bugün

ben hiç oynarken sık sık hatırladığım yaşam formu.
uzaklarda bir yerlerde; saçını toplarken, çayından bir yudum alırken ya da martılara yem atarken, geçmişte kalan ilişkinin güzel hatıralarının aklına gelip gelmediği merak edilendir.
gözlerinde gökkuşağının tüm renklerinin göründüğü, gülümsemesindeki pırıltı dünyanın tüm altınlarında bile olmayan, saçlarının kokusu burundan gitmeyen, en sonundaysa bırakıp gittiği hatırlanandır.
kola parfümü sıkılıp koklanan, bilekler kesilen, ama bunları haketmeyen kişi..
içki masasına meze yapılan, unutulmamış insan..
kullanıcı adı olarak alınırsa direk popüler olunacaktır.
olmaması gereken sevgilidir. sevgili dediğin 1 tane olmaldır.
zahir'den

" ... bazı şeylerin gitmesine izin vermek işte bu nedenle çok önemlidir . onları serbest bırakmak . gevşek olanı kesmek .insanların hiç kimsenin işaretli kağıtlarla oynamadığını anlaması gerekiyor ; bazen kazanırız ve bazen kaybederiz ... "

adı üstünde , eski artık eskii .
2 sayfa * entry postalandigina gore birturlu kafalardan postalanamayan sevgilidir
''artık aşkımız bitti arkadaş kalalım dedi güle başka isim versen değişik kokarmı'' bu güzel lafı söyleten hede.
Pazartesi

Şuan saat 12yi geçti. Camı araladım öyle bi odam havalasın die

Ufak bi kelebek girdi içeriye usulca sokuldu yanıma megerse ilham perisiymiş o nerden bileyimki; o sölüo ben yazıyorum işte kalbim yerinden çıkacak gibi atıo şuan! o kadar mutluyum ki senin gibi bi sevgilim oldugu için hayaller dünyasındayım sanki. Ummadığım anda çıktın karşıma, rüyada gibiyim seninle beraber
Bian uyanır gibi oldum, kalbime baktım yerinde yok, ufak bi not buldum başucumda kalbimi senin çaldığın yazıodu!.. evet kalbim sende biliyorum ona ii bak olur mu, üzme onu
Sana gerçekten çok ihtiyacım var sevgiyi,aşkı tatmayalı çok oldu beklide hiç olmadı. Eger onları sevdiysem sana olan duygularımın henüz bi adı yok demektir. Bunları okuyunca belki inanmayacaksın , belki güleceksin , belki utanıpta yüzüne söyleyemecegim duygularım bunlar, içimdekileri yazıyorum
iNAN BANA!..

Birazdan sözcükler bir veda için hazırlanacak sevgileri bağlanışları anlatacaklar. Sana en çok seni ne kadar çok secdiğimi söyleyecekler ve işte hepsi bu kadar olucak belkide
Şimdi ben tam bana göre bir hareketle damdan düşer gibi kendimi anlatayım sana duygusal hafif şımarık birazda kendine güvenen (herkes gibi) biriyim şimdi nie anlatıosun bana bunları ben gizemden hoşlanıyorum diyeceksin sana anlatmasam yıldızlara anlatıcaktım istedim ki sana anlatayım da belki benim hakkımda fikir edinirsin çünkü ben büyük bağlanışlardan önce anlaşılmak isterim
Hayatımda kişilerin hep bir sıralaması vardır son dönemde bu sıralama öyle karıştı ki anlaşılmaya ihtiyacım duydum.
Anlaşılmak dileğiyle; umut ettim
Ewet neydi bu saçmalık dersen kızmam sana çünkü tüm fonksiyonlarım iptal durumda ve ben her şeyi yeni baştan yaşamak istiyorum seninle kaybettiğim zamanları telafi edebilmek için.
Bir gün daha yaşandı ve bitti küçük sewinçleri ve küçük kederleriyle herhangi bir gündü çok önemli değildi seni düşündüğüm bi kaç andan başka
Bilirim herkes payına düşeni yaşar ve her yeni günde hep değişir birseyler sende kendi payından bir hatıra seç ve o ben olayım UNUTMA,BENi UNUTMA
Bilirsin UNUTULMAK dokunur ya her insana sende kendi payından bir hatıra seç ve o ben olayım unutma,beni unutma

Hayat geride bıraktıklarımızdan ibaretmiş ve Hala geleceğe adadığımız

Sana daha çok sarılmak istiyorum. Kokunu daha çok içime çekmek istiyorum hep yaptıgım gibi. Çünkü senin gibi kokmayacak hiç kimse ve yerini hiç kimse alamayacak

Bu kadar duygusallıga ne gerek var trajik hale getirdin olayı alt tarafı taşınıyorsun diyebilirsin. Ama hiç öyle değil bu gidilen yollar herkesi aldı benden

Bu yalnızlık paranoyası neden sence!... tam işte budur dediğim anda kaybettim ben en çok yalnızlıgı kaybettim işte bu yüzden bir tek beni yalnızlığım bırakmıyor. Sımsıkı sarılıyorum,kokusunu çekiyorum içime.. dimdik ayakta durmama yardım eder hep
Gerçekleri bu yüzden sewiyorum. Hayal kırıklığına ugramıyorum

Şimdi konumuza geri dönelim bu mektup sana veda etmiyor çünkü o kadar çok şey varki yaşanacak yazılacak sıkıcak belkide seni

Diyeceğim şu galiba hayatımdaki yerin kokunu unutmamak için sarfettiğim çaba önemli unutma!...

