bugün

Iki dakika konusma ile nicin "eski" oldugunu anlayacagin kisidir.
bundan 1.5 yıl önce sevişmeden bile saatlerce öpüşürdük sonra dudaklarımız birbirine yapışır halde uyuya kalırdık, karanfil esanslı o tuhaf parfümünün içime çeke çeke durmadan gözlerinin içine bakardım.tenlerimizi kendimizinmişçesine okşar, yüzümüzün çizgilerini beraber ezberlerdik.
şimdi ise o başkalarıyla ben başkalarıyla düzüşüyorum ve bu ikimizinde umurunda değil.

beni ona bir daha dokunamamak veya bir başkasıyla yaşadığı zevk dolu anlar üzmüyor, beni üzen tek şey bunların gerçekleşmesinin umrumda olmaması.
belki sağlıklı ruh halindeyim ama bir daha nasıl giderim nerden giderim bilmiyorum.
sevgilinin eski olanıdır. "tanımsa al sana tanım" tanımı.

facebook'taki 'eski sevgili' psikolojiye zararlı:

http://kadin.milliyet.com...htm?ref=milliyet_anasayfa
Eskiler alıyorum, Alıp yıldız yapıyorum hezeyanlarına gerek yok aslında... seni gözden çıkartmış zaten yol vermiş, ya da sen yol vermişsin çoktan... geçmiş takıntılarından arınıp, silkinip kendine gelip, kendi yağınla kavrulmayı bulunduğun ortamla mutlu olmayı bilmek durumundasın... unutmamalısın ki En parlak gelecek, unutulmuş bir geçmişin üstünde yükselir.

adı üstünde eskimiş işte, eski.
geldi ve geçti.
hic unutulmuyan hala cok ozlenen ve her zaman yaninda olsun istenendir.
unutulanı ve unutulmayanı olarak ikiye ayrılır.
yenisiyle mutluysanız eski sevgili artık sadece hey gidi olarak anılır.
terk ettiğin veya terk edildiğin kişidir.

doğum günümde parfüm almış, ben s.ktir git dedikçe kıçımda dolanan ve bırakmayan, nefret ettiğim ama karşı koyamadığım, değerimi terk ettikten sonra anlayan aptal, tam vicdanımın tavan yaptığı sırada karşıma çıkıp kendini sevdiren, hayırı kabul etmeyen, uzun boylu, güzellik göreceli ama bence normal güzellikte biri. sadece acıyorum. ama kızamıyorum.

gelmesi gereken edit: yıkılmaz tahtım ayık ol tatlım adlı mesaj.. bu kadar kevaşedir...
unutulmayandır, kıyaslanandır, yerini doldurmaya çalıştığındır, terk ettiğin ama pişman olduğundur, terk edildiğin ama peşinde koşturduğundur, candır, canandır ama artık yoktur.
Olmaması hayatta bulunmaması temenni edilendir. her zaman ilk denemede mutluluk bulunsa keşke. Ama olduğu vakit tanımı duruma ve kişiye göre değişendir. Bazen kapanmayan bir yara, bazen keşke hiç olmasaydı denilen bir hata, bazen bir utanç hatta, bazen sadece geçmişe ait bir insan, bazen değerli bir hatıra, bazen ismi yerine türlü türlü küfürler söylenen bir kin, bazen bir hoca, bazen ciddi vakit kaybı ve boşluğa düşme sebebi, güven kaybı ve kırık bir kalptir. Eski sevgili çoğu zaman eskide kalamaz, yada eskide kalması zaman alır. En tehlikeli durum budur. Bu durumda yeni sevgilinin en büyük düşmanıdır.
eski ben'in sevgilisi olan kişidir.
Gidişinin kendince mantığı vardır , dönüşünün sence hiç mantığı yoktur.

Nitekim her ikisi de birbiriyle karşılaştırılamayacak kadar yaralar. Sen Levent Yüksel'den kadınımı(*) söylerken , o sana Sezen Aksu'dan Kaçakla(**) yanıt verir.

Her türlü döner , her türlü gömer.

(*) http://fizy.com/#s/1ajfwy
(**) http://fizy.com/#s/1agvy0
bok yiyesicedir.
bi sarkiyla geldin tekrar aklima ve fark ettim, seni o kadar ozlemisim ki.. en yakin arkadasimi, eski sevgilimi, dostlugunu.. gormeyeli bir yil olmus, soguk bi merhabanin ustunden gecen bi yilda sadece attigin mesajlar kadar mi aklina geldim acaba? yoksa zaman zaman kendini telefondan uzaklastirdigin oluyor mu? dudaklarim dudaklarina degmeyeli iki yil olmus, ne kadar uzun zaman. hem ozlemisim o hissi hem de sanki dunmus gibi yakin. sana da oluyor mu acaba bu? daha dunmus gibi hissederken ozluyor musun ayni zamanda? bu isin bittigini kabullensen de hala bana ait hissediyor musun kendini? benim gibisini bulamazsin diyordun ya hani hep beni kizdirirken; belki bulurum senin gibisini ama bi daha senin gibi goremem kimseyi.
yasattiklari yuzunden geberesice serefsiz adi kopek diye laf etseniz de, olur da operasyona giderse basina bir sey gelmesin diye dua ettiginizdir. manyagim ben. akillanmam da.
TECRÜBE,DENEYiM.
yakın arkadaşken sevgiliye dönüşen ama sonrasında türlü türlü mallık yapıp ve ortada fol yok yumurta yokken terkip gidendir. dün gece ansızın aramıştır tesadüfen. çalıştığı şirketin almanya ayağına temelli gideceğini söyleyip helallik istemiştir. her türlü mallığı yapmış olsada eski yakın arkadaştır aynı zamanda. değerimi mi anlamıştır, eski yakın arkadaş olduğumuzu hatırlayıp helallik mi istemiştir ya da başka bir şey mi sebebi bilinmez ama yine de aramıştır ve yaptığı şeyler çok saçma olsada bu son yaptığı hoşa gitmiştir. tabi ki hakkı helaldir ve en güzel şeylerin hep onu bulması temennisi vardır. evet iyi 2 sevgili olamadık ama iyi 2 arkadaştık, keşke arkadaşlığımız bozulmuş olmasaydı...
eski eskidir. eski kalmalıdır.
unutulmamalıdır ki; eski iyi olsa yenisi olmazdı. hayale kapılmamalısınız çünkü artık olmaz o iş.

ne o geri döner;
ne dönse siz kabul edebilirsiniz;
ne de kabul etseniz bile mutlu olabilirsiniz.
allah belasını versin'dir.
eski olduğu için mi eksilir hayatmizdan yoksa eksildiği için mi eskir bilinmez hep bir sorunsaldir.
her ne kadar eski dahi olsa biriyle birlikte görüldüğünde yürek burkandır.
biten sevginin ardından bakılan kişi. önümüzdeki maclara bakıcaz derken 90+ yı oynuyor oldugumuz ikircik.
ne kadar unuttum desek de taştan bir kaldırım bile onu hatırlatır. eski sevgili seni her yerde bulan anılardır.
olmayandır. *