bugün

Bugün serviste önümde oturan kızın parfümü eski kız arkadaşımın parfümü ile aynıydı. Şöyle bi yamuşasım gelmedi değil.
Naftalin kokusu çünkü annem çeyiz sandığını her açtığında ayni koku yayılır.
Yağmurdan sonraki toprak kokusu.

sonbahar yağmurunu sevmem ben, sonrasında gelen toprak kokusunu hissedince ağlarım. En kötü haberleri aldığımda, sevdiğim insanların ölümünü duyduğumda, ilk kez yalnız kaldığımda, kaybettiğimde burnumda o toprak kokusu vardı..
kahve kokusu üniversite sınavına çalıştığım zamanları hatırlatır.
Öyle bir koku hafızam var ki bir kokuyu duyduğumda, o kokuyu ilk duyduğumdaki sahne olduğu gibi gözümün önüne geliyor. En son 3 yaşındaki bi olayı hatırladım bu şekilde. Öyle bi hatırlama.
kendi isimli kız parfümü.
aradan yıllar geçsede unutulmayan ve koklandığında sizi alıp başka bir yere götüren, bir anlık beynin flashback yaşamasıdır. şimşekler çakar, o kokunun size hatırlattığı şeyi hissedersiniz. ve büyük ihtimalle içiniz erir.
birlikte önce roma sonra viyana sokaklarında dans etmiştik. lolita lempicka evet.
anason kokusu. ne zaman rakı görsem anasonu koklasam eskiler gelir aklıma o gelir aklıma.
(bkz: verdure blue) kokusudur o eskide ne varsa alır gelir.
angel diye bir bayan kokusu vardi, o'dur. daha cok koku vardir tabii. ama biri iz birakir iste amk.
Bimin ilk girdigimdeki kokudur.
kokulu silgidir.
Bir arkadaşım vardı hoş ilkokula gidiyorum liseye geçicez, tam bir ergenlik.
Arkadaşın biri okula hep parfüm getirir Sınıfa sıkar o parfüm elden ele güzel kokmak Amaçlı sınıfın bütün erkeklerinden geçerdi o parfümüm kokusunu keşke unutabilsem hep yaptığım salaklımları aklıma getirir bu aralar bütün erkeklerde sıkıyo zaten ne varsa neyse sınıf her zaman ağır bi erkek parfümü kokuyor eee artık hocalar Dayanamadı çünkü nerdeyse 1 günde yarısını bitiriyolardı sınıf Felç, hele Sınıfa ÖĞRETMEN girince neyse birgün türkçeci Dayanamadı arama yaptı ben Safoz o gün antremanım var ter kokmayım diye parfüm getirmişim çantada benim parfümü buldu kız parfümü amk bu benden bulmasın mı bütün kızlar diyo hocam bu erkek kokUsu kız parfümü değil Valon sıkmadı falan piç kadın benden buldu onu Yüzünden müdürün yanına gittim Çıkışta burdan özür dileyerek Söylüyorum Sözlük ama içimde kalmasından iyidir .burnu koku almayan bir oruspu çocuğuydun türkçeci seni zaten kimse sevmezdi... Belki okursun...
Manavda Çıraklık yapardım yazları o zamanlar 14 yaşlarındayken, manava mütemadiyen gelen çok güzel bir abla vardı mekan çok güzel kokardı cocuk aklı sordum Blendax mış kokan.yaş 33 her Blendax kokusunda abla aklımda bugün gibi.
1 yıl boyunca sıktıgım parfüm vardı okula giderken sıkardım. şimdi her kokladığımda o seneki anılar gelir aklıma. güzel şey.
Sırf bu hissi yaşamak için sevdiğim birinin kokusunu öyle bir çektim ki onun soluduğu nefesi...inş bu kokuyu bidaha solurum diye işte o zmn sevgilim tekrar yanına geleceğim.
Pino.
cam şeklinde bir şişesi vardı. dayım kullanir di

beni çocukluğuma götürür

bir de hacisakir lavanta.

Çocukluk banyolarimin vazgecilmezi.
Annemin bir parfümü vardır bellissimanın. Kendimi bildim bileli ne zaman dışarı çıksak onu kullanır. Bazen hala sıktığında küçüklüğümü, annemin elinden tutup kadıköye, fikirtepeye, ümraniyeye, fatihe gittiğimiz günleri hatırlıyorum ve bu beni hüzünlendiriyor. Keşke hiç büyümeseydim, annemin elini tutmadan gezmeyen küçük bir kız olarak kalsaydım.
hastane kokusudur.
4 yıl önceki kısa süreli oda arkadaşımın parfum kokusu. yıllarca nedir bu koku diye aklımda kalırken, ysl manifesto imiş. çok güzeldir.
tütün kolonyası babamın işten geldiğini hatırlatır.
naftalin kokusu eski zamanları.
çorap kokusu.
üniversitede ki ev arkadaşımı hatırlatıyor.
(bkz: sigara)
Bu aralar bir parfüm kokusudur. Buram buram hatırlatıyor.
Bir bayan için onun zihninde yer eden erkeğin parfüm kokusudur. Hatırlamak da istenmeyendir kimi zaman.