SENi SEViYORUM

bu mektubu yazdıktan 10 gün sonra kavga ederek ayrıldığımız insan ya çok iyi yalan söylüyor yada ben çok safım...
bazen vazgeçilemeyendir. ayrılmışsınızdır, bitmiştir. aklınız kabul etmiştir çoktan, gitmesi daha iyidir dersiniz. ama kalbiniz hep yalanlar bunu, hangisi gerçektir bilemezsiniz. bir tarafınız eksik kalmıştır. alışkanlıklar vardır. sabahları aramak vardır günaydın demek için.. mesaj atmak vardır. unutamazsınız. gümm diye düşer gecenin bir vakti sol yanınıza.. yine de zamanla alışırsınız bu duruma, gittiğine inanırsınız "eski" sıfatını yakıştırırsınız. dua edin ki tam unuttuğunuz anda çat diye bir mesaj gelmesin telefonunuza..
--spoiler--
Şarkılar anlatırdı maceramızı
Şarkılarla güler ağlardık şarkılarla
Çiçekler denizler gök kıskanırdı
Bahçeler ayak sesimizden tanırdı
Düşerdik yollara kuşlar gibi baharla
Şimdi o günlerden yüreğinde iz var mı
"Anlat bana ey sevgili aşkın bu kadar mı?... *
--spoiler--
geçmişte ilişki yaşadığın insana kullandığın tabirdir. eski sözünden ötürü kötü bir tabir de denebilir. yeni sevgili ise güzeldir olumludur.
istanbullular için şehrin diğer yakası gibidir. Gidilmesi de dönülmesi de zor olan. Belki de tüm o zorluğa O'na varırken göreceğiniz manzara için katlanılan, hele ki geçen gidişinizin tadı damağınızda kaldıysa eski sevgilinin gözleri sultanahmet olabilir ya da ortaköy'de kumpir yemek kadar lezzetlidir dudakları. eski sevgili kalbimize acımasızca sokulan son hançerdir ve onun açtığı yarayı tedavi edecek o sihir çoktan unutulmuştur en usta büyücüler tarafından bile. eski sevgiliye gidilir; ama dönüldüğünde geriye kalan koca bir şehrin enkazıdır, korkulanın başa gelmesi de budur işte.
(bkz: yaredir sinede eski sevgili ya da kim bu öküz) *
aradan yıllar geçmiştir, sahi kaç yıldır görmüyosunuz birbirinizi, birgün arkadaşlarınızla bir cafeye gidersiniz ve karşı masada onun gülüşünü görürsünüz, yoksa o yanındaki yeni sevgilisimi diye düşünürsünüz, derken oda sizi farkeder, istemeden de olsa yüzü düşer, duvarlar üstünüze gelmeye başlamıştır artık ve bir bahane ile kalkılır mekandan. eski sevgiliyi unutamayan bir bünyeye acı verir, hiç kanamaz dediği yerlerini kanatır. sonra hayat devam eder.
eski sevgili, araba modeli gibidir..sezonu bittikçe yüzü değişir.
bazen sizin onu kullandığınızı dusunur.ve onlara verilecek en iyi cevap:
/amacım seni kullanmak olsaydı ilişkiyi bitirmez seni gercekten (!) kullanır öyle bırakırdım.. ama sen benm dediklerime inanmayacak kadar inançsız, we içten söylediğim herseyden kuşku duyacak kadar septiksin!! beni tanımıyosun bile.. eğer tanımış olsaydın böyle şeyler dusunmezdin.. ben bana yapılmasından hoşlanmadığım nefret ettiğim şeyleri baskasına yapmam!! kullanıldım ama kullanmam asla(!) seni daha fazla üzmemek için bunları yaptım.. ama diyorum ya sen bunları anlayamazsın... / olur herhalde..
sık sık arayıp sinir eden kişidir. telefonu açmayınca bir yakınınızın telefonunu arayıp zehir saçarlar.
üstad karacaoğlan'ın şu dizeleriyle son noktayı koydurttuğu kişidir .

güzel ne güzel olmuşsun
görülmeyi görülmeyi
zülüflerin tel tel olmuş
örülmeyi örülmeyi

mendilin yuğdum arıttım
gülün dalında kuruttum
adın ne idi unuttum
sorulmayı sorulmayı

