bugün

özel güvenliğğin öğrencilere kelepçe taktığı okuldur. ilginçtir. her şeye rağmen öğrenciler suçlu ilan edilecektir. çünkü herkes bilir ki kalem kılıçtan üstün filan değildir.
bugün, öğrenci yemekhanesindeki fiyatları protesto etmek isteyen öğrencilere özel güvenlik birimlerinin saldırdığı okuldur. kafayı öne doğru eğip dizle buruna çalışmak isteyen özel güvenlik birimlerinin, dağıtılmaya çalışılan sandivçlere basmasyı da ihmal etmediğini söylemek gerekir.

kişiler pkk, dhkp-c hatta ıra üyesi bile olabilirler. ancak bunu rektör ispatlayamayacağı gibi, dayak attığın kişinin kimlerden olduğunu da bilemezsin. özel güvenlik birimleri bu tip bir eylemle yükümlendirilemeyeceği gibi, sadece emir kulu olduklarını düşünmek de ahmakçadır. zira rektör beyefendinin emri, yakaladığınızın kafasını ezin, tutarsanız kafasını tutup dizlerinizle ağzını dağıtın olamaz. en fazla ' yemekhaneye ulaşmalarına izin vermeyeceksiniz, gerekirse şiddete başvurun' demiştir. öyle olsaydı polisler de emir kulu olurdu, ögb'ler de. önemli olan insandır, umarım o vahşeti sergileyen özel güvenlik birimlerinin çocuklarını başka bir üniversitede özel güvenlik birimleri paramparça eder. umarım..
http://www.youtube.com/watch?v=r9luDjo2vwg&sns=fb
öğrencisine büyük saygısızlık yapan üniversitedir.
anarşist yuvası üniversite. gelin ben size 50'şer kuruş vereyimde susun amk.
anadolu üniversitesi nin gölgesinde kalan ve öğrenci dövme olayıyla kendi reklamını yapan üniversite.
rektörünün hala yüzü kızarmadan konuşabildiği üniversitedir. tayyip erdoğan böyle hocalar olmaz olsun derken bunları kastetmiş olabilir. o zaman saygı duyarım

