bugün

En yakin arkadasimi hayatimdan silmeme neden olacak hadisedir. Hadi o eski sevgilim. Zaten ayrilmisim. Ya karaktersizmis yada ne bok yedigi belli degilmis bitmis. Ya sen benim en yakin arkadasimsin. Sana derdimi anlatmisim. Sevincimi paylasmisim. Simdi sevgili oldugun adam icin sana aglamisim. Senin ne haddine. Bu nasil bir iki yuzluluk.

Bak daha olayi yasamadan sinirlendim.
gayet doğal bir şeydir. üzmez, hatta sevindirir. sevdiğin iki insan birlikte mutlu olmuştur, bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

elbette egoları steroid almış, bencil insanlar bunu anlayamaz.
Ne gelirse en Yakınlardan gelmiyor mu zaten
Dedirten başlıktır.
Üzen olaydır, bi sigara yaktırır.
Zamanında başıma gelmiş olaydır.Lakin Allahtan çocuğa aşık değildim yoksa atlatamazdım belki de.
Başlarda çok üzer. Çok ama çok. Bir yerden sonra sonra alışmaya çalışırsın. Sonuç olarak başaramazsın. Yani gene üzülürsün. Unutayım dersin ama gene başaramazsın. Zaten neyi başarabildin. Gene üzülürsün.
Zamanında kızı parçalarcasına inlettiyseniz umurunuzda olmayan durumdur. istediğiyle çıksın, en yakın arkadaşa da taktik verin şöyle vurursan daha çok bağırır diye. Ondan sonra da bi sigara yakıp keyfinize bakın.
başa gelince çok enteresan duygular yaratan olay.

--

uzun müddet sıkı dost olduğumuz bir arkadaşla bir o kadar uzun bir müddet ayrı düştük. derkene aynı ortamdan bir kızla görüşmeye başladım. neyse biz seviştik falan... tam sigara yaktım reset atıyorum "sana söylemedim ama ben xxx'le yeni ayrıldım. sevgiliydik biz... sorun olur mu senin için?" demesin mi?

ulan başımdan aşağı kaynar sular döküldü. zaten kafam yerinde değil, direk mala bağladım. gitsem mi kalsam mı derken, üçüncü sevişmenin ardından kalkmaya karar verdim. böyle kızlı erkekli ortamlarım vardır yani benim, mütemadiyen sevişirim....

çok mu subjektif oldu lan?

(fakat abartılar hariç olay gerçektir. kafama sıçayım...)
bunu yapan kişiler her türlü küfrü hakeder.
En yakın arkadaşın şerefsiz olduğunun kanıtıdır.
hiçbir haliyle kaldırılamayacak durumdur. böyle bir tecrübenin iyi olmayacağını düşünerek yanlış olabileceğinede kanaat getirmekteyim.
eski sevgili zaten eskidir. fakat o serefsiz, o adiden boyle birsey beklenmezdi. neyse artik eski sevgilinizle eski bir arkadasiniz cikiyordur.
Onları yan yana getirip kafalarını birbirine vurup yüzlerine tükürülmesi gerekir. belkide hiç uğraşmamak daha iyidir.
Eski sevgilinin artık en yakın olmayan arkadaşla çıkmasıdır.. Hem gelecek senin bir zamanlar sevgiliyle dediğin, bitanem dediğin insanla birlikte olacak, hem de en yakın arkadaşın olmaya devam edecek. Yok öyle bir dünya!
hep ben mi düzecem biraz da o düzsün paylaşımcılığıdır.
senle çıkarken işi pişirdiklerinin ispatıdır. taşakoğlanı seni.
bir önceki entryim ile çok tepki aldığım konu. evlenmeyeceklerse birlikte olunmasın mı denilmistir. olmasınlar. çünkü iki insan bir gün bitecek olan bir birliktelik yasayacak diye insanların arasi acilmasin kalpler kirilmasin. şimdi diyorsun ki evlenince ne degisecek. evlilik baska bir sey dostum. eski asik oldugun adam gidip ablanla evlense bile canin acimamali. yada yoluna tas koymaya calismamalisin. demiyorum ki git dugune altın tak. ama iki insanin bir olup bir aile kurmasindan bahsediyorsak buna hic kimsenin bir sey soylemeye hakki yok. eski sevgilinle en yakin arkadasin evlenebilir. ustelik eski sevgiline hala asik da olabilirsin. ama evliliğin ciddiyeti ve yüceligi yanında bunların hic bir onemi yok. kararlarinin karsisinda saygiyla durmak en onurlu davranistir. ama yine de diyoruz ki allah kimseyi bu üç insanın durumuna düsürmesin.
dünyada kimse kalmadımıda eski sevgilimle çıktı hissi veren durumdur. tam anlamıyla katliam nedenide sayılabilir.
sonra herkes en yakın arkadaşa..
zamanında keşke yapsaydım dediğim olaydır.
eski sevgili bir başkasına deli gibi aşıksa, üzerinden uzunca bir zaman geçmişse, haberdar edilip rızası alınmışsa, birde bu insanlar evlenmeyi düşünüyorsa olabilitesi olabilir.
yine de birilerini üzerek bi ilişki kurulmaz.
yapmayın böyle şeyler.
evet bugün yaşadiğim durumdur. Aslinda en yakin arkadaşm değil ama iyi bir arkadaşim.
Fena oturuyor insanin içine. bunalima girdim resmen. çocuğa aşiktim lan ben. herşeyimi bir tek sana anlattim.
Bir insan nasil bu kadar adi ve ikiyüzlü olabilir ki.
Ben onun yüzüne bile bakmaya utanirken sen nasil gidip de onunla çikabildin.
ikisini de silmenizi gerektiren durumdur.

ikisinden de hayır gelmez bir daha. ne halleri varsa görsünlerdir.

(bkz: based on a true story)
Bildiğin kavak yelleri olmuş o. Berbat bir durum.
en yakın arkadaşa engel olunması gereken durum. "çok iyi olaydı ben yanımda tutardım" diyerek arkadaşını beladan uzak tutmaya çalışmalı insan. eski sevgiliyi kim takar.