bugün

ilişkide birinin kadın birinin erkek rolünü oynadığı halde sadece fizyolojik eşlik taşıyan insanların heteroseksüelitenin getirdiği her şeyden faydalanmak adına gerçekleştirdikleri evlilik.
türkiye'de henüz yasal olmayan ancak ingiltere ya da hollanda gibi ülkelerde yasal olan evlilik çeşididir.
avrupada 80 li yıllarından başında gelen ekonomik rehavet ve sosyal kaynakların bolluğu insanların yaşam amaçlarını saptırmaya başladı*, ve böylece eşcinsellik arayış içinde ve ahlaki değerlerini yitirme sınırılarında olan avrupa geçliğine yeni bir oyuncak gibi geldi ve taa ki bu güne kadar bu tavır artarak devam etti ilk baştaki hukuki engeller eşcinsel parlamenterler tarafından kaldırılarak eşcinsellik yasal hale getirildi ve eşcinsel evlilik avrupanın bir çok ülkesinde yasal hale geldi, evlilik gibi ulvi bir kurumu ahlaki yozlaşmanın son noktasında olan kişilerin bu duruma dönüştürmesi tabiki üzücü ama bizim bildiğimizi onlar bilmiyorlar biz öğretmekte anlatmakta geçmi kaldık acaba?, avrupabirliği uyum sürecinde özgülüklerin engellenmemesi çerçevesinde yakında ülkemizde de eşcinsel evliliğin serbest olacağı kanısındayım ve bu tür evlilikte bulunan sapkın ruhlara allahtan bir an önce acil şifalar dilerim.
yaradılanı severiz yaradandan ötürü * sözüyle hareket edersek eğer, hoşgörü ile yaklaşılması gereken durumdur. kurumdur...
ekleme:beyanımın kötülenmesi üzerine yazıyorum.kötülenebilir aslında herkesin hemfikir olma ihtimali yok.sözlerimi tam anlatamamış olabilirim.
hiç kimse hatta eşcinsel olanların bir kısmı da dahil çocuğunun eşcinsel olmasını istemeyebilir. ama, çok farklı sebeplerden insanların sevdikleri eşcinsel olabilir de...burada iki yol var insanın elinde birincisi sevdiğinden dolayı sevdiğinin durumunu kabul etmek, ikincisi sevmesine rağmen sevdiğinin durumunu reddettiğinden sevdiğini de reddetmek.ikinci şık her iki kişiye de acı verecektir bu muhakkak.iki şıkkı seçen de insandır birini yapan daha doğru yapmıştır denilebileceğini düşünmüyorum.
bir de eşcinsel olan şahsın sevdiğimiz biri değil de alalade halktan olması var. burada da iki seçenek karşımıza çıkıyor ama, burada ikinci seçeneğe yönelim kişiye karşı herhangi bir sevgi duygusu olmamasından dolayı daha çok oluyor.
düşüncem ilk cümlemde belirttiğimin aynısı. bence sebeplerini bilmeden kişiyi eşcinsel diye suçlamak onlara yapılmış en büyük haksızlık.ayrıca en çok hayret ettiğim şu; biz allaha farklı dinlerde olsak da inanan bir toplumuz. inanmayanımız çok az. peki allahın yarattıklarından nefret etmek, allahtan nefret etmek anlamına gelmez mi? bu son soruyu sadece eşcinseller için sormuyorum kendime her alanda soruyorum. bazen cevabım nefrete devam olmakla beraber, bazen ve sıklıkla daha hoş görülü olabiliyorum.
evlenmek isteyen s..ktirsin gitsin amsterdama dedigim baslık,ilerde cocugumu parkta dolastırırken bankta opüsen 2 tane kazık kadar herifi ne diye acıklarım yavrucagıma diye sordugum olay.
iki hasta insanın, hastalıkları sebeyle içine düştükleri durumdur. kızmayıp tıbbi ve psikolojik tedaviye alınmalıdır.
Türkiyede de insan hakları ve özgürlükler bağlamında yasal olması gereken hede. Eğer evlilik kurumu ile insan bazı haklara sahip olabiliyorsa, eğer insan resmi anlamda, diğerleri gibi aile kurmak istiyorsa bu da kimsenin özgürlüğünü kısıtlamıyorsa* tabii ki de yapılması normaldir. Kimse homofobik olduğundan dolayı başkalarının haklarına karışma hakkına sahip olmadığı gibi, ahlaki değerlerini de kimseye benimsetemez.

Olayın hukuksal boyutundan ayrı olarak, insani açıdan bakarsak, kimse istemediği bir cinsel tercih yapmaya zorlanamaz. Sizi kimse nasıl heteroseksüel olduğunuzdan dolayı belli ayrımcılığa tabi tutmuyorsa, size sürekli dolaylı veya direk olarak hakaret etmiyorsa, baskıyla homoseksüel olmaya zorlamıyorsa, sizin de diğerlerine bunları yapma hakkınız olamaz. isteyen istediğiyle sevişebileceği gibi, isteyen bi erkeğin kocası olmayı kabul eder.

Aynı zamanda çok büyük bir ihtimalle önümüzdeki 20 yıl içinde türkiyede de yasallaşacak bir tür evlilik kurumudur, bu fikre de kendinizi alıştırsanız iyi edersiniz.

