bugün

erkek
-sizde x var mı ?
-yok beyefendi malesef
-peki teşekkürler.

kadın
-sizde x var mı ?
-yok hanımefendi malesef.
-hımm peki y var mı ?
-oda bulunmuyor şuan
-z'de olabilir aslında o varsa gene bi şekilde hallederiz
-aslında onlarla aynı işe yarayan n var elimizde
-hımm yok ya o çok şey. neyse iyi günler
erkekler mız mız kafanızı üteler adamlar ılımlı yaklaşırlar sabır gösterirler. söz konusu alışverişin kim için yapıldığı mühim değil.
2 dakika içerisinde yapar.
çok hızlı.
10 dakika da deneyerek pantolon ve kazak almışlığım vardır.5 dakikası kasada ve kabinde sıra beklerken geçti.
Önce gider raflara bakar aradığını bulamazsa çekinerek sorar mağazada yoksa aradığı sorun çıkarmadan peki diyerek başka mağazalara yönelir veya eve gider.
mutfak alışverisinde babamın beceriksizliğini bilirim bi. aklı kaç karış havadadır ki bakla al dersin bamya alır. bamya al dersen barbunya. sonra bunu demedik ki deyince ne var be hepsi aynı işte der.
ihtiyacı ne ise gider ona bakar,

şuna bakayım şuna da bakayım muhabbetleri pekala azdır.
giderim tek başıma bakar alır gelirim.
(bkz: nokta atışı)
eğer evde küçük kardeş varsa o yollanır.
Aklında alacağı ürünü ve fiyatını düşünür sonra dehşet bir şekilde alır ve olay yerinden sessizce uzaklaşır .
Dükkana gir > parayı ver > bana bu xl beden bişey getir de > al ve git.
elinde uzun bir alışveriş listesiyle. ültimatom alınmıştır, efenim.
Koklayarak. bu nasıl soru ?
Ya napıyorsanız tam tersini düşünün işte.
Geçen mezuniyet cüppesi için terziye girdim, abla cüppe alıcam dedim. Kapının arkasından uzattı bi tane, giydim. Tamam güzel oldu bu dedim aldım çıktım. Tatavayı sevmem.
tüm genellemeler yanlıştır. doğru ama şöyle de bir durum var. bana gelen yüz kadın müşteriden doksan küsur tanesi en fazla iki seçenek arasında kalıp, ki çoğu zaman ikinci seçenek olmaz, o mucizevi amına koyduğumun cümlesini söyler: "kararsız kaldım"

senin idrak yeteneğini sikeyim ben amına koyduğumun embesili! lan bir tane gözlük var kararsız kaldım ney lan sığır!

erkeklerde ise bu oran yüzde onun altındadır. bir kadında bu durum çok sinir bozucu olmaz. zira bu onların doğasında var. erkekler yapınca gerçekten alınlarının ortasına topuğumlan girişmemek için kendimi zor tutuyorum.

kesin bilgi yayalım.
Bu gün yaşadığım olayı direk aktarayım. Eminim başlıktaki soruya cevap olacaktır.

Eve perde alınması gereklidir. Evin hanımı(annem) bu kutsal görevi yerine getirmek için çıkar yola. Dükkan dükkan gezer, beğendiklerini (fiyatlarıyla birlikte) bir köşeye yazar. Bu sırada evin reisi(babam) evden çıkıp hem hava almak hem de evin hanımı nerede kaldı bakmak ister.
Evin reisi dükkana adım atar dükkanda ki perdelere ufaktan bir göz atar. Bir tane beğenir, hanımına da begendırır ve alır gelir.
Ne lazımsa gider alır. Alışveriş öyle yapılır çünkü.
adım adım anlatılacak olursa
ihtiyaç ne - nerde - fiyat - beyenme - ödeme - alışveriş tamamlanmıştır.
bu kadar net maximum bir saat içinde işlem tamamlanmıştır.
kadınlar gibi mağaza mağaza dolaşıp alınan ürünün beyenilmemesi gibi bir dertte yok.
Üçe ayrılır:
-ihtiyaç halinde alışveriş yapanlar
-hayatındaki temel kadın figürünün zorlaması ile yapanlar
-neredeyse asla yapmayanlar
Bir senedir bir erkekle yaşıyorum, sigara ya da içecek dışında asla alış veriş yapmıyor. Market alışverişinde kapıda bekler sadece taşır. Üstünü başını ben seçerim asla denemez. Yahu adama ayakkabı alırken bana olanın dört numara büyüğü şeklinde alıyoruz ne diyeyim.
Ben kendi adıma söylüyorum, bir mağazaya girerim-seçerim-giyerim ve alırım. Öyle mağaza mağaza gezip, kırk kere giy çıkar yapmam. Yapanı da sevmem. Evet.
Alacagi seyler bellidir vakit geçirmek icin gitmez olması gerekende bu kızlar 100 tane kıyafet denemeyin 3.den sonra birsey degismeyecek.
Gir, al, çık.
Nerede goruldugu farketmez begenilen alinir.

Yani: armani shortumda var, pazardan da shortum var.