bugün

pink floyd - (bkz: comfortably numb)
ona çay demlerken kaynar suyun kol'a dökülmesi sonucu oluşan yanık izi. ciddiyim yok böyle bir acı...
(bkz: ruj) geçmiyor lan.
yalanları. o yalanların bıraktığı izler silinmiyor be sözlük.
dudak icinde kalan ısırık morarigi
depresyon ona ilave olarak bitmiş bir insan...
ısırık izleri morarıklar bi kaç gün sonra geçer. ama anılar silinirmi. onunla gttiğiniz yerlere bu sefer onsuz gttiğinizde aklınıza o gün gelmezmi. ilk öpücük ilk dokunuş bunlar aklınızdan silinebilinirmi.
geçip giden zaman .
koluna onun isminin baş harfini kazıman.
şarkılar var oldukça silinmesi daha da zorlaşacak. tam unuttum diyeceksiniz, bir yerde otururken o şarkı çalmaya başlayacak.
(bkz: hey you)

http://www.youtube.com/watch?v=gELhNbDcLE0
bazen nefes almanız bile yeterlidir, eski sevgiliden kalan izleri yaşatmak için.
tende kalan kokusu.
yere çöp atmamayı öğretmişti duygulandım şuanda. *
mesajlar. gece gündüz okursun. daha dikkatli okursun harf harf, hece hece.
Yan yana olunca geçen tüm dünyanın derdi tasası, yaşadığını hissetmek.

Bunlara duyulan özlemin izi geçmiyor.
silebilir misin bende kalan dudaklarımın nemini
atamazsın biliyorum sende solan yüreğimi.

yaşar kurt- ver bana düşlerini.
Galeriden silinen ama zihinden silinmeyen fotoğraflar, sesi, nefesi.
silmek için harcanan harcanan tüm çabaların boşa gideceği ancak "zaman" marka siliciyle üstlerinin külleneceği izlerdir.
aynı evde yaşamış olmak.
saçlarınızı kurutan ilk ve tek erkek olması...
herkes ilişkinin uzunluğuna göre birtakım izler bırakır. kimisi daha derin izler bırakır kimisi daha sığ.
Silinmesi zor iz yoktur geçmemiş zaman vardır.

2 sene geçsin bir üzerinden yolda görmeye bile katlanamazsın.
zaman'ı imzalamış olması. şöyle ki: somut izler, anılar, hediyeler, hatıralar, kokular; bunların hepsi o günleri yaşandığı an gibi hatırlatabilir bünyeye. ama nihayetinde bir kutuda tozlanır, zihinde depolanır ve uçar gider hepsi. ama onunla yaşadığınız zaman"a imzasını atmış olması; işte hiç silinmeyen budur. o dönemden bir şarkı, o dönemki işiniz, o dönemde yaşanan toplumsal, siyasi bir olay, o dönemde alınan kararın sonuçlarının tecellisi vs. o döneme işaretçi olan ne varsa, ister istemez ucu o dönemin imzacısı sevgiliye çıkıyor.

kah acıtır, kah muzurca gülümsetir, kah özletir. ne olursa olsun -gerçekten sevdiyseniz- o dönemin adı o'dur.