bugün

milyonlarca sebebi olabilir. ama temelde şunun olduğunu düşünüyorum;

bir erkek, daha önce hiç bakire bir kadınla birlikte olmadıysa, hiç kimsenin ilki olma şerefine erişemediyse, birlikte olacağı kadında bu özelliği araması çok da yadırganmamalı. sonuçta adam hakkını arıyor. "ben hiç bir kızın bekaretini almadım, bu dünyada benim de en az bir hakkım olmalı" diye düşünen bir adam suçlanabilir mi? ezik mi lan o? hayatı boyunca onlarca bakire kadınla beraber olmuş, onlarca kadının ilki olma şerefine nail olmuş adamın yanında bu adam kendini aptal hissetmez mi? hani benim hakkım demez mi? ben hiç bir kızın kanına girmedim, hep geri durdum, bunun bir ödülü olmalı diye düşünemez mi? tamam, çok abartılmamalı, illa bakire olacak ben anlamam denmemeli. ama şimdi "bekarete kafayı takan adam geri kafalıdır" diyen onlarca kaşara da şunu söylemek istiyorum; siz de haddinizi bilin, insanların arzularına dil uzatmayın. sen nasıl ki 1 ayda 5 farklı kişiyle beraber olup "ben kaşar değilim" diyebiliyorsan, bu adamda "ben bakire eş istiyorum" diyebilir.
farklı nedenleri olabilir. ama genelleme yapıyırsa, nedenlerin hepsi bir başlık altında toplanabilir. bu da namus için
bekaret önemli sözünü hatırlatır erkeklere.
everest'e çıkan ilk türk dağcı Nasuh Mahruki. peki 2.si kim. bunun önemi var mı? *
Aşağılık kompleksleri olduğundan.Kadının insan olduğunu ve onlarla aynı haklara sahip olduğunu, eşit olduklarını anlama kapasitesine sahip olamadıklarından. Evrimlerini tamamlayamadıklarında, Öküz,ayı ve daha değişik hayvan çeşitleri olduğundan. Seksi sadece kendi hakları gibi gördüklerinden. Namusu kadının bacak arasında sandıklarından. Sevgi, bağlılık, sadakat, şeref gibi olguları kavrayacak zekaya sahip olamadıklarından. Kendilerini bi bok sanıp insan olmayı beceremediklerinden .

(kendi bakir olup eşinden ayınını bekleyenleri kapsamıyor)
Yalanmış dondurma yalanmaz. (bkz: adam haklı beyler)
Yolda yùrùrken hic tanimadigi birinin aniden, - hey ortak naber. Diye seslenmesini istemiyor olabilir.
evereste çıkan ilk türkün yaşadığı duyguyu yaşamak için olabilir,

ama unutmamak lazım evereste ilk çıkan türk değildi.
kadını çıkılacak bir dağ, yalanacak bir dondurma, binilecek otobüs, ortak olunacak bir mal gibi gördüğü için.
eğer kendisi de bakir değilse,
kendi bamyası diğer salatalıklarla kıyaslanamasın diye olabilir.
0 arabamı aldığınızda mı içiniz daha rahat olur 2. 3. ....... n. sayıdamı aldığınızda.
saf olduklarından.

o değilde

ilk sahip olduğun kadına sonra bütün mahalle sahip olup hatta şehirler arası bir otobüse dönüşmesine ses çıkarmayıp ille de ''bakir olsun'',''kız olsun'' diye inşaat amelesi gibi yanık yanık anıracağına bekaretini aldığın kadına sahip çık.

