bugün

how i met your mother karakterlerine göre;

lily: ilişki süresinin yarısı kadar.
marshall: birlikte olunan her ay için 1 hafta.
robin: 1000 içkiden sonra.
barney ye göre ise, böyle bir şey zamanla ölçülmez, bir dizi adımları vardır:
eski sevgilinin yatağından kapıya..
oradan dışarı.
sıradaki gelsin.
2 ay bekleme süresi artı yeni sevgili bulma süresi.
6 ay 15gün oldu lan gününü sayıyorum daha ne sevdiğim tek kız ve ilk aşkımdı altı sene boyunca sevdim üniversite yıllarım onu beklemekle geçti başka şehirlerdeydik çünkü. Unutulmuyor.
yenisini sikene kadar.
Unutulmuyor sözlük hala daha unutamadım , unutmam da . Insan kendini bilir .
sizde bıraktığı etkiye göre değişir. kimini unutnak saatler, kimini unutmak yıllar alır.
öncelikle böyle bir süre yoktur çünkü eski sevgili unutulmaz hep orada kalır adını yaşatırcasına, zihnin belki engel olur onu hatırlamana ama kalbine söz geçiremez o küçük beynin, bu yüzdendir ki eski sevgili unutulmaz çünkü adı üstünde eski sevgilidir o.
Eski sevgiliniz tam bir salak idiyse sadece 4 gündür.
şahsım adına 1-2 haftamı aldı.

fakat herkes için kesin bir süre var, o da yeniden aşkı bulduğu zaman.

yeni aşklara yol aldığınızda kalbinizin emniyet kemerini takmayı unutmayınız ama.
Karşıdakinin kim olduğuna göre değişir. Örneğin ben en kısa 3 ay, en uzun 5 senede unutmuştum. Biraz da affetmeyle ilgili galiba. Hem kendini hem karşıdakini.
Yıllar geçmesine rağmen yolda rastladığımda içimi erittiğinden dolayı tahmini bir süre vereneyeceğim vakadır.
aradan 1 sene geçti. hatta 1 seneden daha uzun bir süre. fakat hala hatırlarım kendisini, özlerim de. o yüzden kesin olarak 1 seneden uzun bir süredir. tam olarak unuttuğumda editlerim artık.
eski sevgiliyi yenisi gelene kadar unutamazsın.
bazıları için bir dakika yetiyor galiba.
Kimileri yaşanılan ilişki süresinin yarısı diyor ama ben onların yalancısıyım.en kötü kırkının çıkmasını bekleyin.
yaşanılan ilişkinin 7'de 1'i diye bir genelleme okumuştum ama araştırmacıların yalancısıyım.
Depresyondayım, ... Sevgilimden ayrıldım çok yalnızım.
Nasıl ayrıldığınıza göre değişir, vıcık bir hal almış ise çabuk unutulur, unutulmaya mahkumdur. Canlı kanlı iken ayrılırsanız zorlar ama yine unutulurr giderr.
öyle belirli bir süresi yoktur . Ne zaman ki o kişiden bahsedilir içiniz acımazsa, gördüğünüzde herhangi biriymiş gibi hissettiğinizde, ismini söylerken sesiniz titremediğinde alkış bal gibi unutmussunuz.
takmalı çıkartmalı bir ilişkiyse, kız da güzelse, minimum 5 seneyi bulur...
aşık olduğunuz kişi ise unutulmuyor. maalesef.
her yeni kadında ondaki özellikleri aramaya devam ediyorsunuz.

hakikaten insan hayatta 1 kişiye aşık olabiliyormuş. gerisi hep onun gölgesinde.
tabi insanoğlu elindeyken de farkında olmuyor.
tüm klişe dediğimiz şeyler doğruymuş amk maalesef.
çok olağanüstü bir ayrılık değilse 21 gün yeterli olacakmış. şu son zamanlarda gündeme olan aşkım kapışmak(kitap ismi değil adamın ismi) dan okuduğum bir yöntem. hiç bir şekilde fotoğraflarına, mesajlarına vs bakmadan 21 gün geçtiğinde bilinçaltı ilgili kişiyi reddetme yoluna gidiyormuş falanmış filanmış.
bazen bitmeyendir. sadece başka gülüşlerde onunkine rastlayıp devam edersin, o kadar.
Ne kadar çok sevdiğinle ilişkili.
Çok sevmişsindir; içinde bir yerlerde durur. Unutmazsın, yokluğuna alışırsın.
Az sevmişsindir; bir haftada silinip gider.
Hele arada çocuk varsa çiftlerin bu konuda çok dikkatli olması... pardon yanlış geldim sanırım.