bugün

yıllardır eti hoşbeş fındıklıyı yerim az önce bu yeni tadı keşfettim ve şunu diyebilirim ki muhteşem
normalde vişneyi sevmeyen biriyim ama arkadaş bu ney lan ?? eti, gıda mühendislerine muhteşem hayat şartları sunuyor sanırım. adamların kafası rahat baksana artık beğenmediğimiz tatları beğendirir oldular.

ayrıca bunu yaratan gıda mühendisi erkekse yanaklarından öperim. yok hatunsa..

öncelikle çok yakışıklı, uzun boylu ve akrep burcuyum. kendileri de isterse karşılıklı eti hoşbeş eşliğinde çay içmek isterim.
ağız tadım iyi değildir ama alkol alanında beni kullanabilir. anasonlu hoşbeş yaparız fena mı olur ? ülkede 860.000 tane alkolik var tutar bence. tekrar söylüyorum yakışıklı ve çekiciyim. sevgiler zeki ve yeni tatlar arayan pirenses.

eğer bunu okursan ve bana ulaşmak istersen aşağıdan iletişim'e tıklayıp zall'a (asistanım olur) e mail atman yeter.
tekrar öpüyorum dudaklarından.
hoşbeşlerin kralıdır.
bir mandalinalı hoşbeş kadar güzel değildir.
bende; karadutlu, çikolatalı dondurma yiyormuşum hissini uyandıran hoşbeş çeşidi. *
Hic guzel degil.
aşık olduğum gofrettir.
böyle güzel bir tad yok , vişne o kadar mayhoş geliyor ki . yemeden anlayamazsınız.
gerçekten çok iyidir. abur cubur listem de 1 numaraya çıkmıştır.
2 haftadır, kantinde en çok satanlar listesinin 2. sırasındadır.

1 karam
2 hoşbeş
3 canga.
bir çilekli hoşbeş değildir. çok bayıktır.
4 parcadan fazlasi midemi bulandiriyor pasta gibi o ne.
Yine de bir (bkz: dankek poti hindistan cevizli) değildir.
Hoşbeşin diğer çeşitleri gibi beni kendisine bağımlı etmiştir, resmen artık gofret seviyorum.
Argesi ve Satis teknigi cok iyi olan urun.
Hoşbeşlerin en minnoşudur.
efsanedir. evet.
Bir probis değildir. Evet.
Bir Çilekli hoşbeş değildir.
Bir dana fileto hiç değildir.
Bir frambuazlı cheesecake olamamıştır.
Bir fıstıklı kaymaklı künefe değildir.
Ben mi abartıyorum yoksa bu gofretin tadı çok mu mükemmel.
tadı çok güzeldir.