bugün

çünkü senin mutsuz olmanı isteyecek kadar alçak değilim şeklinde devam etmesi muhtemel temenni.

not.sanırım duygusala bağladım amk.
iyi niyetli insan olayım derken yanlışlıkla kırolaşmak.
çok seven birinin sadece beraber olmakla değil ayrı olduğunda da onu sevmeye devam ettiğin göstergesidir..

ve arkadan.. http://www.youtube.com/watch?v=ZMW8uVTDXKM
ifade ediliş biçimini kıroluk olarak anlayanları gösteren dilek. ayrıca kro değil kıro olmalı.
eski sevgililerin mutlu olmaması gibi bir istek genelgeçer değildir bu sebeple biraz soru işareti yaratan istek.
külliyen yalan olduğu yüz metreden bağıran ifadedir.
Karakterlilik gostergesidir. Bir zamanlar guzel gunler gecirdigin bir insandan ayrildiktan sonra itin gotune sokmak nedir arkadas. Eger bunu yapiyorsan karaktersizsin, gelsin eksiler..
"bütün kırolar toplandık toplandık toplandık sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık" şarkısı bu isteği bastırabilecek niteliktedir.
sapına kadar adam olduğunuzu gösteren ifade. yalan olduğunu kıçını yırtarcasına haykıranlar kendisiyle barışık olmayan tiplerdir. nokta. net.
yalandan kim ölmüş derler atalarımız. bu söz de ona karşılık olarak söylenmiştir.
olayı kıroluğa bağlayan sakillerce anlaşılamayacak ifade. artı elli kere söyledik kro değil kıro olacak diye ama nato kafa nato mermer yağğnneee...
eski sevgilim olamasan da mutlu ol desem daha doğru olan söz.
Karşı taraf bunu sana dediğinde ben senin mutlu olmanı istemiyorum ama deyince bencillik olur bir de.
güzel temennide bulunayım derken sıçmak, sıçmayla yetinmeyip sıvamak...
"duanla mı yaşıyorum da bedduanla öleyim" gibi ikinci bir kıroluk ifadesiyle karşılık gelebilir. bence hiç bir şey dememek en iyisi.
kıroluk hakkında kitap yazmış insanın kro deyince çılgına dönüp bir anda eski sevgilisini hatırlayıp onun mutlu olmasını istemesi sonucu ağızdan çıkan bir sözdür.

başkaları onu bafilerken mutlu olacak merak etme sen de dedirtir.

edit: (bkz: bafilemek)
çok sayıda riyakar yavşağın zoruna gitmiş istek. iyi ki sözlükte yok bunlardan. hepimiz aslında çok doğal ve anlayışlı ve ayrıca iyi niyetli sevgi pıtırcıklarıyız anam. iyi ki kıro da değiliz. yoksa...aman allahım.
eski sevgili için görünürde iyi olan bir dilektir. ben o kadar iyi olamayacağım kusura bakma. benden başkasıyla mutlu olma sen. olma ki bana dön. alperen? duydun di mi beni.
eski sevgilisini sadece bafilenip bafilenmeme düzleminde değerlendiren cinsleri tespit etmeye yarayan turnusol.

ergenlik fena bir şey amk. çükünün götüne kaçtığı günler de gelecek genç dostum.
hatalı olan eski sevgili tarafından belirtilen iyi dilek. cümlenin sahibinin ilişkinin bitmesine sebep olması yüksek ihtimal. sap gibi bırakılıp gidilen kişi tarafından söylenmez bu.
sevgilisini bafileyemeyen buranın altını çiziyorum insanın başkalarının bafilemesi sonucu mutlu mesut hayatına devam etmesidir.

(bkz: ben mutlu edemedim başkaları mutlu etsin)

algısı dar iinsanlar için burada ki ironi: mutlu olmak = bafilemek.
ibrahim Tatlıses'ten "sen mutlu ol yeter." eşliğinde sevgiliden ayrılırken söylenebilecek cümle.
tekrar sevgilim olsan var yaaa... error error error kafasıdır.
eski sevgiliye artık sadece bir varlık gözüyle baktığınızı gösterir. kendisini hayatın içinde doğru konumlandırmış kişi yanisi kendisini tanımayı başarmış kişi söyleyebilir böyle bir söz. zor değildir. aldatılsan da değildir, suç sende olsa da olmasa da zor değildir. kendin için arzuladığın iyi şeyleri başkaları için de arzuluyor ve düşünüyorsan insansındır çünkü...yoksa bir sik değilsindir. hani var ya yalak ağızlarıyla mahalle içlerinde çekirdek çitleyip onu bunu çekiştiren amsalak karılar, kahvelerde pişpirik oynayan lağım akıllı adamlar haa işte tam o'sun. anca o kadar kendini başarmışsın. ne eksik ne fazla.
Bir tek dileğim var mutlu ol yeter.