böylesi daha erdemli.
çünkü erkekler masumiyete önem verir. istediğiniz kadar eksileyin fakat gerçek bu. erkekler masumiyete önem verdikleri için masum kızlardan, daha önce cinsel ilişki yaşamamış kızlardan daha kolay etkilenirler. ama buna karşın kadınlar asla masumiyete önem vermez. hani eşitsizlik eşitsizlik diye ağlıyorsunuz ya, aslında bunun sebebi sizsiniz kızlar. siz asla masum erkek istemiyorsunuz ki ortada bakir erkek kalsın. siz tabiri caizse "ölü sikici" erkek istiyorsunuz. fırlama olsun her haltı bilsin, hoyratça sevişsin. siz masum olan saf olan erkeklere ezik gözüyle bakıyorsunuz ya da potansiyel sevgili olarak görmüyorsunuz. ama erkekler masumiyete kadınlardan daha fazla önem veriyor. bu durumda ne oluyor, tercih edilmeyen erkek piçliğe, sikiciliğe özeniyor bakir erkek sayısı azalıyor. işin özü biz erkekler olarak kaşar sevmiyoruz, kaşarları dışlayabiliyoruz, sen kaşarsın diyebiliyoruz, masumiyete daha fazla önem veriyoruz. ama siz uçanı kaçanı siken erkeği seviyorsunuz, dışlayamıyorsunuz, daha çekici buluyorsunuz. suçu birazda kendinizde arayın bakalım.
bakire kız arzulayan bakir bir erkeğe hakaret eden püsküllü orospu çocuğudur. sen kimsin arkadaş ya ? hani özgürdük, senin göte girip çıkan bir şey mi var. her hafta bir erkekle sevişen kıza "kaşar" derseniz gerici, yobaz, şakirt, özgürlük düşmanı, ahlak zabıtası olursunuz fakat bakir bir erkek bakire bir kız arzularsa rahatça hakaret edip elit olursunuz. kendinize saygı duyulmasını istiyorsanız önce siz başkalarına saygı duyun.
kendilerinde olmadığı için. insan hep sahip olamadığını istemez mi ?
Bi kadının geçmişi beni ilgilendirmez, benimle tanıştığı ğünden itibaren beni ilgilendir. Hem ben bakir değilim neden karşımdakinden bunu istiyeyim. Ve asıl bakire ise şube duyarım onun hayatından, ve sex hayatım boyunca nice bakirelerle sex yapacaz diye ki yapamadık amma velakin, başka yollardan mutluluğa eriştik anladın sen onu.
her erkek bakire bir kızla evlenmek ister ama çoğu bakir değildir. günah karşılıklıdır. bakir olan bir erkek bakire bir kızı hak ediyordur.
Kendine güvenememesi bu sebeplerin en önemlilerindendir.
aptal oldukları için. daha doğrusu ciddi anlamda aptal olanları önem veriyor sanırım. küçüklüğümden beri anlam veremediğim bir olgudur. bir insanın sizden önce başkasını sevmiş olma olasılığına neden karşı çıkılmaktadır yahut bir kadının erkek arkadaşıyla birlikte olmasının ne sakıncası vardır.

tamam türkiyede muhafazakar görüşlü büyük bir güruh var ki ilk gençlik dönemimde gözlemleme imkanı bulmuştum bu insanları. Hepsi benzer söylemlerden bahseder, gelenek, görenek, değerler, bekaret, aile vs öğütleri verirlerdi. işin komik olan tarafı bu düturla hareket ettiklerini iddia eden insanların eşlerini fahişe ve dostlarıyla aldattıklarına gözlerimle şahit oldum.

vakti zamanında babamın yanında çalışan işçilerdi bunlar. benim için çok önemli bir sosyoloj, laboratuarıydı o imalathane.bu gibi insanları tanıyarak şunu anlamıştım, bir insan ne kadar çok muhafazakarlık düsturunu savunuyorsa, kafası aksi yönde işliyor. yani evlilik öncesi kadının cinsel beraberliğine karşı çıkan insanlar, ya da dini muhafazakarlık kalkanına alet edenler, tam aksi yönde haraket ediyorlar. daha da komiği bunun anlaşılmadığını zannedecek kadar aptal olmaları.

akıllı adam bekarete ayrıca hiç önem vermez, tam aksine karşısında durmalıdır çünkü cinselliğini gençliğinde yaşayamamış bir insan kadın ya da erkek farketmez, depresif ve sorunlu bir birey haline gelir ve evliligi de cekilmez hale gelen psikolojik sorunları da beraberinde getirir.

