bugün

uyku saatinizi aşama aşama geri alın.

standart bir saatte uyuyorsanız -saat ne kadar geç olursa olsun- bu durum işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

sabaha karşı 06.00'da uyuyan biriyseniz.

bugün yatağa 05.00'te yatın.

ertesi gün 04.00'te yatın.

3,2,1 derken bir düzen oluşacaktır. ve mümkün mertebe o düzeni bozacak şeyler yapmayın.

bunu 21 gün uygulayabilirseniz, uyku düzeninizi yıllarca koruyabilirsiniz.

neden 21 gün? gerçekten götümden sallamıyorum, bir fiilin alışkanlığa dönüşmesi için 21 gün uygulanması yeterlidir -akademik bilgi- .

not: siz bana bakmayın lan, ben mazoşistlik olsun diye uyumuyorum amk. mum dibine ışık vermez, dediğimi yapın yaptığımı yapmayın ve sağlıcakla kalın dostlar.
göz bandı.
ertesi gün sınavın varmış gibi düşün. inan bana elinde olmadan düşünmenden sonraki ilk 10 dakika bile uykuya dalabilirsin. abartmıyorum.
kafeini sabah saatlerinde alın, öğlen kafein almayın. fiziksel aktiviteler yaparak kaslarınızı yorun, ayrıca beyninizi de meşgul edin. düzenli beslenin. yatmadan önce sıcak süt içiniz, gaz yapar ama iyi uyutur ve uyumadan önce sıcak bir duş yine iyi uyutur.
yatmadan yarım saat ya da 45 dakika önce kitap okuyun . 10 sayfa bile okusanız gözlerini otomatik olarak yorulacak ve içinizde derin bir uyku isteği başlayacak . tecrübeyle sabittir .
(bkz: yara bandı)