5n1k'da konuyu işlemiş cüneyt özdemir. izlemek isteyenlere
http://tvarsivi.com/playe...s=2013-03-12+19%3A38%3A46
özel güvenliklerin öğrenci dövdüğü, jobladığı ve rektörün bir yerlere güvenerek hala yaptığı şeyin doğru olduğunu söylediği canım üniversitemdir. Sınava girecek olan kardeşlerimize duyurulur ona göre tercih edilmesi gerekir. Ama 14 mart ta o üniversiteyi inletecek bu öğrenciler efendim inletecek bakıp görelim...
çok kötü bir kampüsü ve ortamı olan üniversitedir. çoğunlukta öğrencileri de bomboştur. 3bucuk sene fırsat buldukça ordaki arkadaşlarımı ziyaret ettim ama inan muhabbet edebileceğin bir özgün insan yok çoğu birer çakmadır hem görünüş hemde düşünüş olarak.
ne yazık ki akıllarda uzun bir süre güvenlik görevlileriyle kalacak üniversitedir. yakalarından bu lekeyi temizlemek bayağı zor olsa gerek.
özel güvenliğin öğrencileri dövme ve kelepçeleme yetkisi olan üniversitedir. yetkilerini kimden aldıkları da bellidir ben güvenliğe suç bulmuyorum dövün demişler onlarda dövmüş. asıl sorgulanması gereken rektörün kararları. yemek şirketinin de arkası sağlam anlaşılan. bu kadar korktuklarına göre yemek şirketinden..
her öğrencinin gelip görüp sonra okuduğu üniversiteye dua etmesi gereken şantiye sahası.
ilk geldiğimde anadolu üniversitesinin "binasıyla" karşılaştırıp lanet ettiğim daha sonra insanı bir yere bağlayan asıl faktörün aslında betonlar değil de insanlar olduğunu bana hatırlatan üniversitem. zaman geçtikçe daha çok bağlanıyorum bu okula. tabi bu eğitim fakültesi için geçerli bir durum olabilir çünkü takdir edersiniz ki eğitim fakültesinin öğrenci-öğretmen ilişkisi daha samimi diğer fakültelere göre.
eylül gelsin de gideyim okuluma şimdiden çok özledim. eskişehir faktörünün de altını çizmek gerek. eskişehir'de olmasaydı yine lanet ederdim galiba bu okula, orası ayrı. *
sözlüklerden okuduğum kadarıyla sadece siyasi olaylarıyla anılan üniversite. hiç mi iyi birşey söyleyen yok bu üniversite hakkında.
merak edilen üniversitedir. özellikle iibf fakültesinin iö ders saatlerini bilen bir arkadaş varsa, beni de aydınlatmasını rica edeceğim. *
eskisehirde olmasi sebebiyle her seye ragmen okunulasi universite.
3 yıl önce bitirdiğim üniversite. iktidara yakın rektörü sayesinde (ki kendisi eski bölüm başkanı ve hocam olur) sürekli yatırım yapılan üniversite. eskişehir gibi güzel ve merkezi bir şehirde bulunması, nüfusunun 3 te 1 ini öğrencilerin oluşturması sebebiyle vasatın üstünde sayılabilecek bir üniversitedir. bölüm için konuşmak gerekirse, eğer geçen üç sene içinde çok büyük bir değişiklik olmadıysa inşaat mühendisliği bölümünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. ders veren hocaların kalitesi gerçekten üst düzeydir.
üniversiteden çok bir inşaat şantiyesini andırır görünüşüyle. iş makineleri, inşaatlar, çamur, çimento... anadolu üniversitesi'ne nazaran yeri daha tenhadadır. kampüsünde tıp fakültesi olmasından mütevellit giriş çıkışlar serbesttir, kampüs ortamı yoktur.
iibf de birol diye bir hoca vardır muhasebeden soğumakla kalmaz derslerinde " seneye görüşücez ne de olsa " lafını duymaktan kan kusarsınız. Kibir önde gelir bu hoca için. Okulu falan terk edesiniz gelir. Aman uzak durulası.
2. yılında olduğum okuldur. Meşelik*, ortam çocukları için mükemmeldir. * onun dışında ciddi anlamda inşaatlar vardır. dağ eteğinde olduğu üçün kışları berbat soğuk olur. ziraat okuyacak olanları ayrı tutuyorum çünkü fakülteleri öyle bir yerde ki... *
eskişehir'deki ikinci üniversitedir. 1993 yılında anadolu üniversitesinden ayrılarak kurulmuştur.
bu tanımdan sonra gelelim benim meramıma; anadolu üniversitesinde okumuş biriyim ve öğrencilik yıllarımda anadolu üniversitesinde bana sevimsiz gelen, öğrenci ile üniversite hocaları arasında bir ast-üst ilişkisi oluşturulmaya çalışılması durumu vardı. bu durum göze kimi zaman fazlaca batar ancak bir çok hocanın öğrencileriyle kurduğu yakın ilişki sayesinde, gözardı edilebilir bir durum ortaya çıkardı. tabi bu durum bütün hocalar için geçerli değildi. ben öğretmen- öğrenci ilişkisinin kesin çizgilerle ayrılmış, belli bir kalıp içinde olmasından rahatsız olan biri olarak lise yıllarında yaşadığımız bu sıkıntının en azından üniversite gibi bir kurumda mümkün olduğunca az bir düzeye indirilmesini savunan bir kişi olarak anadolu üniversitesinde nadiren de olsa yaşadığım bu durumdan rahatsız olurdum. ancak yükseklisans yapmak için gittiğim osmangazi üniversitesinde anadoluyu mumla arar oldum. ilk önceleri- çok sık kullandığım için- sadece tarih bölümünde (f4) olduğunu düşündüğüm, ancak zamanla diğer fakülte ve bölüm binalarını gezip gördükçe bu durumun sadece f4'te olmadığına şahit oldum. osmangazi üniversitesindeki kapı fetişizmiydi bu rahatsızlığın sebebi. f4'te biri kantinin içinden geçen bir diğeri de rektörlük tarafından olmak üzere iki giriş bulunmaktadır. kantinin içinden geçen kapı genel olarak öğrenci kullanımına ayrılmışken, binanın güneyinde kalan kapı(aslında burada da iki ayrı kapı var) hocaların kullanımına ayrılmış durumda. nedir sıkıntı bilemiyorum, aynı binada aynı öğrencilerle aynı dersliklerde aynı kapılar ardında bulunurken neden binanın girişindeki kapılarda bu şekilde bir hiyerarşi içine girilmiştir. kapının girişine uyarı yazarak ve öğrencinin bu kapıyı kullanmasını engelleyerek, nasıl bir hazza ve doyuma ulaşıyorsunuz? bu nasıl bir ego'dur?
bu durumun f4'e has bir durum olmadığını fark etmeme sebep olan şey iktisat fakültesi b bloka yolumun düşmesiyle anlamış oldum. sosyal bilimler enstitüsünün idari işlerinin yapıldığı birimlerin de aynı blokta olması nedeniyle gittiğim iibf b blokta hocaların gireceği kapıya elektronik kilitler koyacak kadar ileriye girmişler. acaba bilgiye ulaşmanın zorluğunu bir subliminal mesaj olarak vermeye çalışıyorlar da ben mi anlamıyorum yoksa benim anladığım gibi kaba bir ego tatmini midir?
bünyesinde neticesi kaf dağı ardından gözüken hocalar ve liseli ergen gibi asistanları bulunuran okul. lan asistana bak elinden gelse adımızı bilse kağıda not tutup hocam bu bana bunu dedi dövün bunu bak yanınada iki tane çarpı attım dicek. hele birde başka bir çeşit vardır ki buna hoca diyoruz her ders haktan hukuktan bahseder ek puan vermeden kimler 20 üzeri aldı diye sorar kafasında kurduğu bir kaç öğrencisine puanını verir fakat diğerlerine vermez ondan sonra gecelerce çalıştığınız sınava rakiplerinizden en az 15-0 geride başlarsınız. böyle güzel bir okuldur işte.
(bkz: esogü ilahiyat uygulama camii)

bugün camiisini merkez meşelik kampüsünde açmış üniversite. diyanet işleri başkanı Mehmet görmez açılışı yapmıştır.

bundan sonra kılınacak namazlar akademik namaz niteliğinde. "ecmain e x diyelim", "fatiha yı okurken nefes alış verişimizi düzenleyerek havanın oksijenini daha da fazla kullanalım.", "30 derecelik açı ile sinüsünü alarak rukuya varalım", gibi bir çok deneme yapılacaktır zannımca.

görsel

(bkz: allah kabul etsin)
mühendislik gibi önemli bir fakülteyi ana kampüsün en dışına itip bide ringten para alan uyanık üniversitem .
eğitim fakültesi güzel, samimi ve sıcak olan üniversitem. bazı hocalarımız ergen ergen triplere girse de sevdiğim üniversitedir.