğim pötibör bisküvisi, Ülker ile yarışamayacak kadar vasat olan firma. Çikolatası çok ağır geliyor, iki kare yedikten sonra çok ekşi bir tat bırakıyor. Oysa Ülker'in çikolatası bir paketi bitirinceye kadar ağzınızı mahvetmiyor.