Eklemek istediğim son bir konu da eşcinseliğin ne fizyolojik ne psikolojik bir hastalık olduğudur, son zamanlarda yaygınlaşan bir moda da değildir, hayvanlarda bile görülen genetik bir özelliktir.* Tarih boyunca eşcinseller var olmuştur, ilerde de aramızdan homofobik bir hitler çıkmadığı sürece, belki bütün insanlık var oldukça devam edecektir.

Not: Eşcinsel değilim, olsam da bunu söylemekten çekinmezdim.
aynı hormonları tasıyan ıkı ınsanın evlık yapması olayıdır.. zıt kutupların bırbırını cektıgını aynı kutuplarında bırbırını ıttıgını dusunecek olursak zor bır evlılık olması kuvvetle muhtemel olacaktır..
türkiye de bir çok ünlünün bu yüzden avrupa ve san francisco ya evlenmek için gitme sebebidir.. * **bu
topitop
türkiye'yi sararsa kahvelerde geçmesi muhtemel diyalog benzeri söyle olabilir ;

- ahmet abi dün seni salihle görmüşler
-- doğrudur yakınlaşma var aramızda
- abi bizim rızada kamil abiyle evleniyormuş
-- ne tatlılar diimi
- öyle abi
hollanda'ya kaçış sebeplerinden biri.
hani gunduz el ele dolasmalarına hazmetsemde gozlerimi kapatıp gece bu adamları hayal edince igrenmeme neden olan sosyal bi bozukluk. *
(bkz: benden uzak Allah a yakın olsun)
zaten marjinal olan bir davranışı geleneksel bir şekilde resmileştirmektir. anlamsızdır *
mantıksız bir davranıştır. resmi olmasının anlamı nedir. hala onuda çözmüş değilim. sapkın bir olayı evlilik gibi kutsal bir şeyle ilişkilendirmenin bir manası olmadığını kanısındayımdır.
san francisco'da gayet normal karşılanan bir durumdur.
bu konu başka başlıkta inceleniyor:
(bkz: eşcinsel evlilik)
abd'nin massachusetts eyaletinde resmi olarak mumkun olan evlilik turu. *
evlat edinme de dahil tum yasal mevzularda heterosexuel evliligiyle esit statude.
erkek tarafı: ...ziyaretimizin sebebine gelince. efendim allah'ın emri peygamberin kavliyle oğlunuz murtazacan'ı biricik oğlumuz fahrinur'a istiyoruz.
diğer erkek tarafı: vallah bilmem ki. oğlumuz ne der?
murtazacan: ehehehe ... şeyyyy... bizz.. seviş...(utangaç sırıtış)
erkek tarafı: eh gördüğünüz gibi bizim oğlanlar aralarında anlaşmışlar. bize de söz kesmek düşer.
diğer erkek tarafı: eh ozaman hayırlı uğurlu olsun.
erkek tarafı: fahrinur!!! öp bakalım babanın elini.
seçtiğiniz eşle cinsellik yaşadığınız evliliktir. ben eş olarak hanımları tercih ediyorum misal. daha fazla detay vermek istemiyorum. lütfen...
bir kizla bir erkegin evlenmesi kadar dogal olan bir olay. neymis efendim escinselik tedavi edilmesi gereken seymis ben simdi sana 2 igne osturojen hormonu vereyim de konusman nasil birden degisiyor .kesinlikle hormonlarla alakalidir escinselik duzeltilemez birseydir. zaten bu insalar duzelmekte istemiyorlar. escinselige bakis acisi bir kanadali bir hollandali biri kadar acik olmayan birisi olarak ben bu insanlara saygi duyuyorum. ne dinle ne de baska birseyle alakasi var bunun anlayabilmenin tek yolu biraz akilli olabilmek bazi seyleri gorebilmekle alakali.
türkiye de var olmayandır.*
escinsel çiftlerin birlikteliklerinin hükümetlerce taninmasini istemelerdir.

isterler, çünkü miras saglik sigortasi gibi sadece yasal yollarla elde edilebilecek $eylere haklari oldugunu dü$ünürler. *
bu çiftlerin evliligine kar$i çikanlar erkek-kadin evliligine de karsi çikmalilar. * madem ya$iyorsun birlikte huzurla niye evleniyorsun ki karde$im ne gerek var desinler. bir çift birlikte ya$arken neden evlenmek ister, birlikteliklerini herkese duyurmak,yasal haklara kavu$mak vb sebepler için. yani birlikte ya$arken aman bi imza atsin evime baglayayim dü$üncesinden çok ötedirn* aynisini birlikte ya$ayan e$cinsel çiftlerin istemesi yanli$ midir? e$cinsel birliktelige kar$i çikilabilir, dogaya aykiri, bana pek gelmez diyebilirsiniz, ama zaten kimse sizi zorla hemcinsinizle evlendirmeye çali$miyor.

ama madem tüm insanlar e$ittir, herkese birlikteliklerini yasalar önünde kanitlama özgürlügünü vermelisiniz.

bir imzayla degi$ecekse toplumun ahlak düzeyi
(bkz: oha falan oldum) *
eş ile cinsellik yaşandığına işaret eden evlilik türü. sevişiniz, seviştiriniz.