bugün

Bir zamanlar olsun diye can atarken bir süre sonra umrunuzda olmayan durumdur.
eski sevgiliden yeni sevgili olmayacağı gerçeğidir.
geneli hayal kırıklığıdır.
sonuçta bu, bir kere deneyip, sıkıldığın ya da beceremediğinde bıraktığın bir hobi değildir.

her seferinde yeniden umutlandırıp, yeniden yıkar.
bir iki kez yaşadığım bir durumdur. tükürdüğünü yalamaktır. ama arada insanın da aklına gelmiyor değil. özellikle geceleri mesaj atasınız geliyorsa, zorlamayın atın o mesajı. bugün atmazsan yarın atacaksın çünkü.
(bkz: eski sevgilinin yeni sevgili olmasi)
araştırmalara göre insanların %20si eskiye falan bakmayıp işi götürüyo. kendimden de biliyorum gerçi.
henüz senelik ilişkide 14 kez yeniden sevgili olan türü gördükten sonra beni ürkütendir. fena hâlde alışkanlık yapıyor sanırım.

ayrıca normal bir ilişki yaşayıp, ilişkiye dair sebeplerle ayrıldıysanız, 'yeniden sevgili olma' durumunun daha en başında neden ayrıldığınızı hatırlatacak bir mallık yapacaktır.
göle yoğurt çalmaktır tutmaz. eski eskide kalmıştır, kemik aynı yerinden iki defa kırılmaz, şimşek aynı yere iki kere düşmez gibi birçok klişe ile destekleyeceğim önerme.

(bkz: klişeler)
eski tadı vermeyecek ilişkidir. eskidir adı üstünde. siz burnunuzu sildiginiz peçeteyi kurutup tekrar kullanır mısınız? yaparsınız siz çirkin ibneler.
istenendir.

ben kimseyle uğraşamam, yeni bi insanın nazını çekemem tekrar tanımakla da uğraşamam. aynı suda iki kere yıkanılmaz geyiklerini de geçin. herkes istediğiyle olsun.
turşu suyu yüzünden ayrıldıysanız, doğru olandır.
gereksizdir.aynı şeyler tekrar yaşanacak ve ilişki tekrar bitecektir.
Denenmişin denemesi olmaz.
(bkz: dediğimi yap yaptığımı yapma)
Aranızdaki sorunları ortadan kaldırdığınızı gösterir. Eğer gerçekten seviliyorsa yapılabilir.
gayet normaldir.

ilişkiye 6 sene ara verdikten sonra ilk buluşmada evlenme teklif etmistim. 8 yıllık evli, çocuklu ve mutluyum.
Hata dır . Eski sevgiliden dost , eski sevgiliden sevgili olmaz demiş atalarımız .
(bkz: yine mi bamya)
ilk seferde yeterince hayatını karartamamışım bi daha deneyelim bu sefer kendime güveniyorumun bi şeklidir.
hatalı bir yönelim ve seçimdir, yüksek ihtimal sonucu yine ayrılık olacaktır.
iki sevgilinin tekrardan bir araya gelmelerini sağlayacak tek şey birinin veya ikisinin pişman olması durumudur.
pişmanlık geri dönüş için geçerli bir sebep değildir.
pişmanlık sebebiyle geri dönenler affedilmemeli ve pişmanlıklarının altına sığındıkları için giden kişilerin gidişleri göz ardı edilmemelidir.

örneğin, insanlar pişman ölür.
--spoiler--
her ölen pişman ölür
--spoiler--
an gelir-atilla ilhan

ama hiçbiri geri dönemez.çünkü geri dönüş için pişmanlık affettirici bir neden değildir.
tanrı düşünce sisteminde bu böyleyken?
bre aciz mahlukatlar siz tanrıdan daha mı iyi bileceksiniz?
(bkz: mutsuz son)
Ne kadar eski olduğuna bağlıdır. Aradan 3-4 yıl geçtikten sonra tekrar birlikte olsanız da yine ayrılırsınız, hem de daha kısa sürede.
hala seviyorlarsa neden olmasın.
yokluğun somut halidir.
3 yıl önce vizesi biten arabayı tüv'e sokmak neyse buda odur derim.
Bir ust versiyonu eski esle yeniden evlenmek olan olaydir.pek tavsiye edilmez.