özellikle evlenceğiniz kadında bekarete hiç bakmayın gençler. evlilik bu, ömür boyu beraber olacaksınız o insanla. sorun yaşamamak adına bekereti bir kenara itin. ayrıca seven adam zaten bakmazki bekaretine, önceki ilişkilerine. size ne, bize ne. değil mi?
nur suresi 26. ayete önem verdikleri için olabilir.

--spoiler--
Kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara lâyıktır. O temiz olanlar, iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. Onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır.
--spoiler--
detaylara girmeyeceğim

sebeplerden biri doğal seçilimle ilgilidir.

ikincisi de miras hukukuyla ilgilidir.

bunlardan gerisi saçma sapan yorumlardır.
sebeb aramak boşunadır. Dini emrettiği için.
üniversite de verilmeyen o önem, üniversite bittikten sonra iş ciddiye binince önem kazanıyor.
ya başksı benden daha iyi sikmiş ya da daha iyi bir penis görmüşse korkusudur. direk özgüven eksikliğidir.
Ataerkil toplumdaki erkekler, bu durumu sorun haline getirir. Erkek egemen toplumlara bakıldığında erkeğin, bir çok yaptırım hakkı ve özgürlüğü vardır. Neredeyse sınırsızdır. Kadınlara bakıldığında ise bir çok engel ile karşılaşırlar. Tüm bu normları aşan bir kadın erkek gözünde kuralları ihlal eden güvensiz bir insandır. Aynı kurallar kendi yaşantısının bir yerine işlediği için, bir bakıma kendi kurallarının çiğnenmesinden korkar.
afedersiniz de o erkek önce kendine bakmalı. madem olasılıkları ele alarak bu soruya cevap arıyorsunuz ben de size karşıt sorular sorayım:

-bakire kadın arayan erkek ne kadar bakir?
=> kendisinde olmayan bir şeyi başkasında istemek kadar küstahça çok az şey vardır. bu noktada etik "temiz olma" yı sunar. sen ne kadar temizsin de küstahça temiz kadın arıyorsun? olmayınca çemkiriyorsun? temiz kadını sana layık gören ne ya da kim?

-bakir kadın arayan erkek kadına olan bakış açısını ne ölçüde oluşturmuştur?
=> demekki o erkek için kadın etten ibaret. o kadın dünyanın en iyi kadını da olsa, öyle ya da böyle bekaretini kaybettiği için o erkeğe göre kadınlıktan çıkmıştır, başka bir konuma geçmiştir. bu erkeğe sorsan ahlak sahibiyim der ama.

-bakir kadın arayan erkek dinine ne kadar bağlı da bekareti dine dayandırarak kadına bir tavır sergiliyor?
=> adama sorarlar sen ne kadar "teslimiyietçisin" dinine de, başkasına dinden çemkiriyorsun? günah açısından ne kadar temizsin de günahsızı arıyorsun?

tüm bu sorulara makul cevaplar verebilecek erkek yoktur gibime geliyor. o cevapları da kendisinde uygulayan, hayatına geçiren erkek. olsa zaten büyük ihtimal peygamber falan ilan ederdi kendisini.

şu ayette şöyle demiş, ben dine uygun olmayan şekilde ilişkiye girmiş kadınla evlenmem!

sorarlar adama, o ayet gibi kaç tane daha başka ayet okuyup hayatına geçirdin, kur'an'ı hakkıyla edep edindin ve toplumsal bir ahlak görüşü oluşturdun da mükemmel kadın arıyorsun?

kısacası iğneyi önce kendimize batırmak lazım. acıtmıyorsa, gidin çuvaldızı istedğinize batırın.
eğer kendisinin bakirliğine de önem veriyorsa samimidir. aksi takdirde bencil, saygısız, özgüven sorunu yaşayan birisidir. sahip olduğunu düşünür ki öyle birşey yoktur.