bugün

Seninleyken bakireydim, simdi degilim.
Aynı zamanda bütün ortak arkadaşlarınıza atılan toplu mesajdır.
"ne yapıyorsun? anlat, güzel mi oralar?..." diye başlasın ve devam etsin. hikayemiz değil efendim, mesaj. *
vurdurdum.

baska ne olabilir ki!
mahzene sakladığımız şarabı açtım. o ne olmuş öyle be, her yudumda seni bir daha içtim sanki ha.
dün rüyamda gördüm seni. iyi misin? merak ettim.
- bi siktir git.
birlikte olduğumuz 1 yılda seni 17 kez aldattım şimdi sen düşün....
-meraba, niye bu mesajı yazdığımı da bilmiyorum.. ama nişanlanıyorum biliyomusun? hep hayat bu ne olacağı beli olmaz derdin gerçekten de öyleymiş, senle neler hayal ederdik şimdi başımıza neler geldi. ama yinede senden başkasını senş sevdiğim gibi sevemedim biliyomusun hep tek bir mesajını bekledim, belki özler bir gün dedim. ayrı şehirlerde bile olsak seni görmesemde yinede unutamıyorum olmuyo. tek lafın yeter sana dönmem için biliyomusun herşeyi herkesi silebilirim yemin ederim tek bir lafın bile yeter şu an. . her nese saçmaladım kusura bakma, o kadar zaman sonra bu nerden çıktı diyebilirsin, ama tek bir sebebi var sen benim aklımdan hiç çıkmadın ki. . kendine iyi bak seni ölene kadar hep eskiden olduğu gibi seveceğim kim olursa olsun ben seninim..
+ne diyebilim ki sana? unuttum derken bitti herşey derken bi anda nişanlanıyorum diyosun bana.. eğer şimdi başkasının olabiliyorsan bundan sonra da olabilirsin mutluluklar..
(ayrıldıktan 2 yıl sonra telefonuma gelen mesajdır. bir hafta önce aldım bu mesajı ve hayatım bi anda çekilmez bir hal aldı. kimseye de anlatamıyorum derdimi içim içimi yiyo resmen..)
genelde gizli numaradan arayıp ahizenin diğer ucunda sessiz sessiz ağlarlar.
avına usul usul yaklaşıp duygusal yönden çökmesini bekler, kim olduğu belli olmaya başladıktan sonra o mesaj gelir.

* nasılsın?

bu mesaja cevap verirsen önündeki en az 4-5 ay gibi bir süre zarfında hayattan tat alamayacaksın, iyi düşün. cevap vermezsen birkaç haftayla atlatırsın.
"nasılsın?" olurdu. eski sevgilim benden de odundu. ne öyle pişmanım aşkım nolursun geri dön tülay tarzı mesajlar?
Tilkinin donup dolasip kurkcu dukkanina geldigini haber veren mesajdir.
eğer sende boştaysan değerlendırilebılcek sevgılın varsa sallanmayacak sms dir. genelde nasılsın dıye bır konuya gırıs mesajı olabılır. yok ask acısı cok koymuş ve unutamamıssa daha derin içerıklı olabılır.
-hoopppp...
-hoppppp...
-naptın?
-hiç sen naptın?

(bkz: leyla ile mecnun)
haklıymışsın, başka kollarda mutlu olamadık.
meraktır.
- özledim.

+ kimsin ?

- kaşar.

+ hani özlemiştin oç.

(bkz: çirkeflik)
+uyuyo musun?
-yok.nabion?
- Nasılsın?
+ tanıyamadım.
- Tamam tamam.
+ tamam.
"benden hala olesiye nefret ediyorsun degil mi?"
akşam bize gelsene!
bana atmak yerine en yakın dostuma atılmış mesajdır.

--spoiler--
eski sevgili: yenal o telefonu satma ebru alacakmış
dost: bacım ben ertuğrul, bir yanlışlık var ellağm
eski sevgili:hıı pardon.
--spoiler--
Pişmanlıktır. Geri dönülmemesi gerekir.
gereksiz bir vaka, zaten adından da belli eski sevgili, eskimiş bir kere boşverin yeni sevgili atsın bol bol sms.
'napıyon' gibi saçma ve gereksiz bir mesajda olabiliyor bazen.
s.kimizde olmayan bir mesaj olacaktır.