çağır karacoğlan çağır
taş düştüğü yerde ağır
yiğit sevdiğinden soğur
sarılmayı sarılmayı .
ayrılığın üstünden 2 sene geçmiş olmasına rağmen, elinde bir yüzükle kapınıza dayanıp seni hala çok seviyorum evlen benimle diyip şaşırtan versiyonları da mevcuttur.
onunla olmak istiyorum diyen , artık olmayan sevgilidir...
sonra görüyorsun ya..
hani yıllar sonra..

konuşuyorsun..
bir-iki kelam..
"ablanın okulu nasıl gidiyor" diyorsun.. "mezun oldu bile çoktan" diyor..
"aklım eskide kalmış" diyebiliyorsun sadece..
çünkü zaman geçmiş üzerinden..

sonra diyor ki sana "ya noldu sana? bir garipleşmişsin.. konuşman.. tarzın... " diyor..
oysa sen kendini bulmuşsun.. asıl kimliğini..

"halim gayet normal.. hatta daha da memnunum" dersin..

yıllar bizi farklı yollara savurmuş eski sevgili..
o zaman da "biz" olamamıştık.. şimdi de olamayız..
eski sevgili egzotik meyveler arasında çok değerli bir yere sahiptir. Protein, mineral ve vitaminler gibi günlük alınması gereken besinlerin önemli bir kısmı bu besinlerden
sağlanabilir. eski sevgililer olgunlaştıkça içerdikleri C vitamini miktarı da artar. içerdiği karbonhidrat da tabi şekerlerden gelmektedir.

eski sevgili enerji veren bir besin olması sebebiyle gelişmekte olan çocuklar, hamile ve emziren bayanlar için mükemmel bir kuvvet deposudur.
eski sevgili'nin eski zamanlardan beri bilinen inanılmaz bir özelliği vardır. Sindirimi en kolay meyvelerden biri olmasının yanı sıra diğer besinlerin kolayca sindirilmesine de katkıda bulunur. eski sevgili de bulunan papain adlı enzim yiyeceklerdeki proteinin sindirilmesine yardımcı olur ve özellikle mide suyu eksikliği olması ya da midede çok fazla oranda sağlıksız sıvı bulunması durumunda hayli etkili bir maddedir. Düzenli yendiği takdirde kabızlığa, kanayan basur ve kronik ishale iyi gelir. eski sevgili'nın eti yumuşatıcı özelliği de keşfedilmiştir.
Bu bilgilerden yararlanarak özellikle Hindistan' da et yemeklerine papaya ilave edilerek etin daha yumuşak ve daha kolay sindirilebilir hale gelmesine katkıda bulunur.
Hem papaya'nın suyu bazı cilt bozukluklarına da iyi gelmektedir. içinde irin oluşumu olabilecek şişkinliklere ya da doğrudan irinlere, siğillere, sivilcelere, nasırlara, normal olmayan dışarı uzanan deri çıkıntılarına iyi geldiği görülmüştür.
eski sevgili'nın sıvısı kozmetik olarak çillere ve güneşe maruz kalma sonucu oluşan kahverengi lekelere iyi gelip derinin pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamaktadır.
eski sevgili çekirdeğinden yapılan macunlar, mantar gibi değişik cilt hastalıklarına sürüldüğünde de olumlu sonuçlar verdiği görülmüştür.

Olgunlaşmamış eski sevgili'ler genelde sarıyla karışık yeşildir ve baskı uygulandığında serttirler, olgunlaştıklarında renkleri yarı sarı yarı yeşil durum alır ve basıldığında biraz daha yumuşak bir his verirler, derileri pürüzsüzdür yaralanma izleri ya da aşırı yumuşak bölgeleri yoktur.
eski sevgililerı kesmeden yada doğramadan önce yıkayınız. Kabuklarını bıçakla soyun ve ortadan boylamasına ikiye kesin ve çekirdeklerini çıkartın. istediğiniz gibi dilimleyin.
eski sevgili, taze olarak tüketilmesinin yanı sıra, meyve salatalarında, meyve suyu olarak, kokteyllerinizde, pasta yapımında kullanabilirsiniz. Ayrıca, yemeklerinize aroma ve lezzet katmasının yanı sıra dondurma yapımında da kullanabilirsiniz.

Eğer olgunlaşmamış eski sevgili alınmışsa mutfakta güneş ışığından uzak bir yerde 2-3 gün saklanabilir. Olgunlaşma projesini hızlandırmak için genişçe ağzı kapalı kağıt bir torbada elma, muz, armut gibi etilen gazı üreten bir meyveyle beraber 1-2 gün bekletebilirsiniz. Eğer eski sevgili'yı uzun süreli bekletmek istiyorsanız plastik bir çantada sebzelikten uzak bir yerde buzdolabında saklayabilirsiniz.

100 Gr. Yenilebilir eski sevgilinin Besin Değerleri
Analizler 100 Gram eski sevgili
Su (g)
88,83

Enerji (kcal)
39

Enerji (kj)
163

Protein (g)
0,61

Yağ (g)
0,14