bugün

2013-2014 Sezonu Eskişehirspor Kombinesi 220 TL Galatasaray Maç Bileti 100 TL #FırsatçıEskişehirspor !
galatasaray taraftarından 100 tl isteyen takım. az bile 200 isteyin. evet.
Erman kılıç transferiyle daha da güçlenmiş takım. Erkan zengin , erman kılıç ve n'diaye den oluşan orta saha ile ligde üst sıralara oynayacağı kesin.
3 büyüklerin anadolu'da en çok zorlandığı deplasmanlardan birisi.
futbolcusuna istediği parayı vermek yerine galatasaray'ı çakallıkla suçlayan takım.

adam gibi zam yapın çocuğa oynasın istiyorsanız veya mukaveleyi bir yıl evvelden uzatın. zam yapmaya değmiyorsa bu tantana niye?
süper ligde fenerbahçeyle birlikte en nefret ettiğim takımdır. ne taraftarı taraftar ne de başkanı adam. futbolcuları iyidirler ama karaktersiz bir yönetim yüzünden istedikleri takıma gidemiyorlar.
robert lewandowski'den sonra bayern münchen ile bosman kuralı sayesinde anlaşan Sebastian Rode'yi de kadro dışı bırakan kulüp!
kadro dışı icraatları bazı andavalların zoruna giden kulüp.

Birde levandovski'yi örnek gösteriyorlar. dortmund'mu kardeşim burası, porto'mu?
geliyorsun adamın kafasını daha sezon başından karıştırmaya başlıyorsun, menajerinin eline oyuncak olmuş bu velette iki arada bir derede kalıp bu hale düşüyor işte.

biz öyle her yıl 3'er 5'er genç yetenek çıkartamıyoruz arkadaşlar. çıkarttıklarımızdanda faydalanmalıyız, hem maddi, hem manevi. anadolu kulüpleri için çok değerli bu adamlar. gidecekse bonservis ücretiyle gitmeli, takımına para kazandırmalı. o delikanlılığı yapmıyorsa da tek başına idman yapar işte böyle.

ama siz beyefendiler bu duruma akıl sır erdiremezsiniz. 1 sezon üst sıraların gerisinde kalsanız, camianızdan zengin bir başkan çıkartır, ödemediğiniz vergilerle dünya yıldızı alıp bu sikimsonik ligde kafaya oynarsınız. buna alışıksınız.
maddi kriz yaşadığı söylenen anadolu takımı. inşallah durumları düzelir sonuçta ankaragücü, kocaelispor ve sakaryaspor'un durumu ortada umarım eses böyle olmaz bir bursalı ve bursasporlu olarak eses olmazsa çekilmez bu lig, şimdiden geçmiş olsun.
eskişehirimizin gururudur.
eskiden sempatim vardı Eskişehir'de otururken maçlarına giderdim, hatta nickimdeki 26 da Eskişehir'e olan sevgimden kaynaklıydı. ama önce fenere maç satmalar (bu haftada satacaktır hiç şaşırmam.) sonra Galatasaray'a oyuncu alımında satımında kazık atmalar ile sempatim antipatiğe dönüştüren takım. daha önce küme düştüğünde üzülür dönmelerini dört gözle beklerdim şimdi amatöre gitse acımam artık.
es es es ki ki ki es ki es ki es. benim takımımdır. şehrimin takımıdır.
bu akşam galibiyeti haketmiş takımdır. helal olsun.
feneri 2-1 yendikleri maçta son anlarda yaptıkları tezahüratla kahkahlara boğulmama sebep oluyordu. fenerlilere dönüp şikeci ibnler diye bağırdılar yavrucum mahkemeye ve yargıtaya göre o şike es esle birlikte yapıldı.
(bkz: şampiyonluk çok uzak değil eskişehir)

bugün en az gollü beraberlik alması gereken takım.

(bkz: 1 5 üstü)
bugün 2-0 kazanacak olan takım.
çok ağır maddi sıkıntılar yaşayan kulüp. sezon sonunda üç büyüklere bir iki futbolcu daha satmak zorundalar. aytaç kara ve tarık çamdal'da ellerinden gidecek yüksek ihtimal.
türkiye kupası finalistidir. teşekkürler efsane...
türkiye kupası'nda finale kalarak önümüzdeki sezon avrupada oynamayı garantilemiş anadolu futbolunun yüz akı.
türkiye'deki şehir takımlarından en fazla taraftara sahip olan takım.
(bkz: kahpe bizans)
türlü oyun ve dalavereler olmazsa türkiye kupasını kazanacak güçte olan takım.
Haberler doğruysa daha önce var olan 90 milyon tl borcun sadece 25 milyonu ödenebilmiş. Yeni yönetim borçları azaltsa da tehlike çanları devam ediyor.
Bu yıl takımı ertuğrul sağlam ayakta tuttu. Ancak tarık çamdal, erkan zengin, akaminko, aytaç gibi oyuncular satılmak zorunda kalınsa, ertuğrul hoca da kalabilir mi, kalsa takımı ne kadar güçlü tutabilir?
Bu gidişle seneye için şimdiden düşme adayı olabilir. Dikkat edilmeli diyorum.
ertuğrul sağlam'ı elinden kaçırmasını üzülerek beklediğim, eski başkanının kurbanı olmuş köklü anadolu takımıdır.
ertuğrul sağlam ile dokusu uyuşmayan takım. ne şehrin ne de takımın ertuğrul sağlam ile dokusu uyuşuyor. hareketli, canlı bir şehir ve bu zamana kadar bu doğrultuda takımlar izlettiler. ertuğrul sağlam bu anlayışta bir teknik direktör değil.

maddi zorluklar çeken eskişehirspor'un ertuğrul sağlam'ın kötü yabancı transfer politikasını kaldırması beklenemez. yabancı oyuncu konusunda en azından ortalama üstünde kaliteye ulaşmalı eskişehirspor ve ertuğrul sağlam'ın bu konudaki referansı oldukça kötü. bursaspor'daki birkaç iyi yabancı transferi de kendisinin değil dönemin futbol şube sorumlusu şimdinin başkan adayına aitti.

tabii ertuğrul sağlam ile yolların ayrılması durumunda da eskişehirspor'u parlak bir dönem beklemiyor. yerli teknik adam konusundaki kısırlığımız ortada, eskişehirspor hırslı, genç bir yabancı teknik adam bulabilir mi? soru işareti. ertuğrul sağlam belli bir standartta heyecan vermese de takımı idare edecektir gibi görülüyor burası kesin. iyi-kötü bu şekilde devam mı edilmeli yoksa daha iyisi ve en önemlisi şehre o heyecanı yansıtabilmek için kumar mı oynanmalı? zor karar.
türkiyenin en iyi taraftarına sahip futbol kulübüdür.