bugün

aslında adı heroindir edirne'den girdiği için eroin adını almıştır.
ne kadar sefilsiniz testidir kimisi için. ben böyle sefaleti de sikeyim gene de afedersin.

bunu kendinize yapmayın.
tek bir kere alındığında bile bağımlılık yapan uyuşturucu.
argosu peynir demek.
evvelden şırınga ile damardan alınan bu illet son zamanlarda ''kaydırma'' tabir edilen yöntemle tüketilmekte ve insanları kendine bağımlı hale sokmakta en ünlü uyuşturucular arasındandır.
önceden ulaşması güç olan bu madde şimdilerde ayak üstü kullanılaak çoluk çocuğun ayağına kadar düşmüştür!

iğne ile ''altın vuruş'' tabiri bu bataktan kurtulamayan insanların intihar yöntemiydi!
bağımlığı ne esrara, nede başka bir maddeye benzer. içmeyin, içittirmeyin...
düşmanım tanımasın.
Büyük derttir. Bu uğurda ne babayiğitler bitti

Esrar bir tık altıdır .

Esrar süründürür eroin öldürür.
Ben de askerde denk geldim kolluk tutarken kendini yerden yere atıyordu biz de sakinleşene kadar dövdüydük..
En pislik uyuşturucudur asla bırakamazsınız ametanın verdiği ilaçlar ile hayatınıza devam edersiniz.
Bilinçli ve Yavaş bir intiharı tercih edenlerin kullandığı uyuşturucu.
Bir koko değildir. Uzak durun.
izmirliler buna ne diyor acaba?
metal camiasının özellikle hair metal yapan grupların köklediği pislik çoğu ucuz yırtmıştır çoğu ölmüştür. bu boku çeken metalcilere zerre saygım yoktur.

(bkz: nikki sixx)

(bkz: steve clark)
Yıllar önce bir vesileyle tanıştığım bir torbacı eroin için; ‘bunu size tavsiye edeni, ikram edeni vurun, zira bu işin sonu ölümdür buna sizi teşvik eden kişi sizin ölmenizi istiyordur, o sizi öldürmeden siz onu öldürün.’ demişti. Haklıydı da ibne, eroine bulaşıp kurtulana ben rastlamadım.
Bağımlılık yaptığı bilinen hede. Sırf bunun için uzak duruyorum.

Olur da bağımlı olurum, bir şeye bağlandığım için kendi kafama sıkmak zorunda kalırım diye. Uyuşturuculardan uzak duruyorum.
ülkemizde üretimi, kullanımı ve ticareti illegal olan uyuşturucu.

(bkz: narkotik şube is watching you)
grunge döneminin popüler uyuşturucusu.

(bkz: layne staley)
(bkz: kurt cobain)
(bkz: andrew wood)
(bkz: scott weiland)

hepsi eroinden ölmüştür.
bu şarkı bu uyuşturucuyu anlatır:https://www.youtube.com/watch?v=B1dT6yI33v0.
pis bir uyuşturucu bulaşmayın.
Opiat grubu bir uyuşturucudur. " Rekreasyonel " olarak kullanımı gerçekten imkansızdır. Bariz bir şekilde ben eroini kullanırım da bırakırım diğen durumlara çok nadir karşılaşılır. Düzenli ve sorumlu bir şekilde kullanımının imkansız olması için bir sürü sebep var.

Bazen bir ilaç olabilir. Bu tartışmasızdır. Eroinin en büyük sıkıntılarından biri kullanıcları hep ölüm riski içindedir. Eroinden ölmek için gereken dozaj çok miniktir ve satıcılarından aldıkları bu eroin bir gün sandıklarından daha kaliteli gelebilir; ve damarlarına verdikleri eroin doz aşımı için yeterli olur ve OD ile sonuçlanan bir ölüm gerçekleşir.

Böyle bir durumda Naloxone ile Overdose durdurulabilir. Solunum sistemini aşırı seviyede yorar.

En acımasız yoksunluk semptomları olan maddedir.

