bugün

Sevinç çığlıkları. Kurtulmanın verdiği dayanılmaz haz.
yeni sevgiliye asla ama asla gösterilmemesi gereken şeylerdir kalanlar, gelir beyaz bir kutunun içindeki hediyeler ve mektupları gösterir... neden yapar?sadece sizden hiçbir şey saklamak istemediğinden, değeri yoktur onun için sadece eşyalardır işte, dürüst olmak istemiştir.
boğazınız düğümlenir, bir yanınız size gösterilen dürüstlüğe ve sevgiye hayran olur, diğer yanınız "ne gerek vardı şimdi bunları göstermesine" der. ertesi gün uyanır hiçbir şey hissetmezsiniz ne sevgi ne aşk adeta sıfırlanmışsınızdır. devam etsem mi diye sorar devam edersiniz yeniden seversiniz onu, ama kalbinize yerleşmiş kıskançlık orada kutuya çakılmış bekler durur.
yaşanıldıgına sevinilen,bittigine üzülünen anılar.
sevgilinin "eski" sıfatını nasıl aldığına ve aradan geçen zamana göre değişir: bazen nefret.. bazen özlem.. bazen acı.. bazen alışkanlıklar.. bazen de sadece birkaç anı...
yatağa sinen kokusu... çıkmak bilmez...
özür çiçekleri, çiçeğin üzerindeki dünyanın en güzel sözleriyle bezenmiş bir kart, boş bir çerçeve, yanmış hayaller, insani güvensizlik veeee güçlü olmak zorunda olduğu için güçlü olan bir kadın.
gözyaşı bazen...
Somut kalan bir kıvırcık kucuk sarısın kız cocugu bıblosu.. Bakarsın bakarsın derın off ceker bır kac goz yası akıtırsın.. Yanında olmazsa olmaz gaz bır arkadasın mutlaka vardır, bıra damarlarda duramamakta cıkmak ıstemektedır. Alınan gaz ıle evın onune gıdılır.
- hemen ın asagıya al bunu benden bende bır seyın kalsın ıstemıyorum
- ya nereden cıktı bu saatte ıste gıt koy bır yere ınemem ben asagıya falan alırım sonra.
gazı alınmıstır bır kere
- olmaz ya gelırsın yada ben gelır verırım bırakamam dısarıda bende kalmasında
balkona cıkar
- ya koy dedım ya neden uzatıyorsun bak bır goren olacak sımdı..
- tamam o zaman atıyorum yakala
hoooooop ucar bıblo, buyuk bır sesle mılyon parcaya ayrılır...
%&+('=!/=é?_é!%&^
Telefon kapatılır yuksek bır sesle,
- bıblonada sanada, bundan sonra benı arama tamammı hıcbır bagımız kalmadı artık senınle + olm sende gozume gozukme bır sure senıde mılyon parcaya ayıracagım..
denır ve olay mahalınden uzaklasılır. ılgınc bır enstantenedır.

Eskı sevgılıden bırsey kalmamalıdır. Ic cekınerek hatırlanma olmaması ıcın kalan hersey ıade edılmelıdır. Gerıye donup bakılmamalıdır...
parfüm kutusu+fotoğraflar+anılar ve boşa geçen zaman
belkı sırtınıza belkı kalbınıze saplanmıs bır hancer.
doydugun zamandir belki de, pismanligini dusunurken kaybedersin sicakligini hisslerinde ise hala onun kokusu yatiyordur..
maneviyatta istenmese de kalandır, kokudur, iç acımasıdır ama geçerdir geçene kadar yaşananlardır kalan, özlemdir mutlu günlere sonra eskimesine nedenler hatırlanır yok canım denir neden pişman olayımdır. eşya anlamında hiçbir şey kalmamalıdır gözünü kırpmadan atmalıdır. maneviyatta atılmalıdır hem de en kısa zamanda. dönüp arkaya bakılmamalıdır. üstüne bir çizgi çekilmelidir * budur.
bazen hafızanızı kaybetmek isteyecek kadar bir yığın anı. ismi zikredildiğinde etrafınızı kaplayan anlamsızlık. soru ekleriyle başlayan cümleler kurma.
siyah kazaklı bir resim sadece şarkıda kalan .
insanın kendisidir geriye kalan.

(bkz: hayat devam ediyor)
(bkz: bekleme yapmayalım arkadaşlar)*
eğer biraz kafayı kullanırsanız, bi bok kalmaz, çok affedersiniz...
(bkz: yildiz teknik üniversitesi)
yastıktaki saç teli ve teninin bitirici kokusudur insanı delirten, ağlatan...
unutulmayan anılar ...
o gider, siz kalırsınız, yalnız, tek başınıza.
sevgi.
kısa bir süre içinde olsa , geceleri yasanan yoğun duygusallık...
kalbini anılarla heycanla çarptıran, iyiki yapmışlığın yüzünde verdiği o gülümseme ve depresyon hapları...
somut olarak hediyeler soyut olarak ise kafa şişkinliği.
bir saç teli!