bugün

Şimdi eski bir öğrencisine el öptüren, emekli bir öğretmen gibidir sensizlik.. Mahcubiyetinin yarısı; elini öpeni tanıyamadığından, yarısı bir an için çok önemli biri gibi hissetmiş olmaktan.. işte öyle utangaç bir duygudur sensizlik.. gecenin bir yarısı gelip konuverir insanın yanağının kıyısına.. iki dirhem hatıra, iki yarım gülümseme.. bir bakarsın; bıyığında ayran kalmış bir köy çocuğu gibi kokar aklın.. gülmekle ağlamak arasında gider gelirsin, salıncağın iplerine tutunup sallanan pembe elbiseli, kırmızı ayakkabılı, saçları örgülü, sevimli ve şehirli kız çocuğu gibi şaşkın..

Seni özlemek bu kadar güzelken, söylesene: sensizliğine nasıl kızabilirim ki ben? şimdi herkes sensizlik benim için.. kime dokunsam senin yankın.. kimle konuşsam hep aklımda farkın.. senin yanında hep ılık kalır diğer sıcaklar.. diğerleri ne yakar ne iz bırakırlar.. ve sen içime hep aynı uzaklıktasın.. belki yarın; belki yarından da yakın..

aslında belki anlarsın biraz düşünsen, neden korktuğumu yüksekten.. gecenin en yüksek yerinde durup, geleceğin güne dimdik sarkarken.. ya sen değilsen? ya değişmişsen? ya değilmişsen? ya ben seni değil de, sen sandığım birini sevmişsem? ve ölesiye özlemişken kavuştuğum da öleceksem? kim demiş aşkta komplo olmaz diye.. ya ben sensizliğinde oyuna gelmişsem?

Yarım santim düşününce seni, bir kilometre özlemek.. sen bilmezsin, aslında güzel şeydir: seni böyle sevebilmek.. sen bekletmeye devam et.. ben hep yolunu gözleyeyim.. biliyorum; sen de beni bensizken daha çok sevdin..

kabuğum..

karpuzum..

kirpim..

varlığına selam eder,

yokluğundan öperim..
(bkz: eyvallah koç)
senin yüzünden aseksüel oldum sanırım.
öldüm ben sevgilim.. kefenime sığamadım.. üşüyor ayaklarım.. kimse yokken gel sen.. avcunu sür toprağıma.. de ki: “ulan adam, seni ne sevdim..” inlesin toprak.. yağsın yağmur.. sen bilmezsin, yağmurun ana vatanı Van’dır.. inlesin kemiklerim.. sen bilmezsin, bedenim; iliğine kadar sana aşıktır..
Çaylaklık cezam oldugu için yazmayacagım.
Umarım mutlusundur. Şaka şaka.
Allah belanı versin geber inşallah.