Ünlü fare deneyinde kullanılan madde eroindir.

Halüsinasyon göstermez, genellike yatıp kalırsınız. Rüyalara dalıp gitme söz konusudur. Çok rahat bir uyku hissi yaratır.

Sanıldığı kadar abartı hisler verdiği söylenemez. Damardan alınca durum farklı tabii. Diğer bütün maddeler gibi bir sürü alım yöntemi vardır. Oral, burundan, ağızdan, g*tten vb.

Eroin'in anal biyoavabilitesi %70lerde gezer.

Verdiği his süresi kullanım methoduna göre çok değişir. Fakat bütün gün boyunca bir tür mayışıklık hissedilebilir. Eroin'in diğer türevleri fentanil ve karfentanil çok daha tehlikelidir. Bunlardan tuz tanesi kadar bir miktar bir insanı öldürmeye yeterlidir.

Eroin aslında diasetomorfindir. Ameliyatlarda kaliteli eroin, ameliyat sonrası vb. gayet de kullanılır. Müptezel olarak çıkmamanızın sebebi gayet basittir, çünkü bağımlılığın maddeyle alakası yoktur, maddeyi ne için kullandığınızla alakası vardır.

Karfentanil ve Fentanil ile karıştırılan eroinler Amerika'da bir sürü kişniin ölümüne yol açıp " Opiod Crisis " ini başlatmıştır.

