bugün

entry'ler (105)

divan edebiyatının en beğenilen beyitleri

Baki çemende hayli perişan imiş varak.
Benzer ki bir şikayeti var rüzgardan.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

"Beni sevmiyordun bilirdim, bir sevdiğin vardı duyardım."

hayatımızı bir film olarak düşünecek olursak

Artık bir dönüm noktası olması gerekir, e gelsin o zaman hala giriş.

bir kadın aldatılmayı ne zaman hak eder

Yok öyle bir zaman.

eti hoşbeş vişneli kakaolu

Hoşbeşin diğer çeşitleri gibi beni kendisine bağımlı etmiştir, resmen artık gofret seviyorum.

en yakındaki kitabın yazarı

Sabahattin Ali.

türkçenin toplama bir dil olması

Boyle saçma sapan tespit yapacağınıza gidin okuyun türk dilinde bir suru profesor bilmem ne var yazsak okuyacaksiniz sanki. Azcik kitap okuyun (bkz: tahsin banguoğlu, zeynep korkmaz, muharrem ergin, ahmet bican ercilasun, mehmet kaplan ..) daha da uzar gider bu isimler.

Not: cahil tanımıdır.

aldatmasın diye çirkin erkekle evlenmek

Mantıksız davranış. böyle bir düşünce ile evlenildiğini düşünün ve adam aldattı ee? Bu seferde keşke yakışıklı biriyle evlenseydim en azından yakışıklıydı mı denilecek. Bu kafayla daha evlenilmez.

öğretmenler ve lakapları

Lisedeki matematik hocamız Mario ya çok benziyordu o yüzden ona Mario derdik.

5000 tl geliri olup iphone kullanmayan insan

5000 TL maaşını aldığı şirketin verdiği telefonu kullanan, telefona gereksiz yere para harcamayan normal insandır.

28 ağustos 2014 saint etienne karabükspor maçı

Penaltıyla elenmemeliydi, nasip.

hatirlamak

Bir şeyin unutulup yeniden akla gelmesi durumudur. Bir de unutmamak diye bir şey var o da bazen insanın laneti gibi bir şey oluyor.

sözlük yazarlarının itirafları

Resmen aynı şehirde değiliz dedi ve gitti istanbulda olan bir kızla sevgili oldu. Tek tesellimde kızın güzel olmaması güzel olsaydı daha çok üzülürdüm herhalde ne bilim bundan daha çok üzülebilir mi insan? Herkese numara yapıyorum iyiyim bilmem ne diye iyi ki kpss varda her üzüntüyü ona bağlıyoruz.

sürekli oyun oynayan evli erkek

Karısınıda oyunda bulmuş olma ihtimali yüksek olan erkektir.

beklemek

Gelecekse beklenen beklemek güzeldir demişler ama zor iştir. An geliyor otobüs beklemek bile bayarken birini beklemek ne ağır iştir.

ura

Çuvaşçada ayak anlamına gelen kelimedir.

eskiden bakkallarda olan şeyler

Cino satarlardı eskiden ama artık hiçbirinde bulunmuyor.

orhan veli kanık

Türk edebiyatında tüm geleneklere karşı çıkan dizeyi tamamen özgürleştiren şairdir, ayrıca ulaşılamaz olan sevgiliyi vesikalı yare dönüştürmüştür o da ayrı mevzu.

vikings

Bu dizide en garip gelen şey ragnar'ın çevresine bakarken arada sırada takındığı apaçi bakışları hiç yakışmıyor be deli gibi.

birini çok sevmenin zararları

Karşındakinin hatalarını göremezsin ( görsende görmek istemezsin) kendi isteğinle ondan uzaklaşamazsın olurda gururun görüşmeme kararı alsa da yüreğin sevmeye devam eder.