Diğer opiatlar hidrokodon, oksikodon vb'dir. Çok benzer etkiler söz konusudur. Hepsi de bir eroin kadar tehlikelidir denilebilir. Bunlar aynı zamanda ilaçtır. (Kırmızı reçeteli)
"Kokain devri bitti, eroin gümbür gümbür geliyor"
Redditte eroinle ilgili bir başlığı Türkçeye çevirdim. Bence kullanmayan, aklında soru olan herkes bir kere okumalı.
-Eroin kullanmak nasıl hissettiriyor?
+ Aslında bu apaçık bir soru ama düşündüğün gibi olmayabilir. Sana açıklayayım, uzun bir süre opiate(afyon) bağımlısıydım ve birçok uyuşturucu denedim. “Uyarıcı” denenler en bariz mutluluk etkisine sahip olanlardır. Örneğin adderall/kokain/meth/speed/MDMA alırsan aşırı mutluluğun, özgüvenin, enerjinin ve diğer özel uyuşturucu efektlerinin (Meth’de kral gibi hissetme, MDMA’de ise herkesi sevmek gibi) parıltısına sahip olacaksın. Fakat, bu uyarıcılara sana verdiğini geri ödemek zorundasın. Meth’e vurduktan, bir sürü MDMA kullanımından veya bütün gece kokainle ayakta kalmaktan sonra bok gibi hissedeceksin. Bir nebze alkol hangoverına benziyor.
Bununla beraber, eroin tecrübesi olan bir sürü insan hafiflemiştir (Damar yoluyla almasalar dahi, birçok kullanıcısı çok nadir olarak ilk kullanımında damar yoluyla alıyor). Eroin kullanıcıları sadece iyi, sakin, mutlu, ama bu acayip uyuşturucunun(eroin) bir etkisi olmadığını hisseder. Sadece yumuşamışlardır. Kesinlikle düşündükleri koca bir yalandan ibaret. Eroin acayip değil, sadece sakindir. Diğerlerinin düşündüğü gibi bağımlılık yapıcı değildir. Amfetamin veya kokain gibi sana aptal şeyler yaptırmaz veya tüm gün ayakta bırakıp halüsinasyon gördürmez. MDMA gibi beynindeki serotonini boşaltmaz ya da alkol gibi hangover yaşatmaz. insanlar eroinin çok hoş bir uyuşturucu olduğunu düşünmeye meyillidir.
Ertesi gün uyandın ve her şey normaldir. Baş ağrısı yok, bok gibi bir his yok. Birazcık afterglow (psikoaktif bir madde alımından sonra hissedilen, 1 veya birkaç gün süren tamamlanmışlık hissi) yaşarsın. Ayrıca çok ucuzdur! Sadece 10 dolara bütün gece kafan kıyak! insanların eroin pahalı dediğini düşünüyordum? Ve sonra diğer hafta sonu gelir… Kullanabileceğim bir sürü uyuşturucu ortada duruyor, ama ben eroini beğendim. Kafamı sikmedi, hala temiz bir şekilde düşünebiliyordum. Hangover yoktu. Bok gibi hissetmek yoktu. Hala ayaktaydım. Sadece mutlu oldum. Ah, ayrıca sadece 10 dolar ediyor! Pekâlâ, bütün hafta sonu için biraz daha eroin almalıyım. Harika! Artık hafta sonları da eroin kullanacağım!
Şimdi diyelim ki birisi çalışıyor ve sorumlulukları var. işe sarhoş, MDMA kafasında veya esrar içerek gidemeyeceğini biliyor. Ve kullanmıyor. Aslında çok basit. Ama eroin… Şey, aslında kullanıcı eroin etkisinde daha iyi iş yaptığını görüyor. işte üzgün, huysuz ya da depresif olmak yerine… mutlu. Yumuşamış. Tatmin olmuş. Her şey tıkırında ve dünya güzel. Yağmur yağıyor, karanlık, sabahın 5:30’unda kalkmışım, trafikte sıkışmışım. Baş ağrım olabilirdi, sefil olabilirdim, hayatımın beni bu noktaya nasıl getirdiğini düşünebilirdim. Şu an olduğum noktaya. Ama, hayır, hayır, her şey hoş. Hayat güzel. Yağmur damlaları düşüyor ve her gördüğüm damlada çevremdeki insanların hayatının yansımasını görüyorum. insanlık güzel. Bu kalabalık otobüsün sabit çerçevesindeki trafikte aşkı ve barışı buldum. Eroin mucize bir uyuşturucu. Eroin her şeyden daha iyi. Eroin beni olmak istediğim insan yapıyor. Eroin hayatı yaşamaya değer kılıyor. Eroin toleransı çok çabuk yükseliyor. Eroin daha fazla cebimi yakmaya başlıyor. Normal hissetmek için eroine ihtiyacım var. Artık hiçbir şeyi sevmiyorum. Şimdi de hastayım. ihtiyacım olan eroini satın alamıyorum. 10 dolarlık mal nasıl kafamı güzel yapıyordu? Şimdi 100 dolara ihtiyacım var. Bana birkaç çizgi eroin deneten aslında torbacı değilmiş. Şimdi gerçek bir torbacıya ihtiyacım mı var? Bu adam bir suçlu ve silah taşıyor, dünyada aşkı bulduğum uyuşturucuyu bana satabilir. Hayır bu işe yaramıyor. Bırakmam gerek.
Sorunu cevaplamak gerekirse, eroin iyi hissettiriyor. Hepsi bu, sadece çok iyi hissettiriyor. Gerisini kendin halledersin. Kendi yarım-gerçeklerini sana dünyayı gösterecek ve bir anlığına “Faust” kadar zeki hissetmeni sağlayacak uyuşturucuya tuttur.
orijinal: https://www.reddit.com/r/...months/c5ez7ne/?context=1
ilk dozunda bilinmeyen alemlere taşıyan. benzersiz duygular yaşanmasına olanak taşıyan madde. hiç kullanmadım ama muhtemelen öyle bir şeydir. nihayetinde bir kerelik tanrısal sanrılar uğruna tüm hayatı yalan etmeye değmez.
''hiç tanrıyla tanıştın mı? güzel bu ilk seferidir. sonrasındaysa sadece onun peşinden koşarsın. asla ilk seferi gibi olmaz.''

(bkz: things we lost in the fire)
(bkz: benicio del toro)
Orjinali heroin olup, trakya yöresinden buralara eroin olarak geçmiş maddiyat. "Abe alasın bi eroin"

Şaka bir yana fena yayılmış durumda ülkem sokaklarında. Uzak durulmalı, durulamadıysa da derhal uzaklaşılmalı.